Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Vědec: Wi-Fi může brzy skončit! Nahradí ji stokrát rychlejší (a bezpečnější) internet přenášený světlem
Vynálezce elektrické žárovky (Heinrich Göbel, nikoli Thomas Alva Edison) si asi jen stěží mohl představit, že jednoho dne bude jeho výtvor využíván nejen k osvětlování domovů po celém světě, ale také k přenosu dat umožňujícím lidem stahovat informace ze satelitů v prostoru do jejich malých kapesních zařízení. Nicméně pokrok nezastavíme a objevy jdou stále dopředu. Zavedení nové technologie nazývané Li-Fi by rozšířilo využití osvětlení a žárovky by mohly kromě světla produkovat i internet. A to hlavní – Li-Fi by mohla být až 100krát rychlejší než dosavadní Wi-Fi.
[wp_ad_camp_1]
Li-Fi vynalezl anglický vědec Harold Haas ve své laboratoři v Edinburghu. Je to technologie využívající VLC (tzv. komunikace ve viditelném světle) k přenosu dat extrémně vysokou rychlostí. V podstatě to funguje jako neuvěřitelně rychlá vysílací lampa, která „bliká“ pomocí zapínání a vypínání za účelem předávání zpráv v binárním kódu. Podle výsledků laboratorních testů se podařilo docílit rychlosti přenosu až 244 GB/s. Abychom si utvořili jasný obrázek, Wi-Fi je schopná dosáhnout maximální rychlosti okolo 600 Mb/s!
Technologie byla už jednou použita ve skutečném provozu, v estonské firmě Velmenni, která aplikovala Li-Fi v kancelářích a dalších průmyslových zařízeních v Tallinnu. V těchto prostředích zatím Li-Fi fungovala na naměřené přenosové rychlosti 1 GB/s.
Nejen ve vysoké rychlosti Li-Fi překonává Wi-Fi. To, že Li-Fi přenáší optická světla, znamená, že nemůže procházet zdmi, což navíc navyšuje i bezpečnost místní sítě. To samozřejmě přináší i svá negativa. Uživatel ztrácí připojení po opuštění místnosti, což představuje podstatnou překážku. Ta by snad měla být odstraněna, pokud by zařízení bylo úspěšně implementováno. Pokud by byla tedy tato bariéra překonána, pak by viditelné spektrum mohlo Li-Fi povolit posílat zprávy v širším rozsahu frekvencí než Wi-Fi, která působí v rozsahu 2,4 až 5 gigahertz.
Technologie rovněž nemůže být použita venku, na přímém slunečním světle, které by rušilo její signál, takže by lidi museli chodit na procházku bez smartphonů. (To by nakonec ale mohla být i výhoda.)
[wp_ad_camp_1]
Li-Fi by každopádně mohla být dobrou odpovědí na rostoucí zahlcení frekvencí s tím, jak vzrůstá větší využití internetu všude ve světě. Podle studie Cisco Visual Networking Index Global Mobile Data Traffic Forecast se očekává, že globální přenos dat za měsíc v roce 2019 dosáhne až za 24,3 exabytů – to je objem, který současná bezdrátová připojení nejsou schopna zvládat.
Čtěte ZDE: Celá pravda o čárkovém kódu….. / napsal: tomáš marný / DOPORUČUJI!
Na nedávné každoroční konferenci TED (Technology, Entertainment, Design) Harold Haas avizoval, že LED světla v domácnostech by šlo velmi snadno přeměnit na Li-FI vysílače, což by uživatelům internetu zajistilo účinnější připojení: „Vše, co potřebujeme, je nainstalovat malý mikročip do každého potenciálního osvětlovacího zařízení, což by mohlo kombinovat dvě elementární funkce: osvětlení a přenos bezdrátového připojení.“
Také stojí za zmínku, že rychlost, kterou disponují tato LED světla, je pro lidské oko nepostřehnutelná, takže to jakési „blikání“ světel pro nás není nijak otravnou hrozbou.
A nejsou to jen osvětlení obyvatelných prostor, kde bychom mohli najít využití VLC technologií. Existují i další uplatnění. Například Disney v současné době vyvíjí množství produktů s touto technologií, jako jsou třeba hračky. Jedna taková mávnutím kouzelné hůlky zapne žárovky na šatech princezny. Když se to spojí třeba s Barbie, která dovede nahrávat všechny konverzace a ukládat je na cloudové úložiště (o této novince jsme psali zde), o zábavu bude jistě postaráno.
