Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

 • Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to
  Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to

  Magazín EVIE publikuje článok varujúci čitateľov pred sexom s mužmi, ktorí boli očkovaní proti COVID a nielen to

 • Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje
  Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje

  Fauci lhal. Zemřelo více než 120 tisíc dětí: Tajná zpráva CDC to potvrzuje

 • PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin
  PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin

  PROČ AŽ TEĎ? FDA rozhodla, že lékaři nyní mohou předepisovat ivermektin

 • Nová studie a důvěrné dokumenty společnosti Pfizer potvrzují, že vylučování látek z mRNA vakcíny sebou nese nebezpečné následky
  Nová studie a důvěrné dokumenty společnosti Pfizer potvrzují, že vylučování látek z mRNA vakcíny sebou nese nebezpečné následky

  Nová studie a důvěrné dokumenty společnosti Pfizer potvrzují, že vylučování látek z mRNA vakcíny sebou nese nebezpečné následky

Alarmující sedminásobný nárůst Stevens-Johnsonova syndromu v souvislosti s vakcínou proti Covidu

Podle rozsáhlé série případů nedávno zveřejněných v lékařském časopise Burns může být náhlý nárůst Stevensova-Johnsonova syndromu (SJS) – vzácného a potenciálně smrtelného kožního onemocnění – vyvolán COVIDem-19, zvýšenou mírou očkování nebo sníženým prahem odolnosti imunity způsobeným vakcínami či předchozí infekcí.

Ačkoli SJS není onemocnění kůže způsobené popálením ohněm, v nemocnicích se obvykle léčí na popáleninových odděleních, protože se skutečným popáleninám podobá.

Výzkumníci z popáleninového oddělení v australské nemocnici Concord Repatriation General Hospital zaznamenávali před zahájením léčby na COVID-19 dva až čtyři případy SJS neboli toxické epidermální nekrolýzy (TEN) ročně. Jen za prvních šest měsíců v roce 2022 zaznamenalo stejné popáleninové centrum sedminásobný nárůst případů.

Ze 14 nahlášených případů mělo pět pacientů COVID-19 měsíc před rozbujením SJS/TEN, a tři ze 14 pacientů se měsíc předtím nechali očkovat. U neočkovaného jedince nebyl hlášen ani jeden případ SJS/TEN.

Výzkumníci uvedli, že vzhledem k vzácnosti onemocnění a přítomnosti léků, o nichž je známo, že mohou toto onemocnění vyvolat, je obtížné prokázat souvislost s očkováním, jenomže rychlý nárůst případů od začátku pandemie a zavedením vakcíny je „alarmující“.

SJS/TEN je závažné onemocnění z přecitlivělosti kůže při kterém se objevují vyrážky, puchýře a vytvářejí bolestivé oblasti, které připomínají silnou popáleninu horkou vodou. Kůže se loupe a sliznice, včetně očí, genitálií a úst jsou také často postiženy až vážně poškozeny, což vede k otravě krve, zápalu plic, infekci nebo dokonce smrti.

Ačkoli SJS a TEN byly dříve považovány za samostatné stavy, nyní jsou považovány za součást stejného onemocnění – přičemž SJS představuje méně závažnou část spektra onemocnění a TEN nejzávažnější.

Hlavní příčinou SJS/TEN jsou léky: včetně léků proti epilepsii, antibiotik a protizánětlivých léků na bolest, každopádně tento stav mohou způsobit i některé viry a vakcíny. Vzhledem ke své potenciálně smrtelné povaze je SJS/TEN kategorizován na pohotovost. Pacienti jsou léčeni na popáleninových jednotkách.

3 teorie vědců o náhlém nárůstu případů SJS/TEN

Výzkumníci navrhli tři teorie náhlého nárůstu případů SJS/TEN.

Vyvolané viry

Podle první teorie může virus SARS-CoV-2 vyvolat SJS/TEN přímou vazbou na receptory, které vyvolávají reakci zprostředkovanou T-buňkami. Mezi další viry, o nichž je známo, že způsobují SJS/TEN patří virus herpes simplex, virus Epsteina-Barrové a chřipka.

Vyvolané očkováním

Druhá teorie předpokládá, že vakcíny COVID-19 se mohou přímo vázat na buněčné receptory, které spouštějí SJS/TEN a ovlivnit tak T-buněčnou imunitní odpověď organismu. Tato T-buněčná odpověď vrcholí sedm a 28 dní po očkování, což odpovídá pozorovaným případům.

Ze tří případů, které byly ve studii připsány očkování, dva pacienti obdrželi mRNA vakcínu a jeden vakcínu s virovým vektorem, poté do jednoho měsíce onemocněli SJS/TEN. V publikované literatuře výzkumníci identifikovali osm dalších případů SJS po očkování vakcínou COVID-19 – čtyři byly spojeny s mRNA vakcínami, tři s virovými vektorovými vakcínami – to jsou vakcíny společností AstraZeneca a Johnson & Johnson, a jeden s vakcínou proti celému viru.

(Virová vektorová vakcína je vakcína, která používá virový vektor k dodání genetické informace požadovaného antigenu do hostitelských buněk příjemce – pozn. př.)

Podle amerického systému hlášení nežádoucích účinků po vakcínách (VAERS) bylo v období od 14. prosince 2019 do 23. června 2023 hlášeno 198 případů SJS/TEN po očkování vakcínou COVID-19. Historicky se ukázalo, že systém VAERS hlásí méně než 1 % skutečných nežádoucích účinků vakcín, což znamená, že jistě existují další případy SJS/TEN, které nikdy nebyly hlášeny.

Snížení prahové hodnoty

Třetí teorie navržená autory je, že rozvoj infekce COVID-19 či vpich vakcínou „nastartuje“ imunitní systém, čímž se sníží práh reakce organismu na brané léky a vedlejší účinky léků poté vyvolají SJS/TEN. Bez této „podpory“ by lék tento stav nevyvolal, jak je uvedeno v každém z následujících případů:

– Šestadvacetiletý muž obdržel dvě předchozí dávky vakcíny s virovým vektorem a jednu dávku mRNA vakcíny. Poté, co se u něj objevily příznaky spojené s vakcínou, užil paracetamol a ibuprofen a následně se u něj rozvinul SJS. Oba léky předtím užíval bez nežádoucích účinků.

– Šedesátiletá žena dostala vakcínu COVID-19 šest týdnů před nástupem SJS/TEN. Během této doby brala alopurinol na dnu. Objevila se u ní nežádoucí reakce, přestože v minulosti užívala tento lék bez nepříznivého účinku. Žena dostala dvě dávky mRNA vakcíny.

– U 45letého muže se objevila reakce na lék k profylaxi záchvatů. Čtyři týdny před rozvojem SJS/TEN mu byl diagnostikován COVID-19 a byl třikrát očkován mRNA vakcínou.

– Tři týdny před vznikem SJS/TEN byla 53leté ženě podána vakcína s virovým vektorem. Byla očkována celkem čtyřikrát, jak vakcínou s virovým vektorem, tak vakcínou mRNA. Reakcí na léky, které dostala, byla život ohrožující skleroderma.

Regulační orgány ve Spojených státech ani v zahraničí neuznaly možnou souvislost SJS/TEN a vakcínami COVID-19. Nijak nezkoumaly schopnost viru nebo vakcíny podpořit imunitní systém. Autoři studie uvádějí, že by měl být proveden další výzkum, který by zkoumal vliv virů včetně SARS-CoV-2 na poruchy imunitního systému.

Zdroj: The Epoch Times

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře