;

…..Hluboký stát (Deep state) je zoufalý a o to nebezpečnější. Vědí o tom, že se jejich čas krátí. Vědí, že mají téměř prohráno. Trump neměl vyhrát volby, proto ta velká snaha o diskreditaci voleb (kauza „Ruské vměšování“). Snažili se ho ovládnout, ale brzy zjistili, že je to tvrdý oříšek. Trump má své plány a učinil své vlastní dohody s lidmi, kteří nejsou součástí hlubokého státu a jejichž záměr je zcela jiný. Vybral si druhou stranu. Tento článek jsem však nevybrala kvůli tomu, že si Assad myslí, že je Trump pod kontrolou hlubokého státu. Vybrala jsem ho proto, že hlava státu veřejně přiznala, že hluboký stát je REALITA a že měl do nedávna v USA plnou moc. Pravda vyplouvá na povrch, nastávají časy, kdy nám budou muset odhalit všechno, co nám po tisíciletí tajili. Ne každý bude schopen celou dávku unést, o tom si nedělám iluze….

raja


Setkání s Donaldem Trumpem by bylo zbytečné, protože hluboký stát – nikoli prezident – ovládá USA, řekl Bashar Assad v rozhovoru. Poznamenal, že agendou hlubokého státu je vytvořit konflikt s Ruskem.

V exkluzivním rozhovoru s aténským deníkem Kathimerini Assad prohlásil, že není důvod se setkat s Trumpem tváří v tvář, protože prezident USA „dnes říká to a zítra činí ono“ a pravděpodobně ani nemá kontrolu nad politikou země.

„Nemyslíme si, že prezident tohoto režimu má plnou kontrolu,“ řekl Assad v rozhovoru, když přišlo na téma USA a Trump. „Všichni víme, že tam ve skutečnosti vládne hluboký stát, ten skutečný stát, který má pod kontrolou i každého  dalšího prezidenta, ale to není nic nového. Tak to v USA bylo vždycky, alespoň v posledních 40 letech, přinejmenším od Nixona, možná ještě předtím, ale stává se stále silnějším a silnějším, v případě Trumpa hraje snad nejsilnější roli v historii.“

Assad také zamítl možnost, že v Sýrii odstartuje třetí světová válka a řeckým novinám sdělil, že hlava Ruska již katastrofické eskalaci úspěšně zabránila – dokonce i když se USA snaží konflikt rozšířit. Na přímou otázku, zda byl možností třetí světové války znepokojen, Assad odpověděl: „Ne, z jednoho důvodu: Protože naštěstí máme v Rusku moudré vedení, které si je vědomé skutečnosti, že agendou hlubokého státu ovládajícího Spojené státy je vytvořit a rozšířit konflikt. Od Trumpovi kampaně byla hlavní agenda USA zacílena proti Rusku, vyvolávat konflikt s Ruskem, ponižovat Rusko, podkopávat Rusko a tak dále,“ uvedl syrský prezident.

 

Assad ukončil rozhovor slibem o sjednocení Sýrie a obnovení její svrchovanosti a dodal, že Spojené státy, Francie, Velká Británie, Saúdská Arábie, Katar a Turecko jsou nakonec zodpovědné za sedmiletou válku a musí být zodpovědné za podporu boje proti „teroristům“ Sýrie.

Assad ukončil rozhovor přísahou, že Sýrie bude znovu sjednocena a její svrchovanost obnovena. Dodal, že za sedmiletou válku mohou konec konců Spojené státy, Francie, Velká Británie, Saúdská Arábie, Katar a Turecko a za podporu boje proti „teroristům“ v Sýrii musí nést zodpovědnost.

 

Překlad: raja. Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.