Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná
    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

    Občanská válka v USA končí, válka s Čínou začíná

  • Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO
    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

    Nejtěžší rok Ukrajiny: Jak se vyplácí ruská strategie v rámci SVO

  • Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)
    Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)

    Poslanec za AfD Petr Bystroň čelil otázkám německých presstitutů (VIDEO)

  • Sjednocení Tchaj-wanu s Čínou je „blíže než kdy jindy“, řekl čínský velvyslanec
    Sjednocení Tchaj-wanu s Čínou je „blíže než kdy jindy“, řekl čínský velvyslanec

    Sjednocení Tchaj-wanu s Čínou je „blíže než kdy jindy“, řekl čínský velvyslanec

Související zprávy

  • Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií
    Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií

    Americké chatboti šíria liberálne myšlienky, ktoré kradnú z liberálnych médií

  • První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování
    První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování

    První čínský meziměstský vlak na vodíkový pohon dokončil testování

  • Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické
    Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické

    Magnetické pole Země se před 42 000 lety oslabilo. Následky byly dramatické

  • Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy
    Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy

    Bojových „superkomárov“ Billa Gatesa testujú na obyvateľoch Floridy

Skutečnou motivací k prosazení elektromobilů jsou vládní snahy o kontrolu nad každým člověkem

Elektrické automobily neboli elektromobily jsou méně ekologické než auta s naftovými motory.

Elektrický šok: Dieselové motory vypouštějí o 20 % méně CO2.

Závěr: Elektromobily jsou především politickým, nikoli ekologickým tématem.

Elektromobily: Vládou dotovaná katastrofa

Elektromobily jsou obří operací a největším podvodem naší éry.

Studie provedená Christopherem Buchalem z německé univerzity v Kolíně nad Rýnem, která byla před nedávnem publikovaná mnichovským institutem Cesifo, došla k závěru, že elektromobily vytváří „výrazně vyšší emise CO2 než auta s naftovými motory“. Příčinou je velké množství energie, spotřebované na těžbu a následné zpracování lithia, kobaltu a manganu, což jsou kovy, představující esenciální suroviny na výrobu akumulátorů pro elektromobily.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Plošné uvedení elektromobilů do provozu po pozemních komunikacích v nadcházejících letech tedy ve skutečnosti nepovede ke snížení emisí CO2. Spalovací motory na zemní plyn jsou ideální technologií pro přechod na vozidla, která by v budoucnu mohla být poháněna vodíkem, „ekologickým“ metanem, popřípadě i jinými alternativními formami dosud potlačovaných technologií bezdrátové volné energie.

Akumulátor pro elektromobil Tesla Model 3 znečistí ovzduší 11 až 15 tunami CO2. Každý takový akumulátor má životnost přibližně deset let, respektive 150 tisíc najetých kilometrů. Z toho podle Buchala vyplývá, že emise činí 73 až 98 gramů CO2 na ujetý kilometr. K tomu je ale třeba přičíst i emise CO2 z elektřiny vyrobené v elektrárnách, která tato vozidla vlastně pohání. Skutečné emise elektromobilu Tesla se tedy nejspíš nacházejí mezi 156 až 180 gramy CO2 na ujetý kilometr.

Autoři ve své studii kritizují skutečnost, že právní předpisy EU umožňují elektromobily zahrnout do skupiny vozidel s „nulovými“ emisemi CO2. Tím se sugeruje, jako by elektromobily nevytvářely žádné takové emise. Skutečností ovšem je, že výrobou elektromobilů vznikají emise CO2. A navíc téměř všechny země EU vytvářejí značné emise CO2 při nabíjení akumulátorů elektromobilů, k čemuž využívají svou vnitrostátní směs zdrojů na výrobu elektřiny v elektrárnách.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Globální oteplování představuje vůbec největší podvod. Zejména při zohlednění všech peněz, které dosud byly vynaloženy na univerzitní výzkumy a promrhány v korporátních „ekologických“ pobídkách. Neužitečné větrné elektrárny, jejichž předčasná likvidace z důvodu opotřebení přijde na víc, než kolik stálo jejich uvedení do provozu atd. K ubohému výkonu těchto elektráren je pak zapotřebí ještě přičíst vytvářený hluk i zničený ráz okolní krajiny.

Skutečnou motivací je vládní cíl kontrolovat každého člověka

Zlověstným prvkem celého tohoto podvodu je, že elektricky poháněná auta (elektromobily) musí být neustále připojena k síti. Elektromobily od automobilky Tesla se dnes připojují k síti 4G/LTE, která v některých zemích má ještě letos přejít na 5G. Zapamatujme si však, že 5G síť je vystavena na technologii mikrovlnného záření, která má být nasazena jako vojenský prostředek pro snížení počtu lidí na planetě, dosažení úplné nadvlády a absolutní kontroly nad lidmi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Vláda bude mít neustálý přehled o tom, kde přesně se každé autonomní vozidlo nachází. Se správným oprávněním pak bude možné každé takové autonomní vozidlo kdykoli přesměrovat do místa, které si vládní složky zamanou. Když se například někdo „podezřelý“ z trestného činu pokusí vyjet ze státu, místní vládní složky mohou takové autonomní vozidlo jednoduše přesměrovat na nejbližší policejní stanici.

