Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Advokáti vám radí jak se nenechat testovat. Nucené testování je trestný čin
Nutné si uvědomit, že špejlí můžete v nose člověku napáchat nevratné škody, tak jak se stalo v mnoha případech.
Advokátní online deník
K otázce testování zaměstnanců na onemocnění covid-19
Řada zaměstnavatelů v současnosti řeší složitý problém – část zaměstnanců se bojí onemocnění covid-19 do té míry, že se domáhá, aby zaměstnavatel učinil vše pro to, aby předešel možné nákaze, například testováním. Část zaměstnanců však testování rozhodně odmítá. Vláda testování doporučuje, ale přímo nenařizuje, a nařízení testování nepřichází až na výjimky[1] ani ze strany Ministerstva zdravotnictví. Povinnost testovat zaměstnance není navíc zakotvena ani v žádném jiném právním předpise. Vláda sice ve svém posledním usnesení o přijetí krizového opatření[2]důrazně doporučuje na všech pracovištích a místech výkonu povolání nebo služeb na území daného okresu zajistit možnost provádění antigenního testování pracovníků a zaměstnanců jednou za tři dny, avšak návod, jak toho má být dosaženo, neposkytuje. Zaměstnavatelé navíc, pokud sami nejsou poskytovateli zdravotních služeb, nemají oprávnění zaměstnance testovat.
[wp_ad_camp_2]
Jak vyplývá z čl. 7 odst. 1 LZPS[3], nedotknutelnost osoby je zaručena. Ustanovení § 91 občanského zákoníku (o. z.)[4] podobně stanoví, že člověk je nedotknutelný. Podle čl. 5 Úmluvy o lidských právech a biomedicíně[5] a následně podle § 28 odst. 1 zákona o zdravotních službách (zák. o zdr. sl.)[6] se k zásahu do integrity člověka vyžaduje jeho svobodný a informovaný souhlas. Obdobně se k problému zásahu do integrity staví o. z.[7] ve svém § 93, který současně stanoví, že zákonem může být upraven zásah do integrity i bez souhlasu člověka. Především je to poskytování zdravotních služeb bez souhlasu upravené v § 38 a násl. zák. o zdr. sl. Jedná se např. o situace, kdy zdravotní stav neumožňuje pacientovi vyslovit souhlas a neexistuje jeho dříve vyslovené přání podle § 36 zák. o zdr. sl, v případě léčby vážné duševní poruchy, jejíž neléčení by mohlo vést k vážnému poškození zdraví pacienta, či v případě péče o nezletilého nebo pacienta s omezenou svéprávností, pokud jsou poskytované zdravotní služby nezbytné k záchraně života nebo zamezení vážného poškození jeho zdraví. V takových případech se však pacientovi poskytuje pouze neodkladná péče.
Další dovolený zásah do tělesné integrity je zakotven v § 114 a v § 116 trestního řádu (tr. řádu)[8], výlučně však v souvislosti s vyšetřováním trestného činu. K přivolení zásahu do integrity nezletilého staršího 14 let nebo částečné svéprávného zletilého, kteří se zákrokem nesouhlasí podle § 100 odst. 1 o. z., k zásahu do integrity osoby uvedené v odst. 1, s nímž nesouhlasí zákonný zástupce, ačkoli si ho osoba uvedená v odst. 1 přeje, podle § 100 odst. 2 o. z., jakož i k zásahu do integrity člověka neschopného úsudku podle § 101 o. z. se vyžaduje rozhodnutí soudu, a to podle dílu 3 zákona o zvláštních řízeních soudních (z. ř. s.)[9].
V některých případech je i potřeba ochrany veřejného zdraví, upravené zákonem (zák. o. v. z.)[10], dalším důvodem pro zásah do tělesné integrity bez souhlasu. Zák. o. v. z. a předpisy navazující tak upravují povinné očkování (§ 46 zák. o. v. z.), povinné léčení nemocí obsažených ve vyhl. č. 306/2012 Sb. (§ 70 zák. o. v. z.) a protiepidemická opatření (§ 53, § 64 a § 65 zák. o. v. z.).
