Bývalý prezident Barack Obama v neděli potvrdil, že byl pozitivně testován na COVID-19, nemoc způsobenou virem ČKS (Komunistické strany Číny).

„Už několik dní mě škrábe v krku, ale jinak se cítím dobře,“ uvedl Obama na Twitteru. Jeho manželka, bývalá první dáma Michelle Obamová, byla na virus testována negativně.

Bývalý prezident poté vyzval lidi, aby se nechali očkovat vakcínou proti COVIDu, a uvedl, že věří, že mu pomohla proti dalším příznakům nemoci.

Žádné další podrobnosti o diagnóze neuvedl.

Šedesátiletý Obama se podle zpráv nedávno vrátil do Washingtonu poté, co strávil většinu zimy na Havaji.

„Michelle a já jsme se nechali očkovat proti COVIDu, protože víme, že je to nejlepší způsob, jak porazit tuto pandemii, ochránit jeden druhého a znovu uvést zemi do chodu,“ napsal Obama v březnu 2021 na sociální sítě a doprovodil to záběry, na kterých se s Michelle Obamovou nechali očkovat. „Takže doufám, že si vakcínu pořídíte, jakmile bude k dispozici. Mohla by vám zachránit život.“

Bývalý prezident Donald Trump byl s COVIDem hospitalizován v říjnu 2020. Nemocnici opustil o několik dní později. Další bývalí žijící prezidenti USA, včetně Jimmyho Cartera, George W. Bushe a Billa Clintona, neuvedli, zda se od začátku pandemie virem nakazili.

Podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb překročil celkový počet potvrzených případů viru ČKS v USA 79 milionů.

V celostátním měřítku počet případů, úmrtí a hospitalizací v posledních měsících výrazně poklesl.

Zdroj.

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.