Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Zprávy dne 4.6.2025
    Zprávy dne 4.6.2025

    Zprávy dne 4.6.2025

  • Je Trump Mesiáš, nebo jen ředitel zkrachovalé korporace The USA?
    Je Trump Mesiáš, nebo jen ředitel zkrachovalé korporace The USA?

    Je Trump Mesiáš, nebo jen ředitel zkrachovalé korporace The USA?

  • Druhé kolo Trumpova boje proti WHO
    Druhé kolo Trumpova boje proti WHO

    Druhé kolo Trumpova boje proti WHO

  • Může se Argentina stát novou ropnou velmocí?
    Může se Argentina stát novou ropnou velmocí?

    Může se Argentina stát novou ropnou velmocí?

Související zprávy

  • Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií
    Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií

    Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií

  • První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování
    První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování

    První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování

  • Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické
    Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické

    Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické

  • Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy
    Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy

    Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy

Finanční podpora

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Pro způsoby platby nás prosím kontaktujte e-mailem.

Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Tvůrcem Astry je moskevská firma RusBITex. Jejím produktem se již před lety stal operační systém využívaný vojenskými automatizovanými řídicími systémy. Nyní bude rozšířená verze Astry, doplněná o balík kancelářských aplikací, nainstalována do všech počítačů ministerstva obrany a poté i do mobilních zařízení.

Tvůrci systému zdůrazňují, že jeho rozhodující specifickou vlastností je zcela mimořádný systém ochrany dat. Pro operační systém vytvořili i uživatelsky příjemné grafické rozhraní. Systém je kompatibilní se všemi moderními ruskými procesory, jako jsou Elbrus, Bajkal-T1 a KOMDIV.

Astra je součástí programového vybavení i nejmodernějších druhů zbraní. Například činnost těžkých obrněných vozidel Armata bude řízena právě systémem Astra Linux.

V kompletu programového vybavení je obsažen balík kancelářských aplikací LibreOffice, služba chráněného oběhu dokumentů Pergament, aplikace pro určování zeměpisné polohy Panorama, účetní program 1S, antivirus Kaspersky a řada dalších programů.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Astra se již dobře zviditelnila jako výjimečně stabilní a odolný operační systém. Zaručuje bezpečnou a bezporuchovou činnost počítačů – právě tyto dva ukazatele jsou v současné době při výběru programového vybavení považovány za nejdůležitější.

Programátoři firmy RusBITex vývojem systému napomohli učinit důležitý krok na cestě ruského státu k omezení importu – sankční aktivity Západu tak opět přispěly k rozvoji ruské produkce.

 

Zdroj: 1, 2

Líbí se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

3 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
J.P.
J.P.
22.1.2018 12:43

Já používám Linux Debian a jsem na 1000 % spokojená. 🙂 Wokna nechci už nikdy vidět.

Nula
Nula
Odpověď na  J.P.
22.1.2018 14:56

okno má dve strany: jednou sa pozerá z vnútra von a druhou z vonkajška dnu…, kde heslo je ako „obojstranná“ kľučka na jeho otváranie….

Maroš
Maroš
22.1.2018 11:54

Windovs je v podstate sledovanie umožňujúci produkt pre potreby CIA a NSA – takže logiku to má.