Pomineme-li povinné testování bez souhlasu testovaného v zákonem uvedených případech ve vztahu k HIV (§ 71 a násl. zák. o. v. z.), kteréžto s daným problémem nesouvisí, povinnost podrobit se laboratornímu vyšetření lze uložit jen podle § 64 písm. a) zák. o. v. z. Ukládá ho příslušný orgán ochrany veřejného zdraví a v některých případech (§ 67 zák. o. v. z.) poskytovatel zdrav. služeb. Na tomto místě je třeba zdůraznit, že fyzická osoba je povinna se podrobit vyšetření, pouze pokud onemocněla infekčním onemocněním nebo je podezřelá z nákazy (§ 64 zák. o. v. z.) – o plošném preventivním testování zákon neuvažuje. Podle názoru autorky musí být podezření konkrétní. Přistoupit ke všem lidem jako k podezřelým z nákazy je nemyslitelné. Kdybychom a priori všechny považovali za podezřelé z nákazy, museli bychom průběžně plošně testovat i na veškeré jiné infekční nemoci, a to i ty, kteří příslušnou nemoc prodělali, protože imunita je individuální a reinfekce nelze vyloučit.
[wp_ad_camp_2]
Co se týče vztahu zaměstnavatel–zaměstnanec, zaměstnanec má podle § 106 odst. 4 písm. b) zákoníku práce (zák. práce)[11] povinnost podrobit se pracovně-lékařským prohlídkám, vyšetřením nebo očkováním stanoveným zvláštními právními předpisy, přičemž pracovně-lékařské prohlídky upravuje zákon o specifických zdravotních službách (zák. s. z. s.)[12] a navazující vyhláška.[13] Při hodnocení zdravotního stavu zaměstnanců v rámci pracovně-lékařských prohlídek se zjišťuje vliv pracovní činnosti, pracovního prostředí a pracovních podmínek na jejich zdravotní stav a vývoj zdravotního stavu a posouzení zdravotní způsobilosti k práci. Pracovně-lékařské prohlídky se nezabývají zdravím zaměstnance obecně, vždy se jedná o posouzení dlouhodobé zdravotní způsobilosti konkrétního zaměstnance ve vztahu k jím vykonávané práci. Např. u zaměstnance po operaci ramene bude v rámci pracovně-lékařské prohlídky konstatováno, zda může či nemůže pracovat ve skladu, kde se manipuluje s těžkými břemeny, ale nebude se řešit, jestli má např. žlučové kameny a „zkaženou šestku vlevo dole“. Jak se podává v § 43 odst. 3 zák. s. z. s, v závěru lékařského posudku vydávaného v rámci pracovně-lékařské prohlídky se uvádí, zda je posuzovaná osoba zdravotně způsobilá, zdravotně nezpůsobilá nebo zdravotně způsobilá s podmínkou, případně pozbyla dlouhodobě zdravotní způsobilost, anebo zda její zdravotní stav splňuje předpoklady nebo požadavky, ke kterým byla posuzována. Možnost, že by byl závěr posudku formulován tak, že je osoba dočasně zdravotně nezpůsobilá (např. z důvodu pozitivního testu na SARS-CoV-2), zákon nepředvídá. Do náplně pracovně-lékařských prohlídek tak nespadá ani zkoumání, jestli daný pracovník trpí akutním onemocněním. Zaměstnavatel se tedy nemůže po zaměstnancích domáhat podstoupení jakéhokoli testu.
