Odvysielať niečo proti súčasnému Izraelskému premiérový v súčasnosti je znakom pozitívneho závanu odvahy (alebo zmeny informačného poľa?)

07:54

Dnes odvysielala televízna stanica ARTE v doobedňajších hodinách dokument pod názvom „Kráľ Bibi alebo vášeň moci“. Nazvať by sa to dalo aj, ako „od nástupu k moci až k úpadku“. Tento cez hodinu trvajúci dokument monitoroval cestu od začiatkov v politike, cez informácie o súkromí až po analýzu spôsobov, ktoré Benyamin Netanyahou (Bibi, ako znie jeho prezývka) začal používať a využívať vo svojej práci na ceste k získaniu a udržaniu moci. Jeho postupy boli hlavne vyvolávať vášeň a polarizovať spoločnosť za často vykonštruované a populistické témy, ktoré dokázal udržiavať pri živote a tlačiť nimi na spoločnosť, aby dosiahol svoje zámery a vmanipuloval spoločnosť do vopred pripravených pozícií, ktoré mu vyhovovali. Z toho ťažil a počas jeho pôsobenia v politike používal a zlepšoval techniky na ovládnutie informačného priestoru, aby mal z nich výhodu a tú mohol použiť proti svojim oponentom, a hlavne vo svoj prospech. Jeho dar reči a schopnosť porozumenia spoločnosti v určitých situáciách a etapách vývoja mu dali mocnú zbraň, ktorú vždy zužitkoval na svoj prospech. Veľký vplyv a veľká moc priniesli pocit nezraniteľnosti. Preto už niekoľko rokov čelí rôznym obvineniam zo strany polície a prokuratúry, z korupcie ako aj podvodu. Samozrejme všetko treba otočiť vo svoj prospech a preto tieto obvinenia označil za politické prenasledovanie.

[wp_ad_camp_2]

Dlhodobý pocit nedotknuteľnosti dáva svojmu majiteľovi čas na to, aby uveril vo svoju výnimočnosť. Tu v tomto prípade to bolo presne to isté čo sa stalo už mnohým. Celý dokument však prichádza v čase, kedy nie je možné určiť prečo dal niekto zelenú jeho odvysielaniu. V súčasnej dobe politickej korektnosti sa o štáte Izrael, ako aj o všetkom vôkol neho nesmie písať nič zlé, ak vôbec sa môže niečo písať (najlepšie len to čo si sami osebe napíšu). Preto bude zaujímavé sledovať, čo sa stane ďalej? Či je už Bibi na odpis, alebo ešte bude použitý na výstrahu, či iný úkon ako príklad pre ostatných?

No odvysielanie, takéhoto dokumentu v súčasnosti je skôr výnimkou, preto vďaka aj za takéto pohľady v dobe riadených názorov a cenzurovaných informácií.

 

Erik Steiner

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.