Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Zlaté rezervy za poslední rok navýšilo čtrnáct států, ty české stále klesají
PRAHA | Zlato neshromažďují pouze centrální banky Ruska a Turecka, jak by se mohlo zdát ze zpráv světových ekonomických médií. Redakce informačního portálu Zlato.cz napočítala celkem 14 států, které meziročně navýšily své devizové rezervy. Oproti tomu český zlatý poklad, který už několik let díky nenápadné novele zákona nepatří státu, ale přímo České národní bance (ČNB), každoročně klesá o stovky kilogramů.
Marketingová organizace nejdůležitějších těžařů zlata World Gold Council (WGC) zveřejnila čerstvá data o zlatých rezervách jednotlivých států. Vychází z podkladů Mezinárodního měnového fondu (MMF) a také statistik londýnské LBMA, elitní společnost globálních bank určující denní cenu zlata na světovém trhu.
Česko je v první stovce až na 72. místě se zlatým pokladem o váze 9,3 tuny jen těsně před Kyrgyzstánem, který má o 400 kilo zlata méně. Kyrgyzská centrální banka během uplynulých 12 měsíců přidala do svých rezerv dvě tuny zlata, a tak je zřejmě jen otázkou měsíců, kdy tuzemská centrální banka o další příčku klesne.
[wp_ad_camp_2]
Za dvacet let bez zlata?
Jak již před rokem a půl upozornil server Zlato.cz, z českého zlatého pokladu každoročně ubývá 300 – 400 kilogramů zlata, které ČNB používá na ražbu pamětních zlatých mincí. David Marášek, hlavní analytik společnosti Zlato, která vydává jediný tuzemský zpravodajský server o zlatě, spočítal, že pokud banka bude pokračovat v tomto tempu, za dvacet let nebude mít v devizových rezervách vůbec žádné zlato.
„ČNB zřejmě víc věří penězům, které si vyrobí ve svých počítačích a pak je vymění za eura, než hmatatelné rezervě ve svém podzemním sejfu. Mohla by si ovšem statisticky o jedno místo polepšit, pokud by se prokázalo, že deset tun zlata oznámených vietnamskou centrální bankou v roce 2015 už neplatí. Vietnam totiž od té doby žádné další údaje o svém zlatém pokladu neposkytl,“ vysvětlil.
Kazachstán skokanem roku
Celosvětově mají nyní centrální banky v držení 33 737 tun zlata (ke konci roku 2014 to bylo 30 900 tun). Z toho třetinu drží země eurozóny včetně Evropské centrální banky – 10 778 tun, což představuje 54,4 procenta jejích devizových rezerv. Lídr tabulky, Spojené státy, vykazuje v devizových rezervách 8133,5 tuny zlata.
Na prvních pěti pozicích od USA po pátou Francii se v celkovém součtu nezměnilo nic, Rusko na šestém místě oznámilo zvýšení zásob zlata na 1944 tun. Skokanem letošního roku je Kazachstán, který už několik let nakupuje měsíčně 100 tisíc uncí tohoto vzácného kovu a jenž se v první polovině letošního roku v objemu zlata v devizových rezervách dostal před Velkou Británii.
ČNB měla k 30. červnu 2018 v devizových rezervách zlato v objemu 0,3 milionu troyských uncí (0,31 gramu) a v hodnotě 373,29 milionu dolarů. A také zlato v hodnotě 4,55 mil. USD, které není zahrnuto do oficiálních rezervních aktiv.
[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
To může být příprava na další velkou majetkovou transformaci … ČR nebude mít v krizi dost vlastních aktiv a bude někým koupena. Někdo si prostě koupí celý stát i s obyvateli, daňovými otroky
Okap – nové ekonomické centrum globálneho riadenia – Čína, to už realizuje!
“Čína pred 4 rokmi „potichu“ vojensky anektovala časť zadĺženého Tadžikistanu, kde sa nachádzajú významné zdroje uránu a rúd! Rusko – Putin – len nedávno systémovo oddlžovalo svoje satelity voči svetovým bankám. Situ v Tadžikistane bolo analogicky riešenie – „národ, alebo územie“ – teda národ a potom sa uvidí. Lebo – pozor – analógia v „spoločnej“ EU”
https://tadesco.org/otazka-odpoved-pjakina-ze-dne-04-12-2017/
Inak – už som to spomínal – podľa publikácie Dunajskí ľudia – Slovensko si počas výstavby Vodného diela Gabčíkov – kde sa premiestnilo 2,3 miliardy ton zemín – zabudovalo odhadom minimálne 150 ton riečneho zlata – v tom období Slovenské lodenice Komárno postavili pre ZSSR 3 obrovské lodné kombinované bagre, ktorých finálnym produktom – okrem vytriedených frakcií stavebných hmôt, malo byť aj zlato! V podstate sa nám tak “vrálo” pôsobenie čs. légií na Sibíri v rokoch 1918-20, keď sa legionári vrátili aj s časťou ruského cárskeho zlata, ktoré mali pôvodne chrániť pred boľševikmi.
“Oproti tomu český zlatý poklad, který už několik let díky nenápadné novele zákona nepatří státu, ale přímo České národní bance (ČNB), každoročně klesá o stovky kilogramů.” ???
Zlatý poklad pred rozdelením ČSFR bol 125 ton!!! Rozdelil sa 2:1
Česká republika za väčšinu zlata nakúpila v roku 1997 Nemecké dlhopisy!
https://www.cs-mince.eu/forum/thread/show/355
Oproti nám mají Slováci 31.7 tun zlata.
David – ryba smrdí rovnako od hlavy ako aj od zadku! Takéto “jednoznačné” vyjadrenia voči Slovákom – o čom točíš?! Teba vôbec neserie, že Nemci majú vaše české zlato – nie Slováci?! Porovnávaš si svoj penis ty, alebo ho porovnáva Tvoja – ak žena. milenka, družka – s penisom iného! Čo majú doboha Slováci po rozdelení s vašim českým zlatom?! Si vojnový štváč! Lebo význam slova OPROTI = Oposite = Nepriateľ! Choď do boha! /JHV!/
Maroš, je vidět, že kdo rád negativně soudí jsi zrovna ty. To všechno jsi byl schopen vydedukovat z obyčejného a strohého konstatování stavu slovenských zásob zlata? Porovnávám zlaté rezervy naše a Slováků, kdy je jasné, že vy máte cca trojnásobné – to je zkrátka fakt. Je to špatné? Je to dobré? No jak pro koho. Obvinil jsem Slováky, že nám toto zlato odcizili? Pokud vím, tak ne. Co se týče mého názoru, tak Slováci udělali dobře, že si podrželi své zlato (na rozdíl od Čechů, kteří se nechali přes centrální banku okrást). Takže až půjde tenhle zmanipulovaný a předlužený systém do kopru, tak Slováci na tom budou mnohem lépe, než Češi (opět konstatování faktu bez jakékoli zášti). Takže si laskavě nechej své agresivní výpady, když nemáš ani co napadat.
ČNB (název “česká” je definován jen lokací svého sídla) se prostě k té kýžené prosperitě chce protisknout. Kdo by jí to měl za zlé, že? Už jako malé děti nás učili, že příležitost dělá zloděje a co se týče ČNB, tak ta má zcela volné ruce při nakládání s odkazem našich předků, kteří se jó sakra nadřeli na to, než se podařilo naakumulovat původní množství cca 100 tun zlatého pokladu, který nám pak ukradli Angláni za to, že jsme jim pomohli za WWII. No a jak to tak vypadá, co nestihli naši zahraniční “spojenci”, to dotáhne do zdárného konce “naše” ČNB.