Zaměstnavatel nemůže se zaměstnancem ukončit jeho pracovní poměr výpovědí z důvodu, že se zaměstnanec odmítnul nechat otestovat. Výpovědní důvody jsou v § 52 zák. práce uvedeny taxativně a nepodstoupení testu na infekční chorobu se mezi nimi nenachází. Jelikož testování na SARS-CoV-2, byť i s pozitivním výsledkem, nespadá pod pojem lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovně-lékařských služeb, nepřichází v úvahu výpovědní důvody uvedené pod písmeny d) a e) výše uvedeného ustanovení zák. práce. Co se týče povinností zaměstnance v oblasti péče o zdraví, ty jsou upraveny v ust. § 106 odst. 3 a odst. 4 zák. práce a vztahují se k výkonu práce. Z těchto ustanovení tedy nelze odvodit, že by bylo povinností zaměstnance např. nepožívat nad míru ani mimo pracovní dobu alkohol nebo nekouřit, ačkoli se jedná o návyky obecně považované za zdraví neprospívající. Stejně tak nelze odvodit, že by třeba zaměstnanec nesměl v žertu schovat kolegovi bundu, ačkoli by v důsledku takového jednání mohl kolega nastydnout a onemocnět. Do této sféry jistě nespadá ani povinnost zaměstnance podstupovat jakýkoli test nesouvisející s bezpečností na pracovišti. Jelikož ani žádný právní předpis zaměstnancům neukládá povinnost nechat se testovat na SARS-CoV-2, zaměstnavatel nemůže pracovní smlouvu vypovědět ani podle písmena f) a g) výše uvedeného ustanovení a nemůže ani podle § 55 zák. práce okamžitě zaměstnanci zrušit pracovní poměr.
Testování v případě asymptomatických osob je úkonem preventivní péče, definované v § 5 odst. 2 zák. z. s. jedná se tedy o zdravotní péči, resp. o zdravotní službu. K poskytování zdravotních služeb se vyžaduje licence podle § 11 zák. z. s., a to v rozsahu uvedeném v oprávnění a pouze prostřednictvím osob způsobilých k výkonu zdravotnického povolání nebo k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotních služeb. Bez oprávnění k poskytování zdravotních služeb je možné pouze poskytovat odbornou první pomoc, poskytovat zdravotní služby v zařízeních sociálních služeb podle příslušného zákona, zajistit převoz pacienta ze státu do státu podle ust. § 11 odst. 2 písm. c) a poskytovat zdravotní služby podle § 20 zák. z. s., tedy zjednodušeně řečeno, pokud bylo oprávnění uděleno v jiném státě EU, Evropského hospodářského prostoru nebo ve Švýcarské konfederaci. Dle ust. § 115 zák. z. s. se poskytování zdravotních služeb bez oprávnění považuje za přestupek. Zaměstnavatel, jenž by nebyl poskytovatelem zdravotních služeb v souladu se zákonem, by se tedy při testování svých zaměstnanců vlastními silami vystavoval sankci podle zák. z. s. Takový zaměstnavatel by se měl v případě potřeby testovat zaměstnance obrátit na poskytovatele zdravotní služby, který by pro něj testování zaměstnanců zajistil. Pokud by mělo testování probíhat mimo zdravotnické zařízení, např. v místě výkonu práce zaměstnanců, poskytovatel by musel požádat příslušný krajský úřad o povolení, které by bylo udělováno podle § 11a zák. z. s. na základě souhlasného závazného stanoviska krajské hygienické stanice, v jejímž správním obvodu by mělo testování probíhat.
Pro zaměstnavatele, který není poskytovatelem zdravotních služeb ani se mu nepodaří dojednat testování zaměstnanců s nějakým poskytovatelem se nabízí možnost, že by pro zaměstnance zajistil testy vhodné pro samotestování a testování by nechal na zaměstnancích v jejich domácím prostředí, při vědomí, že výsledky budou pouze orientační. Ke zkreslení může dojít jak z důvodu nízké virové nálože, tak i třeba v důsledku nevhodného skladování testu, v důsledku nesprávně provedeného odběru či v důsledku nesprávného zpracování vzorku. Existuje i nenulová pravděpodobnost, že zaměstnanci nebudou zaměstnavatele o výsledku testu pravdivě informovat. I kdyby však test prováděl pracovník poskytovatele zdravotních služeb, se kterým by zaměstnavatel testování sjednal, je třeba počítat s tím, že zaměstnavatel nemá automaticky právo na informace o zdravotním stavu zaměstnance. Tyto informace podléhají lékařskému tajemství (povinnost mlčenlivosti je upravena v § 51 zák. z. s.) – i v rámci pracovně-lékařských služeb zaměstnavatel dostává jen informaci, zda je daná osoba k výkonu svého zaměstnání způsobilá či nikoli.
