Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zátah na chazarskou mafii se zintenzivňuje navzdory 45dennímu rozpočtovému příměří v USA
  Zátah na chazarskou mafii se zintenzivňuje navzdory 45dennímu rozpočtovému příměří v USA

  Zátah na chazarskou mafii se zintenzivňuje navzdory 45dennímu rozpočtovému příměří v USA

 • Speciální jednotky zachránily děti před rituálním obětováním hlubokého státu
  Speciální jednotky zachránily děti před rituálním obětováním hlubokého státu

  Speciální jednotky zachránily děti před rituálním obětováním hlubokého státu

 • Čo znamená víťazstvo odporcov podpory Ukrajiny vo voľbách na Slovensku
  Čo znamená víťazstvo odporcov podpory Ukrajiny vo voľbách na Slovensku

  Čo znamená víťazstvo odporcov podpory Ukrajiny vo voľbách na Slovensku

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

Související zprávy

 • Česká vakcinologická společnost i MZ doporučují očkování proti covidu. K textu doporučení se však nikdo nehlásí
  Česká vakcinologická společnost i MZ doporučují očkování proti covidu. K textu doporučení se však nikdo nehlásí

  Česká vakcinologická společnost i MZ doporučují očkování proti covidu. K textu doporučení se však nikdo nehlásí

 • Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to
  Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to

  Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to

 • Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje
  Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje

  Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje

 • PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin
  PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin

  PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin

Japonský lékař, věnoval celý svůj život zkoumání tajemství dlouhověkosti – sám se dožil 105 let – odhaluje toto tajemství

Začátkem léta roku 2017 Japonsko přišlo o jednoho ze svých národních hrdinů. Tímto hrdinou byl lékař Shigeaki Hinohara, který se dožil neuvěřitelných 105 let.

Doktor Hinohara má lví podíl na záviděníhodném stavu moderního zdravotnictví v Japonsku, v němž působil jako ošetřující lékař, ale i jako primář.

Působil jako ředitel Mezinárodní nemocnice sv. Lukáše (St. Luke’s International Hospital) v Tokiu, a kromě toho zastával vedoucí funkci v pěti různých nadacích.

Jednou z jeho největších zásluh je zavedení každoroční komplexní zdravotní prohlídky v Japonsku, jejíž ovocem je podle odborníků výrazně delší průměrná délka života obyvatel Japonska.

 

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Toto všechno jsou bezpochyby chvályhodné výsledky celoživotní práce doktora Hinoharu. Avšak to, co naše představy o vysokém věku zcela hroutí, je, že doktor Hinoraha byl jasným příkladem dlouhověkosti a také toho, že své pacienty vyšetřoval ještě několik měsíců před svou smrtí.

Možná si již kladete otázky: Jak se mu podařilo dožít se tak vysokého věku? A jak si během dlouholeté praxe udržel pevné zdraví?

Dodržoval nějakou rozumnou a přísnou dietu? Ne.

Dbal o dodržování rovnováhy mezi prací a ostatními stránkami života? Také ne.

Nebo si snad pravidelně dopřával vydatný spánek? Ani to ne.

Doktora Hinoharu, který pracoval 18 hodin denně, 7 dní v týdnu, pro japonské noviny The Japan Times vyzpovídala novinářka Judith Kawaguchi. V tomto interview prozradil některé ze svých myšlenek a názorů, které by mohly být tím tajemstvím dlouhověkosti a spokojeného života.

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zde jsou některé nejdůležitější:

– Dostatek energie budeme mít jen v případě, že se budeme cítit dobře. Ani dobrá strava, ani dostatek spánku vám tuto energii nepřinesou.

– Nejlépe uděláte, když svou mysl a tělo přestanete zatěžovat příliš mnoha, zbytečnými pravidly, jako např. kdy jíst a kdy jít spát.

Jen si vzpomeňte, jaké to bylo, když jste byli malé děti – často jste kvůli hře a zábavě zcela zapomněli na jídlo nebo na to, že se vám chce spát. Věřím, že při troše dobré vůle bychom si něco z tohoto principu mohli přenést i do dospělosti.

– Pokud se chcete dožít dlouhého věku, měli byste se vyvarovat nadváze. K snídani si obyčejně dám kávu, sklenici mléka a také trochu pomerančové šťávy, do které přidávám menší polévkovou lžíci olivového oleje.

K obědu si dávám znova mléko a pár sušenek nebo koláčků, případně pokud jsem příliš zaneprázdněn, tak k obědu nejím nic. A k večeři si dopřeji zeleninu, kousek ryby a rýži. Dvakrát týdně si k večeři dám 100 gramů libového masa.

– Neexistuje žádný důvod, proč byste v seniorském věku neměli být aktivní a jít do důchodu. Pokud máte pocit, že do důchodu přece jen musíte odejít, mělo by to být mnohem později než v 65. roce života.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Současný věk odchodu do důchodu, který je v Japonsku 65 let, byl stanoven přibližně před půlstoletím, v době, kdy průměrná délka života byla 68 let. Dnes se však lidé dožívají déle, a proto také mohou pracovat déle.

Kromě těchto rad nám doktor Hinohara prozradil i některé další, které se týkají zejména léčby nemocí a které vás určitě překvapí. Doktor Hinohara nám radí, abychom „verdikt“ našeho lékaře nikdy nepovažovali za jedinou, „svatou“ pravdu.

A zdravotnický systém by kromě standardních léčebných postupů měl určitě vytvořit prostor i pro tzv. animoterapii čili léčbu zvířaty a při léčbě by měl využívat i všechny formy umění.

„Když vám lékař navrhne, abyste podstoupili nějaký test či operaci, zeptejte se ho, zda by stejnou proceduru navrhl i své manželce nebo svým dětem.

V protikladu k běžným představám je třeba si uvědomit, že není v možnostech jednoho lékaře, aby dokázal vyléčit každého. Proč byste tedy měli podstupovat riziko nějaké operace a zbytečně si tak způsobovat bolest, pokud existují i jiné způsoby?“

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

„Terapie pomocí hudby a terapie zvířaty jsou účinnější, než si většina lékařů umí představit, nebo než jsou ochotni připustit.“

„Bolest je záhadou, ale pobavit se a mít radost je nejlepší způsob, jak na ni zapomenout. Nemocnice by se měly postarat o základní potřebu všech pacientů, kterou je, že všichni se potřebujeme trochu zabavit a rozveselit.

V naší nemocnici u sv. Lukáše toto vše máme – terapii pomocí hudby, terapii zvířaty a také hodiny umění, protože umění celkově má silný léčebný potenciál.“

„Jen věda samotná nestačí k tomu, aby pacienta opravdu uzdravila. Věda nás v jistém smyslu hází všechny do jednoho pytle, jenže každá nemoc je individuální, protože každý pacient je individualita a každá jeho nemoc má původ v jeho srdci.

Pokud chceme znát přesnou příčinu každé nemoci a pomoct tak pacientovi se uzdravit, moc nám v tom pomůže právě umění, které by mělo být využíváno ve stejném rozsahu jako standardní lékařské postupy.“

Nuže, musíme uznat, že doktor Hinohara nám poskytl nemálo podnětů k zamyšlení.

Zdroj: hackspirit.com, Zpracovala: Mocvědomí.cz

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
6 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře