Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi
    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

    Nyní, když se Trump ujímá moci, začíná poslední bitva o planetu Zemi

  • Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu
    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

    Prečo majú Slováci ducha protirečenia voči Západu

  • Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?
    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

    Dva přední manipulátoři adresovali předsedovi vlády Slovenské republiky otevřený dopis. Připravuje se fico na majdan?

  • V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek
    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

    V době, kdy Los Angeles ničí rozsáhlé požáry, jsou pojišťovny kritizovány za rušení pojistek

Související zprávy

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu
    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

  • Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU
    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

  • Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín
    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

Japonský lékař, věnoval celý svůj život zkoumání tajemství dlouhověkosti – sám se dožil 105 let – odhaluje toto tajemství

Začátkem léta roku 2017 Japonsko přišlo o jednoho ze svých národních hrdinů. Tímto hrdinou byl lékař Shigeaki Hinohara, který se dožil neuvěřitelných 105 let.

Doktor Hinohara má lví podíl na záviděníhodném stavu moderního zdravotnictví v Japonsku, v němž působil jako ošetřující lékař, ale i jako primář.

Působil jako ředitel Mezinárodní nemocnice sv. Lukáše (St. Luke’s International Hospital) v Tokiu, a kromě toho zastával vedoucí funkci v pěti různých nadacích.

Jednou z jeho největších zásluh je zavedení každoroční komplexní zdravotní prohlídky v Japonsku, jejíž ovocem je podle odborníků výrazně delší průměrná délka života obyvatel Japonska.

 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Toto všechno jsou bezpochyby chvályhodné výsledky celoživotní práce doktora Hinoharu. Avšak to, co naše představy o vysokém věku zcela hroutí, je, že doktor Hinoraha byl jasným příkladem dlouhověkosti a také toho, že své pacienty vyšetřoval ještě několik měsíců před svou smrtí.

Možná si již kladete otázky: Jak se mu podařilo dožít se tak vysokého věku? A jak si během dlouholeté praxe udržel pevné zdraví?

Dodržoval nějakou rozumnou a přísnou dietu? Ne.

Dbal o dodržování rovnováhy mezi prací a ostatními stránkami života? Také ne.

Nebo si snad pravidelně dopřával vydatný spánek? Ani to ne.

Doktora Hinoharu, který pracoval 18 hodin denně, 7 dní v týdnu, pro japonské noviny The Japan Times vyzpovídala novinářka Judith Kawaguchi. V tomto interview prozradil některé ze svých myšlenek a názorů, které by mohly být tím tajemstvím dlouhověkosti a spokojeného života.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zde jsou některé nejdůležitější:

– Dostatek energie budeme mít jen v případě, že se budeme cítit dobře. Ani dobrá strava, ani dostatek spánku vám tuto energii nepřinesou.

– Nejlépe uděláte, když svou mysl a tělo přestanete zatěžovat příliš mnoha, zbytečnými pravidly, jako např. kdy jíst a kdy jít spát.

Jen si vzpomeňte, jaké to bylo, když jste byli malé děti – často jste kvůli hře a zábavě zcela zapomněli na jídlo nebo na to, že se vám chce spát. Věřím, že při troše dobré vůle bychom si něco z tohoto principu mohli přenést i do dospělosti.

– Pokud se chcete dožít dlouhého věku, měli byste se vyvarovat nadváze. K snídani si obyčejně dám kávu, sklenici mléka a také trochu pomerančové šťávy, do které přidávám menší polévkovou lžíci olivového oleje.

K obědu si dávám znova mléko a pár sušenek nebo koláčků, případně pokud jsem příliš zaneprázdněn, tak k obědu nejím nic. A k večeři si dopřeji zeleninu, kousek ryby a rýži. Dvakrát týdně si k večeři dám 100 gramů libového masa.

– Neexistuje žádný důvod, proč byste v seniorském věku neměli být aktivní a jít do důchodu. Pokud máte pocit, že do důchodu přece jen musíte odejít, mělo by to být mnohem později než v 65. roce života.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Současný věk odchodu do důchodu, který je v Japonsku 65 let, byl stanoven přibližně před půlstoletím, v době, kdy průměrná délka života byla 68 let. Dnes se však lidé dožívají déle, a proto také mohou pracovat déle.

Kromě těchto rad nám doktor Hinohara prozradil i některé další, které se týkají zejména léčby nemocí a které vás určitě překvapí. Doktor Hinohara nám radí, abychom „verdikt“ našeho lékaře nikdy nepovažovali za jedinou, „svatou“ pravdu.

A zdravotnický systém by kromě standardních léčebných postupů měl určitě vytvořit prostor i pro tzv. animoterapii čili léčbu zvířaty a při léčbě by měl využívat i všechny formy umění.

„Když vám lékař navrhne, abyste podstoupili nějaký test či operaci, zeptejte se ho, zda by stejnou proceduru navrhl i své manželce nebo svým dětem.

