Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Polsko buduje svůj „slovanský svět“: proti komu?
Expert Valdajského klubu Hans-Joachim Spranger v příspěvku pro portál Gazeta.ru uvažuje o tom, proč Berlín dráždí Polsko neméně, než Moskva, a jestli může „západní slovanský svět“ se oddělit od EU.
[wp_ad_camp_2]
„20. prosince uplatnila Evropská komise poprvé v dějinách článek 7 dohody o EU proti vlastní členské zemi — Polsku. Může to mít za následek zbavení práva hlasu a odcizení jiných práv. V důsledku toho dosáhly vztahy Varšavy a Bruselu nového nejnižšího bodu. Příčiny této situace jsou zřejmé. Následky nejsou příliš jasné,“ píše Spranger.
Jestliže NATO může snadno zvládnout politickou rozmanitost režimů, které jsou v jejím složení — hrozba, ať už reálná či domnělá, působí v alianci jako účinný sjednocující činitel — pak EU to zvládnout nemůže, protože se zakládá na jiné logice, soudí expert.
Vnitřní politika členských zemí EU ovlivňuje bezprostředně pozice a vektor rozvoje celé unie. Jak zdůrazňoval viceprezident Evropské komise Frans Timmermans, když poruší někdo alespoň jednou prioritu práva, „porušuje to sladěný mechanismus unie jako celku“. „Procedura vypsána v článku 7 dohody o EU je mimořádným opatřením. Je však také neužitečná, protože Polsko v tom není jediné. Spojilo se s otevřeně „neliberálním“ Maďarskem a s jinými zeměmi, jako jsou Rumunsko, Slovensko a Česko. Visegrádská skupina a nedávná „Iniciativa Trojmoří“ tvoří institucionální základ těchto zemí,“ pokračuje Spranger.
Podle slov analytika nikoli náhodou odkazuje název této iniciativy přímo na Pilsudského Mezimoří, jehož pomocí se pokusil sjednotit slovanský západ jak proti Německu, tak i proti Sovětskému svazu v období mezi dvěma válkami. Tato myšlenka se dnes vrací jako historická pomsta, soudí Spranger.
[wp_ad_camp_2]
Podle jeho slov dvojí zavržení — Německa a Ruska (spolu s Ukrajinou) — bylo vždy základem zahraničněpolitické doktríny PiS a pravicového politického diskursu v Polsku. Vztahy s Ruskem byly paralyzovány od roku 2015 (staly se obětí Kaczynského ulpění na letecké katastrofě u Smolenska, v níž zahynul jeho bratr), vzájemné vztahy s Ukrajinou znovu otravují zastaralé konflikty z minulosti a vztahy s Německem se vyvíjejí ještě více destruktivním směrem.
„Varšava na jedné straně znovu vyvolává strašidla německých válečných zločinů, aby donutila Berlín k omluvám. Kromě toho, kdy přirovnává Brusel k Berlínu, se pokouší Varšava delegitimizovat kritiku upuštění PiS od evropských hodnot, která zaznívá ze strany EU“, píše Spranger.
Jak si vzpomíná expert, v průběhu prvního vládního období PiS (2005 až 2007) bylo zvykem tvrdit, že nebýt války, mělo by Polsko asi 80 milionů obyvatel, jako Německo. Dnes se to změnilo v otázku údajně nedoplacených reparací v částce 840 miliard eur.
Nicméně je podle Sprangera hlavním problémem prohlubující rozdělení uvnitř Evropské unie, mezi jejím západním centrem a východní periférií. V kontextu východního a zejména polsko-maďarského odporu se stalo jasné, že EU je zbavena nástrojů, které by jí umožnily podobné situace urovnávat, soudí expert.
[wp_ad_camp_2]
Jako jediné východisko navrhuje vytvoření EU s různou rychlostí rozvoje a s pružnou strukturou, s nadnárodním centrem a mezivládní periférií. „Toto rozhodnutí však vyvolává ve východních zemích EU stejný odpor, jako i údajně agresivní bruselská byrokracie. Tyto země chtějí všechno a hned,“ stěžuje si Spranger.
„Tato situace nám dává ponaučení: rychlé rozšíření EU na východ bylo zřejmě předčasné a přivedlo k porážce. K tomu ani nebylo třeba ruského zasahování, o kterém se tak často mluví, a které se odsuzuje,“ píše v závěru expert.
Zdroj: 1
3
Téma: „BIBLICKÁ POVODEŇ
Symboly domorodých Australanů objeveny na 12 000 let starém pilíři v Turecku
„Výzkumníci z University of Edinburgh vydali článek konstatující, že k tomu mohlo dojít.
