Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Ruští vědci z pigmentu mořských hub získali sloučeniny, které likvidují rakovinové buňky
Vědci Dálněvýchodní federální univerzity získali z pigmentu mořských hub nové sloučeniny, které vedou k zániku buněk některých druhý rakoviny. Univerzita o tom informuje na svém webu.
Podle zveřejněných informací chemici Školy přírodních věd Dálněvýchodní federální univerzity vyvinuli novou metodu syntézy derivátů fascaplisinu – pigmentu na základě sloučenin mořských hub. Díky tomu vědci poprvé získali dostatečný počet sloučenin pro výzkum.
Uvádí se, že 14-bromretikulatin, který byl poprvé získán v Dálněvýchodní federální univerzitě, selektivně ovlivňuje bakterie Pseudomonas Aeruginosa, která je odolná vůči mnohým druhům antibiotik. Sloučeniny také vedou ke smrti buněk rakoviny kůže (melanomy), rakoviny konečníku a rakoviny prostaty. 3,10-dibromfaskaplizin dokáže potlačovat metabolismus buněk rakoviny prostaty při koncentracích sedmkrát nižších, než jsou ty, které vedou k likvidaci jejich buněčných membrán, uvádí se ve zprávě.
[wp_ad_camp_2]
Látka může být potenciálně využívána na selektivní léčbu rakoviny bez negativního vlivu na buňky organismu, uvádí univerzita.
Docent katedry organické chemie Školy přírodních věd Dálněvýchodní federální univerzity Maxim Židkov poznamenal, že je příliš brzy na to, abychom mohli mluvit o vytvoření nového léku. Na základě získaných výsledků vědci plánují syntetizovat novou sérii derivátů fascaplisinu a provést laboratorní testy na myších.
Fascaplisin byl poprvé získán z mořské houby Fascaplysinopsis sp. v roce 1988, od té doby je podroben důkladnému průzkumu. Tato sloučenina efektivně potlačuje růst různých druhů rakovinových buněk a disponuje protibakteriálními, protiplísňovými i umrtvujícími účinky. Zároveň je fascaplisin toxický vůči zdravým buňkám, což omezuje jeho použití.
Američtí vědci z Biomedicínského výzkumného centra Cornellovy univerzity a Presbyteriánské nemocnice v New Yorku objevili vlastnosti proteinů, které napomáhají rakovinovým buňkám šířit se do mozku.
[wp_ad_camp_2]
Vědci zjistili, že protein CEMIP pobízí krevní cévy a rezidentní imunní buňky k produkci zánětlivých molekul, které pomáhají rakovinovým buňkám metastázovat do mozku. Pokusy na zvířatech ukázaly, že blokování tohoto proteinu brzdí proces šíření metastáz do mozku. Je třeba poznamenat, že k většině úmrtí souvisejících s rakovinou dochází v důsledku šíření rakovinových buněk do dalších orgánů.
Jedním z nejnebezpečnějších případů jsou metastázy v mozku. Vědci naznačují, že kontrola proteinu CEMIP pomůže lékařům léčit rakovinu a předvídat rizika.
Zdroj: 9
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
S rakovinou hrubého čreva môže človek žiť celé desaťročia. No ak vám lekár spraví dieru v čreve, môžete zomrieť veľmi rýchlo, do pár dní či dokonca hodín.
https://www.badatel.net/kolonoskopia-je-ovela-nebezpecnejsia-a-potencialne-smrtiacejsia-nez-sa-doteraz-myslelo/
Je veľmi ľahko možné a klinicky dokázané, že sa pri tomto vyšetrení môžete nakaziť nasledovnými chorobami (v dôsledku zlej sterilizácie nástrojov):
HPV (ľudským papilomavírusom)
HIV
mykobaktériou Mycobacterium tuberculosis
baktériou Helicobacterium pylori
hepatitídou B a C
salmonelou
baktériami Pseudomonas a Aeruginosa
vírusmi chrípky
Creutzfeld-Jakobovou chorobou.
Taktiež hrozí infekcia mnohými inými bežnými baktériami, napríklad E.Coli O157:H7.
Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba. Nebyť humoru a nadhľadu, možno by sme tu už neboli
Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok. Dnes pomáhajú, dodávajú silu a vytvárajú úsmev na tvári každému, kto sa s rakovinou prsníka zoznámil až príliš dobre. Spoznajte tri mimoriadne inšpiratívne Slovenky a ich farebné brošne, ktoré sú oveľa viac ako len milým doplnkom.
https://www.dobrenoviny.sk/c/172242/spojila-ich-choroba-a-teraz-davaju-nadej-ostatnym-zenam-s-rakovinou-prsnika