V případě, že by se zaměstnavatel rozhodl umožnit zaměstnancům samotestování přímo na pracovišti, měl by důkladně prostudovat předpisy související s nakládáním se zdravotnickým odpadem. V tento moment se jedná především o vyhlášku č. 93/2016 Sb., o Katalogu odpadů, a na ni navazující Metodiku pro nakládání s odpady ze zdravotnických, veterinárních a jim podobných zařízení.[14] Další pokyny k ochraně zdraví a bezpečnosti bývají uvedené v příbalovém letáku testu. Uniklý materiál lidského původu je nutno považovat za potenciálně infekční, takže místo úniku je třeba řádně dekontaminovat. S ohledem na důsledky porušení povinností souvisících s likvidací použitých testů i dekontaminací nelze samotestování zaměstnanců na pracovišti doporučit.
[wp_ad_camp_2]
Nakonec si zbývá položit otázku, zdali má zaměstnavatel vůbec povinnost chránit své zaměstnance před onemocněním covid-19. Podle § 101 odst. 1 ZP je „zaměstnavatel povinen zajistit bezpečnost a ochranu zdraví zaměstnanců při práci s ohledem na rizika možného ohrožení jejich života a zdraví, která se týkají výkonu práce“. Onemocněním covid-19, jakožto i jinými infekčními nemocemi, se ovšem zaměstnanci mohou nakazit kdekoli jinde. Chránit zaměstnance před nákazou SARS-CoV-2, třeba tím, že jim jsou poskytnuty ochranné pomůcky, mají dle názoru autorky povinnost jen zaměstnavatelé, u nichž je vyšší pravděpodobnost přenosu nákazy při vlastním výkonu práce než v jiném obvyklém kontaktu s jinými osobami.
Pokud by zaměstnavatel přece jen chtěl dbát na prevenci, mohl by zaměstnancům při vstupu na pracoviště měřit teplotu a s těmi se zvýšenou teplotou dohodnout jejich návštěvu lékaře. Jak se podává ve vyjádření ÚOOÚ[15], ačkoli je měření tělesné teploty zaměstnanců, případně dalších osob vstupujících na pracoviště, pomocí termokamer či rámů obsahujících senzor na měření teploty, dosud bezprecedentním zásahem do osobní integrity člověka s možným dopadem do osobnostních práv v případě nevpuštění do objektu, v době pandemie a v zájmu zajištění bezpečného a zdraví neohrožujícího pracovního prostředí se jedná o přijatelný zásah, a to s odkazem na čl. 9 odst. 2 písm. i) GDPR[16]. Režim zpracování osobních údajů a působnost pravidel jejich ochrany nastává, pokud zaměstnavatel hodlá zaznamenávat prováděná měření a dále pracovat s údaji o zvýšené tělesné teplotě ve spojení s dalšími údaji umožňujícími identifikaci osoby, které byla tělesná teplota změřena.[17] S ohledem na GDPR, resp. z. č. 110/2019, o zpracování osobních údajů, by pak měl zaměstnavatel se zjištěnými informacemi v souvislosti se zdravotním stavem zaměstnance zacházet obezřetně a informaci v případě nákazy zaměstnance virem SARS-CoV-2 ve vztahu k ostatním zaměstnancům ponechat na příslušném orgánu ochrany veřejného zdraví.
Autorka JUDr. Vladana Vališová, LL.M., působí jako advokátka a rozhodce Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR, Mezinárodního rozhodčího soudu při ČMKBK a Sboru rozhodců FAČR
Foto: Pixabay
[1] Např. Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 2. listopadu 2020 č. j.: MZDR 47828/2020-2/MIN/KAN, https://www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/11/Mimoradne-opatreni-antigenni-testovani-a-pouziti-OOP-zamestnanci-s-ucinnosti-od-4-resp-9-11-2020.pdf (dostupné 11. 2. 2021).
