Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Západná elita testuje nebezpečnú politiku záporných mier a Rusi s Číňanmi útočia na trh zlata
…..lidé v západních zemích ztratili vztah k realitě a slovo ABSURDISTÁN by bylo pro západ trefnější. Zdravý rozum nebere a nechápe níže popsané. I děti se tomu smějí. Tohle mohou skutečně vymyslet jen lidé s amputovaným mozkem….
05:55
Západná elita testuje nebezpečnú politiku záporných mier a Rusi s Číňanmi útočia na trh zlata
S postupnou degradáciou svetovej ekonomiky sa finančné elity dostali na úplne novú úroveň absurdnej drámy ktorou sa politika centrálnych bánk stala. Japonsko je preborníkom a pokusným králikom v šialenostiach, ktoré sociopati na vrchole finančnej pyramídy plánujú pre celý svet. Skoro tri štvrtiny japonských dlhopisov majú teraz záporný výnos. Pri dlhu krajiny na úrovni 250% HDP. Situácia sa stala natoľko trápnou, že banka Tokyo-Mitsubishi pohrozila odchodom z procesu predaja domácich dlhopisov. Najväčšia banka odmieta dealovať do sveta štátne dlhopisy pretože banky ani investori nevedia ako so zápornými mierami na dlhopisoch naložiť. Ide o pokus, ktorého výsledky sú už teraz pre bankovú elitu veľmi nepriaznivé.
V globále dosahuje objem dlhu s negatívnym výnosov úrovne 10 biliónov dolárov. Záporné miery sú ekonomika postavená na hlavu. Sú nonsens ktorý hovorí, že je lepšie mať 90 eúr zajtra, ako stovku dnes. Zápornými mierami na dlhopisoch v Japonsku a EÚ sa stáva faktom, že platíte za privilégium požičať zbankrotovanej krajine svoje peniaze. Požičiavate entite na hranici bankrotu a ešte si za to musíte zaplatiť. Hodnotenie rizika a formácia kapitálu prevrátené naopak. Surealistická ekonomika, ktorú globálne elity po 7 rokoch nulových úrokových mier dostali do úplne novej ligy. A to všetko, len aby udržali spready dostatočne široké a tým nad vodou derivátové pozície na úrokových swapoch veľkých západných bánk. Investori a banky nevedia čo v takomto prostredí robiť. Najhoršie čo môže pyramídovú hru stretnúť je neistota. Keď prvok neistoty prekoná prvok možnosti zisku, a to sa pri nafúknutých akciových a realitných trhoch teraz zavedením negatívnych mier stalo, nastane útek do bezpečia.
Preto má zlato od decembra taký prudký nárast. Miniatúrny výtlak mier na sever spôsobil masaker na trhoch a bol predzvesťou ústupu centrálnych bánk od zvyšovania mier. Viera v globálne ozdravenie a v to, že Fed bude dvíhať úrokové miery nahradil skoro okamžite strach a obavy. Náhle vytriezvenie do reality. Aj napriek propagande médií, ktoré prakticky nikdy ľudí dopredu nevarujú, pretože ešte aj o tom čo sa stalo včera vo svete šeredne klamú. Čísla proste nepustia. Akokoľvek sa budú korporátne médiá a Sorošovi poloretardovaní paholci snažiť presvedčiť ľudí o opaku. Zlato je hore od začiatku roka 24% a striebro 26%. Drahé kovy ako investičný prostriedok to proste za prve dva kvartále úplne zabili. Ale v médiách ani píp. A už vôbec nespomenúc akcie ťažobných spoločností, ktoré šli často hore aj 100%. Čím sa stávajú kroky západnej elity absurdnejšie, tým viac ich mediálna propaganda odkrýva svoju pravú tvár. S bifurkáciou toho čo sa skutočne deje a toho čo nám oblbovadlá hovoria že sa deje, rastie nedôvera v médiá a systém ako taký. Našťastie, ľudia dostávajú rozum. Pomaly ale isto.
Záporné miery v Japonsku vôbec nefungovali tak ako sa očakávalo. S každou vlnou kvantitatívneho uvoľňovania a stimulov hnala centrálna banka krajiny japonský jen dole. Posledné dve dekády japonské carry tvorilo jeden z hlavných zdrojov financovania dolárovej pyramídovej ilúzie. Stačilo ísť short jen a long americké akciové indexy a manažér hedge fondu mohol ísť zvyšok roka na dovolenku luxovať koks do plážového rezortu. Po zavedení záporných mier na japonských dlhopisoch sa však stalo niečo nečakané, jen začal posilňovať. Traderi nevedia čo teraz so zápornými mierami bude. Ide o nevyskúšaný koncept. Zatvárajú svoje pozície short jen/long akcie a tým tvoria opačný efekt ktorý centrálni bankári chceli dostať. Zatvorením obchodu short jen/long akcie vlastne nakupuje jeny a predávate akcie. To značí nákupný tlak pôsobiaci na jen a jeho posilňovanie. Úplný opak toho čo centrálna banka chcela a exportná japonská ekonomika potrebuje. Japonské carry sa uzatvára a investori utekajú z akcií a dlhopisov do reálneho bohatstva, hlavne do cenných kovov a akcií ťažiarov.
