Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA
    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

    Útokem na Los Angeles začíná horká fáze občanské války v USA

  • Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis
    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

    Dnes Robert Fico zaslal Zelenskému otevřený dopis

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát
    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

    Pravda o Ukrajine a o ruskom plyne – odporúčanie do všetkých debát

Související zprávy

  • Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma
    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

    Mel Gibson „ohrožuje“ rakovinový průmysl Big Pharma

  • Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu
    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

    Konec začátku: Americký kongres zveřejnil zprávu o covidu

  • Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU
    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

    Evropský výbor dává zelenou k používání nových samoreplikujících se vakcín na občany EU

  • Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín
    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

    Mezinárodní iniciativa informuje politiky o rizicích mRNA vakcín

Jarní náchlada? Pomůže příroda

Nemoci dýchacích orgánů patří k nejčastějším – každodenním onemocněním.

 

Cítíme se malátní, teče nám z nosu, pak přijde kašel a bolesti v krku. Většinu těchto nemocí – nachlazení, chřipku, zánět průdušek, anginu – způsobují bakterie a viry, které kolem nás ,,poletují″ a čekají na sebemenší oslabení naší imunity. Při těchto potížích jsou nejlepším lékem bylinky. Bylinkový čaj, vitamíny, koupel, inhalace a teplá postel dokáží někdy více než jiné medikamenty. Tyto chřipkové stavy však není radno podceňovat! Po jejich ,,přechození″ můžou přejít na jiný orgán a napadnou tak například srdeční sval, játra, uši, plíce, pohrudnici nebo další orgány.

[wp_ad_camp_1]

Bez černý
Patří k nejpoužívanějším léčivým rostlinám. Roste ve volné přírodě. Čaj z květů je prvotřídním lékem na všechny nemoci z prochlazení. Vyvolává pocení, ničí choroboplodné zárodky a čistí zahleněné průdušky. Tyto účinky můžeme využívat i zevně – inhalací.
Co možná o této bylince nevíte.
Podle lidového podání na dřevě černého bezu byl ukřižován Ježíš a také na tomto dřevě se oběsil Jidáš. Proto je černý bez symbolem smutku a smrti. Lidé vysazovali bez u svých příbytků, protože věřili, že v něm sídlí dobří duchové, kteří odeženou ty zlé.

Jitrocel kopinatý
Již od dětství víme, že na poraněné místo musíme přiložit lísteček jitrocele. Látky obsažené v jitroceli ničí bakterie. Čaj z jitrocele pomáhá při kašli a zahlenění průdušek. Osvědčil se ale také při jiných problémech – při kataru žaludku a střev, při nadměrné tvorbě žaludeční kyseliny, je dobrý na játra, žlučník, močové cesty a čistění krve.
Co možná o této bylince nevíte.
Jitrocel jako léčivou rostlinu začali poprvé využívat v Sýrii. V minulosti lidé věřili, že listy jitrocele pomáhají při bolestech nohou, proto si je ukládali do bot.

Lípa malolistá i velkolistá
Pro svůj velkolepý vzhled se lípa stala symbolem Slovanů. V době květu voní sladce na všechny světové strany. Lipový čaj patří mezi nejpopulárnější rostlinné léky. Bez lípy si těžko představíme léčbu chřipky nebo nachlazení. Lipový čaj vyvolává pocení, snižuje horečku a léčí průdušky. Přitom ředí krev, čímž působí preventivně proti angině pectoris, infarktu a zánětu žil. Pijte lipový čaj dlouhodobě, protože se jeho vstřebané účinky projeví až po delší době.
Co možná o této bylince nevíte.
Lípa je posvátným stromem Slovanů. Ve středověku sloužila při tajemných obřadech vyhánění ďábla z těla. Lipové dřevo se v latině označuje jako ,,lignum sanctum,,, což v překladu znamená ,,svaté dřevo,,. Je z něj vyřezána spousta oltářů.

Lékořice lysá
Pojmenovaná je podle mimořádně sladké chuti. Určitě znáte bonbónky proti kašli nebo černé cukrovinky – pendreky. Lékořice má výborné účinky při potížích s dýchacími cestami. Dobře rozpouští hleny, čímž ulehčuje vykašlávání. Také je mírně močopudná, změkčuje stolici, upravuje látkovou výměnu v těle.
Co možná o této bylince nevíte.
Zmínky o této rostlině se objevují již na egyptských papyrech, asyrských tabulkách i v čínských herbářích. Také se z ní vyrábějí likéry.