V mladším dryasu došlo k ohromné klimatické změně
Ti tvrdí, že v časech před 15 500 až 11 500 lety tu bylo období známé jako mladší dryas, a to byla doba, kdy došlo k dramatické změně klimatu. Ta změna na konci mladšího dryasu byla nesmírně náhlá, uvádí americký Národní úřad pro oceány a atmosféru. Archeologové se shodují, že Gobekli Tepe je nejméně 12 000 let staré a kladou jej do tohoto období.“
„Ukazují se fotografie jednoho z pilířů Gobekli Tepe se symboly na něm namalovanými spolu s další fotkou hrudníku staršího australského domorodce s úplně stejnými symboly. Domorodci tohoto symbolu používali jako ikony pro to, že dva lidé si spolu sedli a dělí se o poznatky.“
„Rytiny ukazují na šamanismus australských domorodců použitý ve snaze ukončit to kataklyzma
Fenton se uchýlil k tvrzení, že rytiny Gobekli Tepe zobrazují pokus domorodých šamanů to kataklyzma ukončit. Řekl, že jediným účelem toho komplexu bylo obrátit ty povodně, ke kterým v mladším dryasu docházelo, uklidňováním Duhového hada, kdy pradávní lidé jej považovali za božstvo, které je za ty povodně odpovědné.“
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11791-symbol-domorody-australan-turecko
Jedna vec je čo robia, druhá vec je ako to robia. Ja nemám chuť chodiť zasnene vo vyšívanej rubaške po svete, chápete? To, čo ma na tom serie, že nás tento spôsob posúva do minulosti – mnoho ľudí má ku tomu odpor, a preto to nefunguje. Potrebujeme projekt a VÍZIU MODERNÉHO SLOVANSTVA – aby sa v nej našli práve mladí ľudia. Toto je slovanstvo kostlivcov v skrini…
Až něco ještě přečteš, možná pochopíš, že i vyšívaná rubáška měla nějaký smysl. Jsou webové stránky, které vysvětlují starý slovanský svět a ke kterému, se stejně budeme muset, jako lidstvo vrátit. Je to o soužití s přírodou a ne o jejím drancování.
Hledej slovo tartaria – a čti, čti a čti.
Len – ja mám folklór rád – veľmi rád, pretože to sú tzv engramové programy – už v našej genetike – v krvi.. To je ale len jedna vec. Preto viem čo hovorím, keď som presvedčený o tom, že tadiaľto cesta nevedie – čím nemyslím zánik folóru – lebo ten je o duši. Prečo tadiaľto nie? – A myslíš, že za posledných 100 rokov niekto vymyslel novú ľudovú pesničku? Ak tak Elán nový hit, ktorý zľudovel. Ide o to, že aj forma ovplyvňuje obsah. A pokiaľ sa forma nemení – nemení sa ani obsah. O Tartárii mám toho kopec „Giga“ – z ruských zdrojov. Čo vieš o Pugačovovom povstaní poslednej časti Tartárie – Sibírskej Tartárie proti Romanovcom? A ako to súvisí s globálnym projektom Hodvábna cesta? Lebo treba hlavne vedieť PREČO ZANIKLA – tak rýchlo. Dnes je jej politickou analógiou Kaspický blok.
To, čemu se říká folklór má pro nás možná větší cenu, než si připouštíme, Jde o úhel pohledu .
Záleží na to, jak se na věci díváš – nejde jen o výchovu generací, ale o obrovské znalosti vázané na život v souladu s přírodou – jídlo, léky, energie, myšlení – je to styl života, ke kterému se musíme vrátit.
Technika nás ,lidi, fyzicky pomalu, ale jistě ničí. V jídle samé éčko, léky drahé a nic nevyléčí ( neplatí to vždy), všude wifi záření, lidi ve stresu.
Vyrostla jsem na vesnici a vidím věci, které si třeba ostatní neuvědomují. Kolik lidí ví, jak vyrobit máslo, upéct chleba, co s krávou a jak se dělá sýr. Vypni proud a do týdne je hotovo. Evropu to patrně čeká.
V jaké míře to nastane hodně ovlivní Putin a jeho politika. Hedvábná stezka je projekt pro státy, co se mají vzpamatovat a „jet“. Náhrada za překladiště v Hamburku a Amsterdamu. Méně ropy, méně luxusu, konec rozežranosti západu. Frajer bude možná ten, kdo bude mát koníka a vozík.
4.5
1.5