[wp_ad_camp_1]
O rizicích se zatím nemluví. Ale dá se předpokládat, že softwaroví giganti ani vlády si nebudou chtít nechat ujít příležitost, jak mikročipy obohatit o nějaké ty sledovací funkce a nasbírat co nejvíc kompromitujících dat na uživatele. Ale to už nebude žádná novinka.
zdroj: 1
Chytré zámky od firmy LockState se po aktualizaci firmwaru zablokovaly a šlo je otevřít jen fyzickým klíčem. Firma nabízí výměnu.
https://www.linuxexpres.cz/novinky/vadna-aktualizace-firmwaru-zablokovala-chytre-zamky
Výzkumníci z bezpečnostní firmy Kaspersky Lab nalezli zadní vrátka (backdoor) ShadowPad v pěti produktech společnosti Netsarang. Tyto produkty se používají především ve velkých podnicích, například bankách, elektrárnách nebo farmaceutických firmách.
Zmíněná zadní vrátka jsou obsažena ve verzích vydaných 18. července (a dostupných již o den dříve) a umožňují útočníkovi kompletně ovládnout počítače, kde je software nainstalován.
Backdoor se do programů dostal napadením infrastruktury firmy Netsarang. Opravené verze byly připraveny na nové, čisté infrastruktuře. Zadní vrátka jsou na napadených strojích standardně neaktivní, k aktivaci slouží speciální DNS záznam typu TXT na konkrétní doméně.
https://www.linuxexpres.cz/novinky/v-softwaru-pouzivanem-bankami-a-velkymi-firmami-byl-nalezen
Aha. takze takova chytra zarovka pak muze i fungovat jako domaci speh. Co si reknete doma bude zaznamenano a ulozeno. Pekne. Jeste ze mam doma louce 😀 Me uz tyhle veci nebavej. Rikal jsem si elektonicke dvere, zaluzie ale tedc uz me staci klika jeste mam dost sil si to udelat sam. Inu vracime se do doby kamene. A koukam jde nam to rychleji nez nahoru.
Odporúčam – najprv si prelúskať tzv. stroboskopický efekt – blikanie, mihotane svetla, ktorú u mnohých ľudí dokáže nie len spustiť, ale vôbec naštartovať epileptický záchvat, mdlobu. Dnes nevieme, čo urobí 5D wifi s ľudským mozgom. A čo dokáže spustiť Li Fi? Hlavne čo sa týka podvedomia, pretože toto bude viac než podprahové!!! Osobne si myslím, že pôjde o technológiu optických vlákien a prijímanie signálu v uzatvorenom zariadení. Problém bude – ak sa to bude dať zneužiť napr. prostredníctvom verejného osvetlenia.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stroboskopick%C3%BD_jev
http://the-medical-dictionary.com/photosensitive_epilepsy_article_3.htm
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.0013-9580.2004.451003.x/full
Toto je pre epileptika riskantné video! Osobne to neodporúčam dopozerať ani zdravým!!! Stačí len ťuk – kvôli poznaniu problému!
Strobe Light Effect Seizure Warning
https://www.youtube.com/watch?v=9B92K3haQKg
12 Color Strobe Light Effect!!! [1H EXTREME SEIZURE WARNING
https://www.youtube.com/watch?v=FTYY9pwlxjE
Jenže to bude blikat tak rychle, že to ani nepostřehneš..To bude svítit..jelikož frekvence bude hoodně vysoká. Ale je fakt, že kdo ví co za tím je víc. Dnes je málo věcí ku prospěchu lidem.
Tauri – oko v zmysle vedomého postrehu – že to vnímaš vedome – má problém zachytiť obraz, ktorý trvá menej ako 1 desatinu sekundy. To však neznamená, že mozog by to nevnímal vôbec, pretože aj v mozgu prebiehajú procesy, ktoré – prebiehajú na úrovni kvantového priestoru – možno až 30x rýchlejšie, ako je rýchlosť svetla! Ide o to, že tzv. preferované zmyslové cesty v mozgu fungujú rýchlejšie ako bežný nervový vzruch, takže za určitých okolností sa nám zlomoksekundová udalosť môže vybavovať ako večnosť – vnímanie reality aj hyperrýchlosti je pre mozog relatívna záležitosť. Malo by to byť v tomto diely seriálu, ak nie, tak v prvom.
Cesta do hlubin mozku – 2 – Co nás dělá kým jsme? HD CZ
https://www.youtube.com/watch?v=kqK_gBnfZPQ