[2] Usnesení vlády České republiky ze dne 11. února 2021 č. 121 o přijetí krizového opatření. https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/uv210211-0121.pdf (dostupné 11. 2. 2021).
[3] Ústavní zákon č. 2/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 162/1998 Sb., Listina základních práv a svobod.
[4] Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
[5] Sdělení č. 96/2001 Sb. m. s. – Sdělení Ministerstva zahraničních věcí o přijetí Úmluvy na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti v souvislosti s aplikací biologie a medicíny: Úmluva o lidských právech a biomedicíně.
[6] Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách.
[7] Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
[8] Zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním.
[9] Zákon č.292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních.
[10] Zákon č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.
[11] Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce.
[12] Zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdrav. Službách.
[13] Vyhl. č. 79/2013 Sb., o provedení některých ustanovení zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, (vyhláška o pracovně-lékařských službách a některých druzích posudkové péče).
[14] http://www.szu.cz/uploads/documents/chzp/puda/legislativa_odpady/metodika.pdf (dostupné 11. 2. 2021)
[15] https://www.uoou.cz/ze-zdravotnictvi/ds-5141/archiv=1&p1=2611
[16] Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).
[17] https://www.uoou.cz/ze-zdravotnictvi/ds-5141/archiv=1&p1=2611 (dostupné 11. 2. 2021)
Zdroj článku najdete zde: https://advokatnidenik.cz/2021/02/19/k-otazce-testovani-zamestnancu-na-onemocneni-covid-19/
Článek vložil carsten
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
nazdar lidi (nechtěl jsem psát čau) to je už obsazené, smích
nevím zda budu přesný, ale pokud odmítnete šťouranec a budou Vás postihovat jakkoliv, tak předpokládám, že už časem mi nic hrozit nebude, protože čas pravdu ukáže a nakonec mi nebude mít kdo za co postihovat, nebo se pletu carstene? Otázka zda se jedná o dny, týdny ……. my nevíme, mrk
Takže ne, děkuji nechci a co mi můžou?
Možnosti, ako sa vyhnúť PCR (paličkovým) testom ak ste zdravý bezpríznakový, potrebujete ho iba kvôli tomu, aby ste neprišli o zamestnanie, ak sa nemáte chuť naťahovať so zamestnávateľom o tom, na koho strane je právo.
– test zo slín – u nás niektorí zamestnávatelia akceptujú. Ak vyjde náhodou pozitívne, tak zostanete doma, neriešte žiadny PCR test, zoberte si pár dní dovolenky(povedzte, že nechcete PN kvôli peniazom, máte predsa dovolenku) a potom povedzte lekárke, že vás seklo v krížoch a buďte ešte 4-5 dní doma na PN-ke.
– ísť za lekárom – seknutie v krížoch. Mňa seklo v októbri a lekárka cez telefón mi vypísala 5 dní PN, vôbec ma nechcela vidieť. Našťastie to po týždni prešlo, ale niekedy to trvá aj 2-3 týždne.
-ísť za psychiatrom – v dnešnej dobe je taký nárast psychických problémov…..Najlepšia diagnóza – vyhoretie z práce, prepracovanie, iné…. Tam sa dáva tuším aj viac týždňov na zotavenie. Inak podľa mňa je 40% obyvateľstva zrelých na návštevu psychiatra.
– požiadať o neplatené voľno – z rodinných dôvodov (opatrovanie člena rodiny, resp. iné).
Je to otrasné, že človek v tejto demokratickej diktatúre je nútený sa uchyľovať k takýmto praktikám.
valo, v práci jsem jim důrazně odmítla a nadále odmítám test s nosu. Sice se to nikomu nelíbilo, ale když jsem přitáhla testy ze slin, nikdo nenamital.
Mám v práci 2x týdne testování. Podepisují se papíry kvůli zdravotní pojišťovně ( asi aby zaměstnavatel měl menší odvody ze svých zaměstnanců na zdravotním ).
