Kyjev oznámil plány na spuštění ruského televizního kanálu s cílem dobýt srdce a mysl lidí žijících na Donbasu, Krymu a v Rusku. Tato iniciativa, která je ohlášena v době, kdy je uveden v platnost zákon o ukrajinském jazyce, však zůstává pochybnější než cokoli jiného.

Oznámení o novém TV kanálu učinil Kirilo Tymošenko, zástupce vedoucího administrativy ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, píše se na webu Agoravox.
 
 

[wp_ad_camp_2]

 „Je třeba připustit, že Ukrajina prakticky prohrála informační válku s duchem obyvatel okupovaných území Donbasu a okupovaného Krymu.  Stále však existuje šance zvrátit situaci. Připravujeme možnost spuštění ukrajinského kanálu v ruštině, s nímž budeme schopni pokrýt rusky mluvící populaci na celém světě, “ uvedl Tymošenko.

Na papíře to vypadá celkem dobře, až na to, že na Ukrajině takové „hvězdné“ plány velmi rychle narazí na realitu.

„Můžete si v ruském jazyce vytvořit 25 televizních kanálů a říct lidem z Donbasu, jak velká je Ukrajina, jak špatné je Rusko a jak se mají vrátit na Ukrajinu po 5 letech bombardování a více než  13.000 mrtvých, nemluvě o zraněných, vaše dobře naolejovaná propaganda rozbije legitimní hněv obyvatelstva, které nadále bombardujete nebo zabíjíte protipěchotními minami instalovanými v jejich zahradě!,“ píše Christelle Néant v článku na webu Agoravox.
 
 

[wp_ad_camp_2]

„Totéž platí pro obyvatele Krymu, kteří se rozhodli poté, co viděli, co neonacističtí zločinci nové postmajdanské vlády udělali Berkutům i lidem, kteří odešli do Kyjeva, aby demonstrovali proti Majdanu . A kdo by byl potěšen návratem k Ukrajině poté, co Kyjev přerušil vodu a elektřinu a viděl, co Ukrajina dělá na Donbasu!, „okračuje autor.

Připomeňme, co aktivovalo  odtržení regionů od Ukrajiny:  Majdan, oslavování nacistických kolaborantů jako je Bandera a jejich ideologie a zákon, který ruší ruský status regionálního jazyka.

Od té doby Ukrajina zašla ještě dále, aby eradikovala ruský jazyk, ustanovila ukrajinský jazyk jako jediný vyučovací jazyk, politický život, mediální život, a dokonce aby jste mohl být lékařem, musíte mluvit správně. ukrajinsky.

„A pro ty, kteří mi řeknou, že je normální mít pouze jeden národní jazyk, jděte a povězte to Valonům, že by měli mluvit pouze ve vlámštině, nebo německé Švýcarsko, že by se měli učit jenom ve francouzštině nebo televizní kanály by byly jenom ve francouzštině, uvidíte výsledek, “ pokračuje Christelle Néant.
 
 
 

[wp_ad_camp_2]

 

 
Několik zemí světa, jako je Belgie, Švýcarsko nebo Ruská federace, má několik úředních jazyků na národní nebo „regionální“ úrovni. V Krymské autonomní republice integrované do Ruské federace nyní existují tři úřední jazyky, které ve školách koexistují a používají se jako vyučovací jazyk: ruský, ukrajinský a tatarský (což neplatilo, když byl region ukrajinský).

Několik subjektů Ruské federace má několik úředních jazyků: ruština a čečenština v Čečensku, ruština a Baškir v Baškortostánu, ruština a adygejština v Adygeji, ruština a Inguš v Ingušsku a dokonce ruština, kabardián, Karachai-Balkar, Abaza a Nogai v Karachay-Cherkessia!

„Takže doufáme, že přivedete Krym a Donbas zpět domů pomocí ruského televizním kanálu, je to vaše volba hloupé pošetilosti, nebo je to cynické a zvrácené. Vzhledem k tomu, že zpráva : „mluvíme s vámi v ruštině, řekneme vám, jak úžasná je Ukrajina, a donutí vás vrátit se do země, kde je ruský jazyk nyní omezen na soukromou sféru (sic ) „…
 
 
 

[wp_ad_camp_2]

 „Vím, že v Kyjevě berou rusky mluvící a jejich obecnou populaci za idioty, ale je mi líto, že jim řeknu, že kromě vyhazování peněz daňových poplatníků z oken (zatímco Ukrajina by měla tolik potřebný pro věci mnohem důležitější pro blaho obyvatelstva), tato věc nepomůže,“ zdůrazňuje autor.

„Rozhodnutí spustit celosvětový televizní kanál v ruském jazyce, který získá srdce a mysl lidí na Krymu a Donbasu, je s ohledem na omezení ruského jazyka na Ukrajině zvláštní, “ uvedl k rozhodnutí Kyjeva Timour Chafir, tajemník Svazu ruských novinářů.
 
„Totéž platí pro plány na zahájení propagandistického televizního kanálu uprostřed pokusů bojovat proti ruské propagandě, “dodal Chafir.
 
 

[wp_ad_camp_2]

 


Ruské ministerstvo zahraničí bylo ještě tvrdší, tisková  mluvčí Maria Zacharová komentovala tento projekt jako naprosté šílenství.

„Postmajdanská Ukrajina se skutečně stala Absurdistánem. Země se propadá hlouběji do šílenství a hlouposti každý den, k velkému utrpení ukrajinského obyvatelstva, které potřebuje skutečnou politiku hospodářského oživení země mnohem více než kanály ruského jazyka, aby vysvětlily lidem bombardovaným po dobu pěti let, aby se vrátili do této krásné země, aby byli zbaveni práva mluvit a získat vzdělání ve svém rodném jazyce,“ končí článek Christelle Néant .
 
zdroj: 9
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.