…..jak se tak kolem dívám, slovákům skutečně pomůže jenom zatáhnout ruční brzdu. Ptáte se jak? Odpověď je lehká a účinná, ale o tom se budem muset pobavit ve zvláštním článku!!!!

12:54

Istanbulský dohovor a liberálne maniere

Publikované 03.04. 2019 o 17:36 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

I keď sa môže zdať, že sme zastavením ratifikácie Istanbulského dohovoru vyhrali vojnu, nie je tomu tak. Je to veľká vec nielen pre Slovensko, ale i Európu, keďže Slovensko je prvé spomedzi štátov EÚ, ktoré sa k tomu odhodlalo. Avšak je to treba chápať skôr ako vyhratú bitku, než vojnu. Pretože tlak na nás v tomto smere veľmi pravdepodobne narastie.

Cez mnohé mimovládne organizácie, častokrát pod záštitou ministerstva školstva, cez rôzne školenia pedagógov apod. stále pretrváva snaha pretláčať do pedagogicko – výchovných procesov v MŠ a ZŠ počas vyučovania sexuálnu výchovu v duchu liberálnej ideológie gender, teda rodovej rovnosti.

[wp_ad_camp_2]

Uvediem dva príklady z vlastnej skúsenosti, ako matky.

Na rodičovskom združení v Materskej škole, ktorú navštevovalo moje dieťa, nám             p. riaditeľka predstavila  didaktickú pomôcku pre učiteľky Materských škôl, podľa ktorej sa detičky v materskej škole mali povyzliekať, popozerať navzájom a poobchytávať, hovoriť, ako sa pri tom cítia a čo im je bližšie.

Táto didaktická pomôcka im bola odporúčaná v rámci školenia pod záštitou ministerstva školstva. Našťastie, pre p. riaditeľku bolo neprípustné toto aplikovať v rámci práce s deťmi.

Druhá skúsenosť je zo základnej školy. Môj vtedy 8 ročný syn doniesol zo školy podpísať informovaný súhlas o jeho účasti na prednáške s diskusiou o sexuálnej výchove. Malo to byť so psychologičkou počas vyučovania. Keďže neboli bližšie špecifikované témy prednášky, nedala som súhlas k jeho účasti. Bolo nás takých v triede viac. Na rade rodičov školy sa rodičia ohradili voči tomu, aby sa táto problematika riešila u tak malých detí, na čo p. zástupkyňa reagovala, že veď aké poučné sú pre deti tieto prednášky o homosexuálnych vzťahoch.

[wp_ad_camp_2]

Dnes ešte máme možnosť vôbec dozvedieť sa, že je takáto prednáška zaradená do vyučovacieho procesu a nesúhlasiť, aby sa jej dieťa zúčastnilo. Zajtra to však už takto byť nemusí.

Aj v kontexte výsledkov prezidentských volieb a následných volieb do Európskeho parlamentu, či slovenského parlamentu, je dôležité až nutné posilňovať zastúpenie konzervatívnych hodnôt v EÚ, aj na Slovensku a podobné trendy čím skôr zastaviť a vrátiť sa k našim tradičným hodnotám. Je potrebné NAHLAS a SEBAVEDOME povedať, že NESÚHLASÍME s akýmikoľvek experimentmi na našich deťoch v tejto oblasti.

Zdroj: PhDr. Mária Benová, členka predsedníctva KDŽP a kandidátka do Európskeho parlamentu

[wp_ad_camp_2]
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.