Keď sa nám podarí nainštalovať novú edíciu Windowsu, odpadnú problémy s covidom:
https://ctrlv.sk/7OxY
Nevím, kam dát jinam – taky rady advokátky Mgr. Hamplové na současné situace: Mohou chodit babičky hlídat děti? „Jde o péči o osobu blízkou, vykládáme, že ano.“ Jak prokážu, že přítel je osoba blízká, když není manžel? Jde o pobyt v autě bez roušky? „Čestně to prohlásíte.“ Když jsem architekt, a jedu za zakázkou, jak má znít prohlášení? „Jméno, příjmení, sídlo firmy. Jsem architekt, a jedu za zakázkou do místa YX“ Jedu přepisovat auto do druhého okresu, mohu? „Ano, jde o důležité úřední jednání.“ Můžeme dostat postih za to, že v kanceláři sedíme dvě bez roušky, když máme od sebe 3 metry? „Teoreticky ano, prakticky – chodí vám tam někdo, že by vás udal?“ Jezdím se starat o maminku před hranice okresu. Jak se k ní dostanu? „Jako vždy, jen sepíšete, že jedete pečovat o osobu blízkou. neuvádějte jméno ani adresu kvůli zneužití.“ Musím uvádět přesně důvod cesty? Nechci, aby se někdo doslechl o mé práci. „Nemusíte, stačí uvést pracovní cesta.“ Musím uvádět, k jakému jedu lékaři? „Ne, to spadá do chráněného osobního údaje, bylo by možné poznat vaši diagnozu.“ Mohu jet za advokátem? „Ano, jde o důležité úřední jednání. Nemusíte říkat proč!“ Dnes se mne ptali, za jakou prací jedu, že chtějí jméno klienta. Musím ho sdělit? „Nemusíte.“ Jezdím na pravidelné masáže mimo okres. Mohu i nyní? „Je-li paní masérka na živnost, tu nyní… Číst vice »
JUDr. Robert Naxera…. PODÁNO TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA BABIŠE Protože Babiš pořád nařizuje testování na koronavirus, které provádějí jeho firmy a vydělávají na tom, jedná se o zneužití jeho postavení, podal jsem dnes trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze. Pokud se Vám líbí, můžete ho také podat, stačí tam napsat svoje jméno, bydliště a datum narození, nahoře komu to podáváte, dole podepsat a pak třeba odnést na nejbližší policejní stanici ve Vašem městě, každá policejní stanice má povinnost to přijmout. A jestli máte nové nápady tak to tam můžete připsat, ale nezapomeňte, pokud píšete něco, co nevíte jistě, nebo na to nejsou důkazy, je třeba vždy napsat : oznamovatel má podezření že……. aby se to neotočilo proti Vám, že jste našeho pana premiéra pomluvili či falešně obvinili. Podezření ale můžete mít na cokoliv. VZOR Doporučeně, datovou schránkou nebo osobně do podatelny Policie nebo státní zastupitelství adresa Věc: Trestní oznámení pro podezření o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byly spáchány závažné trestné činy Zneužití pravomoci úřední osoby- § 329 TrZ , Zneužití informace v obchodním styku § 255 TrZ, Zneužití postavení v obchodním styku § 255a TrZ a Obecné ohrožení § 272 trestního zákoníku Oznamovatel: jméno a příjmení nar. bytem Podezřelý: Ing. Andrej Babiš, nar. 2.9. 1954, bytem Františka Zemana 876, Průhonice PSČ 252 43 předseda vlády ČR Podávám toto trestní oznámení na výše uvedeného podezřelého,… Číst vice »
Po podání vakcíny COVID-19 onemocněly desítky učitelů italských škol.
Ačkoli Fake News Media to ráda ignoruje.
A zkorumpovaná Big Pharma ráda obviňuje kdekoliv jinde. Objevil se další závažný případ komplikací vakcín COVID-19.
