V první polovině května Rusko dodalo Spojeným státům pět milionů barelů ropy. Jde o ropu Urals, která je dodávaná přes terminály PADD 3 a PADD1. Například v roce 2018 se objem dodávek rovnal 7,52 milionům barelů, v roce 2017 – 1,58 milionům barelů. Píše o tom Bloomberg.

Russ Dullen, vedoucí partner investiční banky Caracas Capital Market, potvrdil, že dodávky ropy z Ruska do USA prudce vzrostly. Podle něj americké závody na zpracovávání ropy mají trojnásobně zvýšit příjem ropy z Ruska.

 

Bloomberg uvádí, že objem dodávek z Ruska do Spojených států roste na pozadí klesajícího vývozu z ostatních regionů produkujících ropu. Dodavatelé ropných produktů z Venezuely jsou pod sankcemi a členské země OPEC snížily produkci ropy.

Ministerstvo financí USA na začátku roku uvalilo plné embargo na dovoz ropy z Venezuely, který zajišťoval Caracasu až 80 % finančních příjmů. Washington také začal tlačit na své mezinárodní partnery, aby nekupovali venezuelskou ropu. USA zablokovaly aktivy a zájmy venezuelské národní ropné a plynárenské společnosti PDVSA ve své jurisdikci za sedm miliard dolarů a také zakázaly transakce s nimi. Podle předpovědi Bílého domu společnost může ztratit dalších 11 miliard dolarů na dodávkách ropy.

 

Spojené státy také uvalily sankce vůči Íránu, když v loňském květnu vystoupily z jaderné dohody se zemí. Cílem amerických sankcí je zcela zabránit íránskému ropnému exportu. V květnu Washington zavedl sankce i na vývoz íránských průmyslových kovů (železa, oceli, hliníku a mědi), dodávky produkce a vybavení na jejich těžbu a výrobu.

Obchodní omezující opatření Washington doprovází zvyšováním své vojenské přítomnosti v regionu. Do Perského zálivu byla vyslána letadlová loď Abraham Lincoln a do Kataru dorazily americké bombardéry B-52. V regionu bude rovněž posílena protiraketová obrana rozmístěním nových systémů Patriot.

zdroj: 9

To jsou paradoxy. Amíci obviňují Rusko kde z čeho, ale ruské raketové motory a ropa přijdou vhod. No opět divadlo …..

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.