Spojené státy se při analýze satelitních snímků musejí spoléhat na neuronové sítě (AI). Nyní má však americké námořnictvo obavy, že Rusko nebo Čína své zbraně dokáží maskovat.

[wp_ad_camp_2]

Americké námořnictvo se zabývá schopností maskovat zbraně, jako jsou rakety nebo tanky, před americkými satelity a domnívá se, že by jí mohli disponovat hlavní mezinárodní hráči – Rusko nebo Čína,  informuje online magazín National Interest odkazujíc na oficiální námořní dokumenty.

Podle magazínu tak ohromné množství dat, které sbírají americké špionážní satelity, dokáže zpracovat pouze AI (umělá inteligence). Problém však je, že umělou inteligenci lze, na rozdíl od lidí, oklamat a námořnictvo USA věří, že Čína a Rusko disponují technologií, která to dokáže.

Námořnictvo uvádí, že příkladem takové kamufláže by byl tank, který by umělá inteligence vyhodnotila jako obyčejné auto. Plánovaná studie se bude zaměřovat na hlubší pochopení metod, jež by mohly účinně oklamávat AI. Pozoruhodné je, že námořnictvo prý zjištěné údaje o těchto metodách nehodlá aplikovat v praxi – ani proti metodám, ani k jejich využití k maskování zbraní USA.

Generál US Air Force John E. Hyten dříve tvrdil, že Čína a Rusko se snaží rozvíjet nové možnosti, jako je rušení signálů nebo laserové zbraně, které by mohly úspěšně ničit vojenské prostředky ve vesmíru.

Překlad: raja, Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.