Dynamika na trhu drahých kovov sa zmenila na nepoznanie. Investori a ťažiari pociťujú po dlhých rokoch drastického poklesu ceny a manipulácie konečne úľavu. Keď človek sledoval ľudí na minuloročných konferenciách ťažiarov striebra, pripadal si ako na pohrebe. Sentiment bol doslova strašný. Prešiel však necelý rok a pohyb ceny prekvapil aj najväčších optimistov. Pomaly sa mení nielen dopytová stránka ale evidentné a zásadné zmeny sú aj v kontexte západných búrz drahých kovov. Posledné dva roky klesajúceho trhu platilo, že počas celého mesiaca Open interest na COMEXE padal a dodávky na konci mesiaca boli malé. Tento máj sa udialo niečo čo tu nebolo možno viac ako celú dekádu. Máj býva mesiac s najnižším objemom dodávok kovu. Ale teraz stálo na dodávku 5,5 tony zlata. A to nie je všetko. Nielen že dodávky kovu z inventáru burzy dosahujú rekordy, niekto s hlbokou kapsou sa teraz veľmi seriózne domáha fyzických tehiel. Tieto long pozície o ktorých som už pár krát písal držia teraz COMEX a tým aj západnú finančnú elitu za vocas. Posledné roky bol 1. notice day veľký a postupne v mesiaci objem stojacích kontraktov na dodávku klesal. Teraz však počas mesiaca narastá a kov stiahnu z burzy na konci mesiaca. Kto je taká silná ruka, aby tieto pohyby ustála? Môžu to byť jedine entity s gigantickou peňaženkou – centrálny banky Rusia a Číny operujúce pomocou prostredníkov. Zo zmeny štruktúry dopytu a dodávok je jasné, že tieto silné ruky si prišli pre kov a bez kovu neodídu. Toto nie sú blbečovia traderi čo navzájom predávajú kontrakty a nikdy nemajú v úmysle kov v skutočnosti kúpiť. Toto je veľmi zásadná zmena dynamiky za posledné 2-3 mesiace. A aby toho nebolo málo, v júli a auguste stojí na dodávku 475 miliónov uncí. Útok východu na západné burzy drahých kovov, ktorý som už dlhšie avizoval, zdá sa začal.
A toto je nie je všetko. Kvôli dynamickej propagande proti kovom, aj napriek obrovskému nárastu ich ceny za posledného pol roka, sa traderi ešte do kovov nepustili. Cena stále ešte čaká na momenťákov, aby naskočili na robiehajúci sa vlak. A trh je tak drobučký oproti ostatným triedam aktív. Stačí aby hŕstka miliardárov nakúpila zlata za 1 miliardu a COMEX by skončil. Tri silné strany dopytu budú decimovať posledné zvyšky západných inventárov kovu – dopyt centrálnych bánk a obyvateľstva z Východu, dopyt vystrašených zbohatlíkov, ktorí nevedia kam vraziť peniaze aby o ne neprišli a v poslednej rade sa pripoja traderi sledujúci momentum a trend. Potom dlho nič a až nakoniec s vyplazeným jazykom ovčan preplácaný každý večer dávkov nonsensov v správach. Rovnako ako COMEX, aj trh v Londýne javí drastický ťah na inventáre a začína byť nelikvidný. Backwardácia, rozdiel príležitosti medzi papierovým a fyzickým spotovým trhom, poukazuje na cenu zlata na úrovni 1 400 dolárov za uncu. Backwardácia by sa v praxi nikdy nemala vyskytnúť pri normálne fungujúcom trhu. Ale to ani záporné úrokové miery.
Masívny prílev investícií sa valí aj na trh striebra. Dopyt po investičnom striebre je teraz vyšší ako v roku 2012, keď bolo na 50 dolároch. Teraz je cena striebra voči cene zlata na úrovni 70:1 ale zo zeme ide v pomere 9:1. To znamená, že za jednu uncu zlata si kúpite 70 uncí a to v prostredí, kedy sa ročne na jednu uncu zlata vyťaží len deväť uncí striebra. Striebro je drasticky podhodnotené aj voči lacnému zlatu. To je jeden z hlavných problémov dopytovej stránky. A to nie je všetko, problémy pre inventáre sú aj na strane ponuky. Tento rok má klesnúť produkcia kvôli problémom sekundárnych producentov o 9% a na budúci rok ďalších 13%. Produkcia dosahuje svoj vrchol a odvrátiť pokles dodávok na trh môže len radikálne zvýšenie ceny, ktoré by spravilo doteraz stratové banské projekty opäť profitabilné. A to sa bavíme len čisto o investičnej pozícii záujemcov. Máme tu taktiež obrovské solárne projekty v Čína a v Indii, ktoré stiahnu z trhu kvantá striebra počas nasledujúcich 5 rokov.
Zatiaľ sa boj o striebro a zlato odohráva na cene papierových trhov na COMEXe. O tom, že verejnosť je aj napriek obrovskému polročnému rastu ceny slepá voči evidentnej príležitosti vylepšiť si svoje portfólio svedčí fakt, že cena zlata a striebra sa prakticky drží za ruku. Obe od začiatku roka vzrástli o 24%. A tu je problém. Čo sa týka objemu investovaných peňazí na retailovej maloobochodnej úrovni, sú tieto prostriedky rozdelené niekde na úrovni 1:1. Na každých 100 dolárov ktoré idú do zlata nakúpia maloobchodní investori striebra za 100 dolárov. Delia peniaze pri investícii do striebra a zlata na polovicu. To znamená, pri parite ceny 70:1, že maloobchod spotrebuje 70x viac uncí striebra ako zlata. Na každú uncu zlata odíďte kúpi Jozef u dealera 70 uncí striebra. Čo je obrovský nepomer. Striebro, ak by sa cena odvíjala od dopytu obyvateľstva, by sa malo dvihnúť o magnitúdu viac ako zlato. Ak šlo zlato od začiatku roku hore o 24%, striebro by malo ísť hore o 48% alebo o 72% alebo viac. To sa nedeje. Zatiaľ.
Pri pohľade na na túto rúcajúcu sa pyramídovú štruktúru je otázne čo pustí skôr. Či sa rozpadne papierový nonsens v COMEXe alebo proste dojde striebro na maloobchodnej úrovni, nedostatok sa presunie na úroveň priemyselných 1000 uncových tehliel a cenotvorba na západe bude zničená fyzickým trhom. Východ je teraz angažovaný na papierovom COMEX trhu pomocou long kontraktov, tak aj na fyzickom trhu, kde skupuje prakticky všetko čo nie je priskrutkované. Čína pred 10 rokmi exportovala 100 miliónov uncí ročne. To bolo krátko pred poslednou krízou. Teraz importuje 100 miliónov uncí striebra. Iba Čína za jednu dekádu otvorila na západe 200 miliónové deficitné okno, ktoré musí Západ za túto smiešnu cenu uzatvárať. Novo otvorená Šanghajská zlatá burza nahromadila toľko zlata koľko má na knihách banka J.P. Morgan. Jediné miesto, kde je zatiaľ vidieť tento dopyt je na veľkoobchodnej úrovni. Registrovaný inventár striebra na COMEXe klesol na jeho historické minimum 22,4 milióna uncí. To je ešte menej ako v roku 2011 a 12 keď bolo striebro viac ako dva krát drahšie. Komických 400 miliónov teraz môže skúpiť celý inventár burzy. 400 miliónov dolárov je v globálnej ekonomickej schéme úplné smietko.
Ak som posledný rok a pol písal o absurdnostiach a deformácii západných trhov drahých kovov, teraz začína byť evidentné, že východ sa chystá tieto body nestability použiť voči západnej finančnej elite. Väčšina obyvateľstvo Západú však nemá šajn. Médiá a ulízaní analysti ospevujú akciové trhy, dlhopisy a hedge fondy. A to aj napriek strašným dvom kvartálom, ktoré hedge fondy práve majú. Všetci títo bezprizorní jedinci verili v globálne ozdravenie svetovej ekonomiky a dvíhanie mier. Ich miláčikovia sú v dôsledku vĺn kvantitatívneho uvoľňovania predražené akcie Netflixu, Googlu alebo Amazonu. Vedú ľudí na porážku počas toho ako sa NASDAQ chystá prekotiť.
Táto slepá viera vo všemocnosť a mágiu centrálnych bánk sa im teraz vypomstí a zasadí posledný klinec do rakve pre dôveru verejnosti v systém. Popularita Trumpa a Sandersa, Brexit, explózia populistických a vlasteneckých strán v Európe sú príznaky frustrácie verejnosti so systémom, ktorý v súčasnosti panuje. Tento systém je systém bol vytvorený finančnou elitou a pre finančnú elitu. Nedôvera v systém a strata kontroly centrálnych bánk nad ekonomickým systémom boli historicky vždy najsilnejšie faktory rastu ceny drahých kovov. Západné inventáre kovov sú teraz na hrane. Tak či tak západ bojuje dopredu prehnaný boj a preto sa odhodláva robiť zúfalé kroky akými sú negatívne miery. Počujeme posledné výstrely v menových vojnách. Nastane vlna devalvácií, obchodných vojen a možno aj globálny menový reset. Jedno je čo teraz sociopati na vrchole pyramídy vymyslia. Nemôžu spraviť krok bez toho aby nešliapli do hovna. Rusi a Číňania ich držia pod krkom, obyvateľstvo sa prebúdza a onedlho ich bude naháňať s vidlami. Jedno je koľko peňazí Soroš a granty EÚ uvoľnia na svoje špinavé štetky, ktorých trápnosť rétoriky sa dá porovnať len a komunistickými agitátormi v Československu na konci 80. rokov.
Zdroj (1)
[wp_ad_camp_1]Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.