A za tím vším je ještě něco opravdu zlověstného: Vezměme si třeba Waymo, společnost, která vyvíjí technologii autonomních vozidel. Waymo je dceřinou společností od Google. Motivace společností typu Google je jednoduchá: shromáždit co nejvíce údajů o spotřebitelích a následně takové údaje prodat komukoli, kdo za ně zaplatí.

Společnost Google vynakládá spousty času i peněz na výzkum a vývoj v oblasti technologie autonomního řízení, aby na tuto technologii mohla udělovat licence výrobcům automobilů. Výměnou bude moci uchovávat a prodávat údaje, které shromažďuje. Přemýšlejte o tom dříve, než nasednete do elektromobilu. Je to jako vystřižené z díla Orwella.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Elektrický šok

Zákony termodynamiky říkají: Energii nelze vytvořit ani zničit, lze pouze měnit její formu. Elektřina, která se používá k pohonu elektromobilů, v současné době ve většině případů pochází z uhelných elektráren.

Pokaždé, když energie změní svoji formu, jako je tomu v případě akumulátoru elektromobilu, dochází k energetickým ztrátám v důsledku neefektivnosti systému, ať už třením, tepelnými ztrátami, tahem apod. Jednoduše řečeno, energie uložená v akumulátoru nikdy není využita pro daný účel beze zbytku. Její část, ne-li ta větší, je ztracena v důsledku zmíněných systémových neefektivností.

Opravdové, nepolitické řešení ekologičtějších automobilů je snadno dostupné: Pro přepravu je vhodnější pouze velké množství energie nakumulované na určitou jednotku. Takový stav je pak ekonomicky a prakticky přijatelný a použitelný pro vozidla.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jak bylo uvedeno výše, energie z elektřiny tyto podmínky nesplňuje. Větrná energie, sluneční atd. jsou nepraktické. Ethanol má nižší energetickou účinnost na jednotku a vyžaduje zvláštní, dražší úpravu motorů. Jediným zdrojem energie, který splňuje výše uvedená kritéria, je naftový motor s vnitřním spalováním, který ujede o 30 % více kilometrů na každý litr nafty než benzín, a tato úspora přetrvává za všech jízdních podmínek, s nutností doplňovat palivo až po více než 1000 km. Navíc lidé, kteří se obávají globálního oteplování, upřednostňují právě naftu, protože vytváří až o 20 % méně oxidu uhličitého (CO2) oproti ostatním druhům paliva. (Pozn. Terezy: A teď si položte otázku, proč se v některých státech snaží zakázat naftové motory a proč jejich potlačování připomíná „hon na čarodějnice.“)

Naftové motory produkují o 20 % méně CO2

U této skutečnosti zasvěcené osoby vědí již dlouho. Naftové motory nejsou škodlivé pro životní prostředí! Nezkracují životy lidí. Naopak, dokonce prodlužují životy občanů žijících v emisemi postižených velkoměstech. To elektromobily jsou škodlivější. Je to jen další velkolepá lež, která naráží na pravdu.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Příběh propagovaný masmédii není nic než obchodování se strachem: Příběh o globálním oteplování je totiž varovným příběhem o tom, jak se mediální strachy staly určujícími představami celé generace lidí. Celá ta sága kolem globálního oteplování se stala náboženstvím a lidé, kteří s ní nesouhlasí, jsou nazýváni šílenci.

Říká se, že globální oteplování může být způsobeno oxidem dusným (N2O):

Federace vědeckých sdružení z celého světa, tzv. Mezinárodní vědecká rada (ICSU) sídlící v Paříži, navíc vydala zprávu, v níž dospěla k závěru, že většina provedených analýz podcenila tři- až pětkrát větší vliv oxidu dusného neboli rajského plynu (N2O) na globální oteplování.

Ačkoli přítomnost N2O není v zemské atmosféře obvyklá, jde o silnější skleníkový plyn než CO2, který se daleko déle drží v atmosféře. Zdá se však, že tento závěr může být předčasný.