V protikladu k běžným představám je třeba si uvědomit, že není v možnostech jednoho lékaře, aby dokázal vyléčit každého. Proč byste tedy měli podstupovat riziko nějaké operace a zbytečně si tak způsobovat bolest, pokud existují i jiné způsoby?“

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Terapie pomocí hudby a terapie zvířaty jsou účinnější, než si většina lékařů umí představit, nebo než jsou ochotni připustit.“

„Bolest je záhadou, ale pobavit se a mít radost je nejlepší způsob, jak na ni zapomenout. Nemocnice by se měly postarat o základní potřebu všech pacientů, kterou je, že všichni se potřebujeme trochu zabavit a rozveselit.

V naší nemocnici u sv. Lukáše toto vše máme – terapii pomocí hudby, terapii zvířaty a také hodiny umění, protože umění celkově má silný léčebný potenciál.“

„Jen věda samotná nestačí k tomu, aby pacienta opravdu uzdravila. Věda nás v jistém smyslu hází všechny do jednoho pytle, jenže každá nemoc je individuální, protože každý pacient je individualita a každá jeho nemoc má původ v jeho srdci.

Pokud chceme znát přesnou příčinu každé nemoci a pomoct tak pacientovi se uzdravit, moc nám v tom pomůže právě umění, které by mělo být využíváno ve stejném rozsahu jako standardní lékařské postupy.“

Nuže, musíme uznat, že doktor Hinohara nám poskytl nemálo podnětů k zamyšlení.

Zdroj: hackspirit.com, Zpracovala: Mocvědomí.cz

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

6 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
⚜️ aston 405
⚜️ aston 405
23.6.2019 23:01

Ten pán byl borec, ale pracovat 18h denně celý týden je projev nejvyšší matrixákovosti….

Maroš
Maroš
23.6.2019 16:29

Na okraj – od čoho /pravdepodobne/ pochádza výraz „balamútiť“ niekoho – blbnúť niekoho – Balamuthia mandrillaris – améba, ktorá je príčinou (často smrteľných) granulomatóznej amébovej meningoencefalitídy.
„Brain-eating amoeba“ Naegleria fowleri – pozor na to v lete na kúpaliskách s teplou nechlórovanou vodou – do mozgu sa dostane cez nosnú sliznicu a prepážku. 95% je smrteľných – rýchly priebeh ako meningitída. Typická je tzv. bolesť hlavy z vody.
https://en.wikipedia.org/wiki/Naegleria_fowleri

erik
erik
23.6.2019 13:36

tak ked som precital vetu ze na ranajky mlieko a potom aj na obed hned som prestal citat, mlieko jedna z najvecsich zabijakov a on to doporucje na dlhovekost ??

Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato
Odpověď na  erik
23.6.2019 14:51

Přesně tak, žádný savec nekrmí své potomstvo až do dospělosti mlékem – jenom člověk. V knize Orientální diagnostika od Mischio Kushi (vydalo v češtině Východoslovenské vydavateĺstvo Košice 1991)se uvádí, že např. mozoly na prstech nohou mohou být z přemíry mléčných pokrmů. Ale i z přejídání jako takového vůbec.

Maroš
Maroš
Odpověď na  erik
23.6.2019 15:56

Na „raňajky“ si treba dať svojich nepriateľov – ako meňavka-amoeba baktériu – objať, požrieť, požuť, stráviť a vysrať – a ide sa ďalej. samozrejme – v mentálnom ponímaní… Meňavka – zdá sa – pred problémami zásadne neuteká. Od toho výraz – „zožrať niekoho aj s botami“. Amoeba eats two paramecia (Amoeba’s lunch) https://www.youtube.com/watch?v=pvOz4V699gk Ameoba vs Paramecium https://www.youtube.com/watch?v=sqRSl-VcUWU Ten človek mal v živote možno viac šťastia ako ostatní – zdravie je výslednica-emergencia všetkých vzťahov a schopnosť denne sa vyrovnávať s problémami. Takže keby ho niečo ozaj prikvačilo vzťahovo – asi by sa toľko nedožil. Stačí na to blbá práca, zlá životná partnerka, určitá nenaplnenosť v niečom a frustrácie atď. Aj u nás je ešte pár takto dlhovekých – a je to aj o tuhom korienku. Len systém sa im nerád venuje – podľa zákona je sociálna poisťovňa povinná viesť evidenciu občana LEN do veku 99 rokov – takže aj v tom je vidieť, ako systém založený na peniazoch očakáva, kedy skapeme! Lebo čo keby si viac ľudí dalo za cieľ dožiť sa hoc aj v chudobe aspoň 95 – namiesto zliezania nejakého Mount Everestu – „úspechu“? „Po tom, čo japonské úrady zistili, že údajne najstarší muž Tokia Sogen Kato je približne 30 rokov mŕtvy, prišli na to, že v krajine chýba minimálne ďalších 200 ľudí s vekom viac ako 100 rokov. Toto číslo pritom môže byť… Číst vice »

Lekno
Lekno
23.6.2019 09:17

JP lekar, ako aj dalsi zistil, ze pokoj, relax, usmev alkalizuje. Hnev pripravuje telo na utok a zastavuje normalnu latkovu vymenu.
Strucny suhrn znalosti tu: https://uloz.to/!eN5cfDYV5/morse-zip
z: Acid and Alkaline Food Chart.pdf su alkalizujuce:
Chladny vzduch;RadostlSmiech;Stastie
Chodza;Yoga;Oddych;Spanok