Mateřídouška
Tato bylinka se v přírodě vyskytuje poměrně často a pronikavě voní. Mateřídouška má mezi průduškovými rostlinkami výsostné postavení, neboť dokáže léčit i zastaralé a chronické stavy, přitom je velmi vhodná i pro děti. Posiluje organismus, pomáhá při menstruaci a prospívá také trávicímu traktu.
Co možná o této bylince nevíte.
Mniši tuto rostlinku nazvali boží bylinka. Pěstovali ji v klášterních zahradách a používali ji ke tlumení sexuálních tužeb. Údajně, když povaříte mateřídoušku v mléku, má větší sílu než svěcená voda a odhání zlé síly. Mateřídoušku sbírali na sv. Jána.

Rakytník řešetlákový
Má zdravotně cenné plody a používá se k léčebným účelům. Oranžové plody obsahují velké množství vitamínu C i dalších vitamínů a minerálních látek. Plody zlepšují celkový zdravotní stav a příznivě působí při onemocněních žaludku, průdušek, plic a krevního oběhu.
Co možná o této bylince nevíte.
Domovem rakytníku je pohoří Kavkazu a Střední Asie. Zde ho nazývají sibiřský ananas. Plody neopadávají, proto se dají sbírat po celou zimu. Rostlina snáší i teploty – 40°C. V povodí řeky Irkutsk tvrdí, že po rakytníku mají koně lesklou srst a lidé ostrý zrak.

Růže šípková – šípek
Šípky zná určitě každý z nás. Šípky obsahují vysoký podíl vitamínu C, i když sušením se ztrácí. Také mají značný podíl vitamínu A, B a minerálních látek. Je to taková vitamínová bomba. Nejvíc se projevuje při chřipce, nachlazení, kašli, bolesti v krku, krvácení dásní, bolestech ledvin či průjmech.
Co možná o této bylince nevíte.
Šípek k léčebným účinkům používal již Dioscorides a Galenos, vřele ji doporučovala i abatyše sv. Hildegarda. V arabské medicíně se používal jako povzbuzující prostředek.

Sedmikráska chudobka
Maličký posel jara. Květy sedmikrásky obsahují hořčiny, sliz, silice, flavonoidy, třísloviny a jiné prospěšné látky. Tyto látky podporují látkovou výměnu v těle a proto je skvělým průvodcem při jarních očistných kúrách a chorobách jater a žlučníku. Účinně pomáhá také při nemocech dýchacích cest a odvar se osvědčil ke kloktání při zánětech hrdla a dásní. Také z ní můžete připravit vynikající jarní salát.
Co možná o této bylince nevíte.
Ve starých herbářích ji najdete i pod názvem stokráska. Sedmikráska přináší užitek nejen člověku, ale také včelám a motýlům, kteří se živí jejich sladkým nektarem.

Sléz maurský
Sléz je i krásnou okrasnou rostlinou. Léčivá je nať i květy. Slizové látky obsažené ve slézu jsou nejvhodnější na dýchací orgány. Jejich sliznici poskytují tenoučkou ochrannou vrstvičku, která je chrání před drážděním a urychluje hojení. Čaj ze slézu se užívá i při průjmech. Při zánětu krku jsou vhodné obklady ze spařených listů.
Co možná o této bylince nevíte.
Pythagoras tvrdil, že odvar ze slézu tlumí nespoutanou vášeň, což je nevyhnutelné pro každého, kdo chce dosáhnout moudrosti, svobody a zdraví. Proto ho jeho žáci pěstovali v zahradách a hojně užívali. Plinius zase radil vypít každý den číši šťávy ze slézu na ochranu před jakoukoli nemocí. Kytice slézu umístněné v okně nám přivolají ztracenou lásku.

Šalvěj lékařská
Šalvěj nesmí chybět v žádné bylinkové zahrádce. Největší hodnotou šalvěje je její antibakteriální účinek, proto je vhodný na vyplachování ústní dutiny při různých zánětech, při bolestech v krku, při kašli a také snižuje nadměrné pocení.
Co možná o této bylince nevíte.
Název pochází z latinského salvere – léčit. Jedna středověká legenda říká, že touhou šalvěje je udělat člověka nesmrtelným.

Tymián obecný
Tymián je příbuzný mateřídoušky. Má výrazné antibiotické působení. Výborně dezinfikuje především dýchací cesty, ale také celý trávicí trakt, přitom vyhání střevní parazity. Užívejte však krátkodobě, jen v době potřeby!
Co možná o této bylince nevíte.
Tymián hubí bakterie a plísně, což znali už staří Egypťané a proto jej používali při balzamování. Pro Řeky byla vůně tymiánu symbolem elegance. Tymián odpradávna slouží jako koření do polévek, omáček a uzenin, ale také jako přísada do některých lihovin. Ve Středomoří se tymián dodnes používá ke konzervování některých ryb.

Zázvor pravý
Pochází z tropických a subtropických oblastí, kde se pěstuje nejen k léčebným účelům, ale také jako potravina. Používá se kořen. Léčebné využití vychází z indické ayurvédy, podle níž léčí zažívací ústrojí, zlepšuje trávení a látkovou výměnu. Pomáhá také při prvních příznacích nachlazení, při chřipce, kašli či bolestech v hrdle.
Co možná o této bylince nevíte.
Zázvor pěstovali už Číňané, kteří věřili, že přináší štěstí. Do Evropy jej přivezli obchodníci po slavné hedvábné stezce. Zázvor je oblíbenou pochutinou Italů. Ti jsou přesvědčeni, že dodává sexuální sílu.

Yzop lékařský
Jeho domovem je středomoří. Má všeobecně posilující účinky na celý organizmus, osvědčený hlavně u starších lidí. Prospívá při kašli a astmatu, při zánětech průdušek či bolestech v krku. Zlepšuje chuť k jídlu a odstraňuje noční pocení. Zvyšuje krevní tlak.
Co možná o této bylince nevíte.
Ve středověku ho pěstovali jako svatou rostlinu. Používá se hodně jako koření. Yzop se používal také při rituálech na očistění malomocenství a interiérů kostelů. V domácnostech používali nať proti hmyzu a silným odvarem se zbavovali vší.

 

zdroj: 1

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré URL odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem, čeho se video týká a o čem pojednává. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

4 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Franta
Franta
8.5.2017 20:23

V dnešní době je většina nemocí způsobena elektrosmogem (wi-fi, elektro a mikrovlným zářením) parazitama a geopatogeníma zonama. Tento problém řeší český vynález Somavedic. Přístroj má podle Ivana Rybjanského silné detoxikační účinky, což nemusí být zpočátku příjemné. Člověk může mít třeba problém usnout, bolí ho hlava a podobně. Pak to ale začne… „V první fázi se určitě zlepší kvalita spánku, tak po týdnu. V další fázi se začne tělo zbavovat parazitů a energetických bloků, zprůchodňuje se lymfatický systém – v této fázi může člověk prodělat něco jako chřipku,“ vysvětluje tvůrce, jak probíhá „ladění“ frekvencí a rušení škodlivých zón, ať už těch ze Země, nebo vln z elektroniky. „Po nějaké době je člověk klidnější, má víc energie, nadhledu. Dostane se do větší harmonie a naladí se na jiné frekvence. Somavedic v sobě ukrývá dle typu dvanáct až devatenáct kamenů a je sestrojen na principu řízeného uvolnění jejich energie. Pokud totiž konkrétní minerály v určitém přesném rozestavení necháme působit ve společné korelaci, dokážou vzájemně se podporující vibrace pozitivně „vyladit“ okolní prostředí – ať už se jedná o geopatogenní zóny či jiné vlivy, jež taktéž vibrují v určitém frekvenčním rozmezí. https://www.casopis-sifra.cz/elektrosmog-geopatogenni-zony-unikatni-pristroj-ktery-vypada-jako-vesmiru-vyvazi-se-celeho-sveta-vyrabi-cech/

lukrecia
lukrecia
8.5.2017 07:02

Používame inhaláciu soli, pôsobí najúčinnejšie. Dve lyžice suchej morskej soli /vlhká nepráši/ dajte do mixéra alebo mlynčeka na kávu, zapnite. Bude stúpať biely dym, vypnite a urobte 3-6 nádychov. Opakujte 3-6 krát denne 14 dní aj keď ustúpia príznaky. Kopáči soli nikdy nebývali chorí na plúca. http://www.biosferaklub.info/preco-kopaci-soli-nikdy-netrpeli-plucnymi-chorobami/#more-10260

irile
irile
7.5.2017 20:00

Pokud máte černý bez ve své zahrádce,nepalte jeho dřevo ani proutky.
V duchovní rovině velký přestupek.
Je to keř kouzel a léčení!Jeho drevo ze používa na léčivé hůlky.
Právě víly mají hůlky z bezu.
Mam také doma jednu 🙂
Zelené listy jsou hodně léčivé na obrazeniny,vymknutí kotníku,po-zlomeniny aj…Čerstvé položit na postihnute misto,přikrýt igelitem a platenym šátkem a nechat min.2 hodiny zapařit.Opakovat průběžně několikrát.
Máme vyzkoušené i na kolena.

jozo
jozo
7.5.2017 13:46

Jen pridam prave recke oregano, mumio sibirske mozno cerne i bile. Pochopitelne vsechno vcetne co je napsano v clanku plati jen tehdy pokud mate bylinky ciste a ne sbirane u pole ci nejakych chemikalii. Davejte na to fakt pozor. Dneska to neni jednoduche.