Zajímavé zjištění se váže i k oxidu dusičitému (NO2). Lidé žijící ve dvou velkoměstech s nejvyšší koncentrací NO2 na planetě, konkrétně ve Stuttgartu a Mnichově, žijí totiž poměrně dlouho. Výzkum ukázal, že ve Stuttgartu, který byl celosvětovým lídrem v koncentraci NO2 za rok 2018, se jeho obyvatelé mohou těšit o téměř jeden a půl roku delšímu životu než lidé jinde v Německu. Lidé žijící v Mnichově, kterým se podařilo dosáhnout nejvyšší hodnoty NO2 pro změnu v roce 2017, dokonce žijí o dva roky déle, než je německý průměr.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Závěr: Elektromobily jsou politické, nikoli ekologické téma

Elektromobily jsou přinejmenším příliš drahé a neefektivní, ne-li daleko horší pro životní prostředí, než se nám snaží nabulíkovat mainstreamová věda. Ekologický elektromobil je zpolitizované téma, představované a protlačované jako životaschopná alternativa k našim současným formám dopravy. Navíc je celá záležitost zpolitizována idealisty, kteří nevědí nic o technickém pozadí celé věci. Mávají kolem sebe neověřenými výroky bez jakékoli vědecké verifikace.

Elektřina je dnes vyráběna převážně z uhlí, což znamená, že emise CO2 generované existencí elektromobilů jsou stejně špatné, ba dokonce horší než emise CO2 uvolňované benzínovými respektive naftovými motory. Také výroba akumulátorů a jejich následná likvidace (mají průměrnou životnost 10 let) mají na životní prostředí neblahý dopad. Nemluvě o dodatečné váze, kterou je třeba s sebou vláčet. Zatímco průměrný dojezd na plně nabitý akumulátor činí přibližně 300 km a rychlá nabíjecí infrastruktura umožní 60–70% dobití, které trvá déle, než jaká je doba potřebná k naplnění benzínové či naftové nádrže, bude zavedení elektromobilů vyžadovat rozjezd celé nové sítě rychlodobíjecích stanic. A to ve velkém, s 150km rozestupech mezi jednotlivými stanicemi. Časté doplňování je navíc při delší jízdě nepohodlné, poněvadž je třeba zastavovat přibližně každých 1,5 hodiny za účelem dobití akumulátoru.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Myslíte si, že ropné společnosti jen tak zavřou své maloobchodní distribuční stanice a přetvoří se na elektrické dobíjecí stanice? Je zde však ještě jeden závažnější problém, který nikdo nechce přiznat. Jakým způsobem bude pokryt takto zvýšený odběr elektřiny? Chcete věřit grafům, které si v oblacích kreslí ekologové, když se domnívají, že plošné zapojení celé sítě dobíjecích stanic je stejné jako když si chceme doma nabít chytrý telefon? Buďte si jisti, že elektromobilová revoluce se jen tak konat nebude.

přeložil Rosťa | zdroj: 9

Položili jste si otázku, jak je možné, že Elon Musk je schopen vyrábět, i když je ve ztrátě? Kde bere peníze na všechny ty svoje projekty? Kdo ho financuje? No pravděpodobně je to bílý koník globalistů, kterým určitě nejde o záchranu planety a o blaho lidstva.

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
16 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ruzena
Ruzena
22.5.2019 23:18

Otazky a poznamky k nekolika vetam v clanku: ” Skutečnou motivací k prosazení elektromobilů jsou vládní snahy o kontrolu nad každým člověkem” BY TEREZA · PUBLISHED 21.5.2019 · UPDATED 21.5.2019 1) ”že elektromobily vytváří „výrazně vyšší emise CO2 než auta s naftovými motory” Kde je tabulka kde se srovnavaji vsechny emise ktere negativne pusobi na zivotni prostredi a tim na zdravi obcanu vznikajici pri vyrobe a provozu vsech typu aut? 2) Spalovací motory na zemní plyn jsou ideální technologií pro přechod Zemní plyn je fosilní plyn a zvysuje obsah CO2 v ovzdusi. 3) elektricky poháněná auta (elektromobily) musí být neustále připojena k síti Kdo ma mobil je neustale pripojen k siti. Kontrola uz je. 4) Nekteri ”upřednostňují právě naftu, protože vytváří až o 20 % méně oxidu uhličitého (CO2) oproti ostatním druhům paliva” Kde je tabulka kde se srovnavaji vsechny druhy paliva? 5) Zákony termodynamiky říkají: Energii nelze vytvořit ani zničit, lze pouze měnit její formu. Tady mame velke moznosti vyuzit energii slunecniho zareni, ktera se behem fotosyntezy premeni na bioenergii ulozenou v rostlinach. Bioenergie je pak v potravinach, v pici pro dobytek av ve vlaknine. Udrzitelnym vyuzitim bioenergie, ulozene v organickych odpadech, misto dnesniho uniku bioenergie ve forme tepla, CO2 a odparujici se vody, bychom do velke casti pokryli spotrebu energie. Radikalne vylepsene lokalni bioplynarny, kde technika pomaha mikroorganismum a zajistuje jak hygienicke prostredi… Číst vice »