…..obrázek si udělejte sami….

Prezident dnes vystúpil na Pohode

Na snímke Andrej Kiska po tom, čo vybehol na pódium, v objatí s matkou Martiny Kušnírovej, Zlaticou Kušnírovou. Vedľa vpravo Ján Kuciak starší a Peter Bárdy, šéfredaktor Aktualít

Slovenský prezident Andrej Kiska sa dnes objavil na festivale Pohoda, ako prisľúbil včera na sociálnej sieti. Po diskusii, ktorú viedol šéfredaktor aktualít Peter Bárdy s rodičmi zavraždeného novinára a jeho snúbenice, Jánom Kuciakom starším a Zlaticou Kušnírovou, prezident spontánne vybehol na pódium a vyobjímal pozostalých rodičov.

[wp_ad_camp_2]

V zápätí na sociálnej sieti publikoval nasledovný komentár:

“Asi nikto z nás, komu nezomrelo dieťa, si nevie predstaviť, akou tragédiou prechádzajú rodičia. Asi nikto z nás si nevie predstaviť, že by jeho dieťa bolo surovo zavraždené. Ale všetci si vieme sľúbiť, že to tak nenecháme. Že pamiatka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nám nedá spať a bude nás hnať dopredu.

Obdivujem rodičov Jána a Martiny, že sa dokážu napriek obrovskej bolesti postaviť pred tisíce ľudí a hovoriť o zle, ktoré zažili. Je to niečo, čo sa nedá opísať slovami.”

 

Následne na Pohode prezident vystúpil v diskusii so Štefanom Hríbom.

Vysvetlil, že na Pohode vystupuje poslednýkrát ako prezident, ale že z politiky neodchádza. “Na Pohode som poslednýkrát ako prezident. Ale zostanem aktívny v politickom živote. Musíme zmeniť politickú mapu Slovensku, musíme vrátiť Slovensku, čo si zaslúži. Ideme do toho a verím, že to dáme,“ vyhlásil.

Padli však aj tvrdšie slová ako “potrebujeme prevziať moc”, na čo sa ho Štefan Hríb pýtal, ako to chce urobiť.

[wp_ad_camp_2]

Andrej Kiska uviedol, že momentálne vedie veľa rozhovorov s politickými stranami, s ktorými zdieľa spoločné hodnoty, ale aj s mladými ľuďmi, ktorí sú podľa neho “obrovskou perspektívou”.

“Dobrou správou je, že podľa prieskumov je tu obrovská chuť po niečom novom, a ja som šťastný, že tá chuť, tá nová energia veci posunúť tu je.

Druhou vecou, čo som si všimol, je, že netreba podliehať skepse, že je tu veľa strán”, uviedol, pričom povedal, že mnohí ľudia ho kritizujú za to, že len prispeje k drobeniu viacerých strán. “Myslím si, že Kiska je len obyčajným človekom, ktorý sa snaží pomôcť krajine a má ľudí, ktorí ho majú radi a ktorí ho nenávidia. Hovorím ľuďom, aby šli voliť, nemusí to byť Kiska, len nech je to nejaká dobrá strana.” V zápätí však sám uznal, že by mali ľudia zvážiť, ktorá strana má šance a tiež aj strany by mali mať istú sebareflexiu a mali by byť schopné sa vzdať v prospech inej “dobrej strany”.

Štefan Hríb sa zasmial, že nedostal konkrétnu odpoveď, preto zavtipkoval: “Môj tip je, že prezident niečo také založí a s tým pôjde do volieb. Prezident sa teraz smeje, takže áno.”

[wp_ad_camp_2]

Na otázku, ktorí prezidentskí kandidáti sú jeho favoritmi, uviedol familiárne: “Je to Robo Mistrík, Zuzana Čaputová a Fero Mikloško.”

Ako najsilnejšie momenty v rámci jeho prezidentovania Andrej Kiska pomenoval stretnutia s pápežom a dalajlámom.

Pred mladými ľuďmi tiež spomenul, ako bol v úžase zo stretnutia s bývalým arcibiskupom Róbertom Bezákom, ktorý sa mu vraj ospravedlnil za Cirkev tvrdiac, že by mala fungovať inak. To sa ho v pozitívnom zmysle veľmi dotklo.

Zdroj: (1)

A zde se nacházejí některé zajímavé a peprné komentáře:

1303 komentárov

Zaujimalo by ma dokedy bude RTVS robit tomuto festivalu dvornu televiziu, pokial viem, je to sukromna akcia, takze nechapem, preco musia reklamu a vstupy platit vsetci koncesionary RTVS?

  • Biba

Pán Kiska, môžete sa hanbiť. Nikdy ste sa nemali stať prezidentom, urobili ste tomuto postu to najhoršie meno. Dokonca ste na svoje spopularizovanie škaredo zneužili a zneužívate smrť dvoch mladých ľudí a ubolené duše ich rodičov. Hanba Vám!

festival politickej piesne Pohoda a politická agitka liberálov – a agentov protislovenských -lákajú mladých ľudí na hudbu a potom im pri besedách vnucujú svoju sorosom platenú agitku

  • Dvojity meter

Vyzera, ze danovy a pozemkovy podvodnik Kiska bude riadit z basy „progresivne“ a „slusne“ Slovensko (Z doby kamennej)

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.