Tento příběh vychází z Itálie, protože desítky školních učitelů v Trevisu byly po očkování vakcínou AstraZeneca donuceny vzít si nemocenskou. Na střední škole Duca degli Abruzzi chybělo 15 učitelů ze 130, kteří si stěžovali na horečku, malátnost a bolesti kostí. Koncem minulého týdne nemocnice vévodkyně Alžběty v Braunschweigu v Německu pozastavila očkovací program AstraZeneca až do odvolání poté, co 37 z 88 očkovaných zaměstnanců skončilo upoutaných na lůžko a nemohlo pracovat kvůli vedlejším účinkům podobným těm, na které si stěžovali v Trevisu. Švédský region dočasně pozastavil očkování vakcínou AstraZeneca v polovině února, protože po obdržení injekce hlásilo více lidí, než se očekávalo, horečku. Očkování vakcínou proti koronaviru AstraZeneca bylo také zastaveno na dvou místech v Dolním Sasku po stížnostech zaměstnanců kliniky na vedlejší účinky.
https://welovetrump.com/2021/03/01/dozens-of-italian-school-teachers-become-sick-after-receiving-covid-19-vaccine/
To, co pisete je sice z pravniho hlediska pravda, ale zapominate, ze demokrati, v cr, v usa ai jinde, nedodrzuji ani ustavni zakony. Bud se otestuj nebo jdi. Odmitl jsem test a nepustili mne za matkou do alzhaimer centra, prestoee ma matka obe vakciny v sobe. A stezovat si muzu v lamparne na nadrazi. Vy si porad hrajete na to, ze zakony plati. Neplati. Nastava vladni anarchie. Plati pouze to, co vyhlasi vlada do dalsiho vyhlaseni. Zakazou ppodnikove stravovani. Kde ma vlada nejakej zakonik prace, smlouvy apod ? Hluboko v zadnici, hlavne hospoda v senatu a parlamentu je otevrena. Znovu opakuju, jak jsem psal, trump rekl jasne, tohle vyresi pouze armada. Demokrti nedodrzuji ani to, co samy vyhlasej natoz nejakou ustavu a zakony teto zeme. Zadny soudce to nebude soudit, stejne jako v usa volebni podvody. Kdyz jsem byl mladoch, deda me vypravel, ze kdyz poslouchal londyn za valky, tak s jakym napetim hltali zpravy o bitve o Stalingrad. My taky cekame na takovy Stalingrad. Pozname to podle toho, ze demokrate ustupuji ze svych pozic. Zatim pritahuji srouby. Tak to proste je, je to realita zivota vetsiny lidi v podhradi…….
Dobrý den, děkuji za článek. Pracuji u poskytovatele zdravotní péče. Samozřejmě tyčinku do nosu si strkat nenechám. Budu vyžadovat samotest, ale co když mi řeknou, že ho nemají? Opravdu mi mohou dát pokutu 50 tis?
Jinak už Vás sleduji půl roku a moc děkuji za datování!
Nemohou je to protiprávní. Jejich vymyšlené nesmmysly a nařízení nejsou vymahatelné. Ani u vás.
carsten
U zdravotníků je to malinko jinak. Konzultovali jsme s právníkem. Problém je, že se nadřízený může vymlouvat na bezpečnost práce… (přenos nákazy atd.)
Pokud bude zaměstnavatel požadovat test, budu trvat na testu ze slin nebo odběru protilátek z krve (jen pro srovnání: protilátky z krve stojí i s odběrem 800 Kč, PCR test i s odběrem 1800 Kč, antigenní hnusy cenově nevím. U nás jsou na peníze, zkusím to hrát i přes levnější variantu). Pokud to nepomůže, poslední variantou je sbohem a šáteček.
A ještě přístupy v nemocnicích: nemocnice A – jen co se dostanete do spárů, už vás špárají, bez testu se vás nedotknou, nemocnice B – urgentní příjem, povozí vás po odběrech, rentgenech, navštíví vás u lůžka x doktorů a pak vás vypakují domů, v případě zhoršení stavu si máte volat rychlou, vše bez covid testu.
Přístup hygieny: ochoříte covidem a hygiena vás ponouká k opuštění rodiny (společné domácnosti – aby jste je nenakazili) a podstoupení izolace u staříků nebo jiných příbuzných (dává vám to smysl?!)!
Cestování – doklad od vlády: pokud papír vyplním a ukážu policii, můžu cestovat kde chci, pokud ho nemám, vrátí mě zpět do svého výběhu (okresu). Ťuk ťuk na hlavičku.
Přeji mnoho zdaru všem normálně myslícím bojovníkům.
Zdravím všechny, budu samozřejmě poukazovat na zákony, ale protože v naší zemi se už nedodržují, možná mi hrozí ztráta zaměstnání. Bohužel jsem momentálně jediný živitel v rodině a podporuji syna na vysoké škole, takže bych se ráda zeptala, jestli např. test výtěrem z úst nebo test ze slin je ještě akceptovatelný.
Děkuji za případnou odpověď.
zuzi, chápu Tě, opravdu Tě chápu. Já jediná z práce mám test ze slin.
Doporučuji odsud objednávat
https://www.zdravotnickaprodejna.cz/test-na-covid-antigenni-ze-slin-newgene-%28id-O-NEWGENE%29.html
Strašně moc děkuji za podporu a odkazy a přeji nám všem vše dobré
Pokud si nová. Za tímto účelem také tomáš web založil. Pomáhat si navzájem.
carsten
„Dne 1.3.2021 vláda rozhodla o hromadném povinném testování zaměstnanců ve firmách. Do pátku příštího týdne budou muset mít testy na koronavirus všichni zaměstnanci firem nad 250 lidí, o tři dny delší termín bude platit pro firmy nad 50 lidí. Informoval o tom vicepremiér Karel Havlíček.
Na tiskové konferenci upřesnil, že již od 3. března ale budou mít zaměstnavatelé s více než 250 zaměstnanci muset mít připravené antigenní testy a ti menší od 5. března.
V následujících čtrnácti dnech by pak mělo být v 10 tisících podniků otestováno 2,1 milionu zaměstnanců. „Stačit budou antigenní testy,” dodal Havlíček.
Pokud bude test zaměstnance pozitivní, musí firma nahlásit výsledek příslušnému lékaři. Ten ho následně pošle na PCR test.“
Takže přibudou další očipovaní a kdo odmítne, tak začne zase další boj – ve firmě se zaměstnavatelem, s lékaři, hygienou…..
Vytisknout a operovat s právem. Jinak podat trestní oznámení:
https://tadesco.org/advokati-vam-radi-jak-se-nenechat-testovat-nucene-testovani-je-trestny-cin/
carsten
Bohužel právo tu nikoho nezajímá. A papír už vůbec ne. Všichni se ohání nařízením…..
Bohužiaľ je to tak. Všetci vieme že konajú protiprávne aj oni to vedia a aj tak si melú svoje. Dokedy ? Kým sa ovce nezobudia čo bude trvať veľmi velmi dlho lebo sú zmagorene a nás prebudenych je menšina.
Mno, teď vyšlo, že se musí testovat povinně zaměstnanci ve firmách nad 50 zaměstnanců. Bohužel, můj taťka do toho spadá a také bohužel, nemíní bojovat. Naštěstí ne tyčinky. To jsem mu řekla, že v žádném případě nesmí dovolit, aby mu strkali tyčinku do mozku!! Budou mít nějaké jiné.. snad ta ze slin není stejný sajrajt
Ghaio, já používám ze slin, to jen plivnes a v a půlce potrepes obsah a kápneš do toho vzorníku. Doporučuji.
Mám svoje vlastní testy, 200 Kč za 1 ks.
https://www.zdravotnickaprodejna.cz/test-na-covid-antigenni-ze-slin-newgene-%28id-O-NEWGENE%29.html
U nás testuje 2x týdne ( nad 70 zaměstnanců ).
Ještě včera na odkaze psali, že test bude k dispozici od 3. 3. a dnes píšou – produkt nenalezen, to je síla.
http://www.v-net.cz/eshop/Testy-na-COVID-19/COVID—19-antigenni-test-ze-slin-Oral/
Na sevt.cz mají taky slinotesty.
markéta.nikol.1989 Tato stránka už neexistuje – asi zastaveno fašistickou cenzurou…
No jako je to srandinda tady v tý republice, snad už to brzy skončí…chci na jinou planetu