Problémom politiky je obrovské pokrytectvo. Aj v prípade, keď ide o spôsob získavania zdrojov energie.

Obzvlášť jasným to je od doby, keď do európskych vlád prenikli zástupcovia zelených strán. Od rána do večera sme počúvali heslá „zachráňme klímu“ a „zachráňme planétu“. V čom ich s nadšením podporovali staré európske strany. A všetko pekne pod taktovkou globalistov z Davosu.

„Energetický prechod“

Voličov presviedčali, že stačí všade rozmiestniť veterné turbíny a solárne panely a klíma je zachránená. Hlavne sa treba vzdať uhlia, plynu, vykurovacieho oleja, ropy a jadrovej energie. Teda takmer všetkého. Nazvali to „energetický prechod“.

Takže napríklad každá jedna z asi 31 miliónov domácností v Nemecku musela zahrnúť do účtu za elektrinu povinných deväť eur na „zelenú elektrinu“. Zatiaľ neexistujúci „prechod“ si už dnes vyžaduje peniaze z vrecka obyčajného občana. Nehovoriac o nepriamych platbách zo štátnych rozpočtov, ktoré sú tiež tvorené z daní.

Zelená propaganda

Jadrová energia sa stala doslova verejným nepriateľom. Pod tlakom aktivistov končili uhoľné bane. Neúprosné výpočty CO2 „usvedčili“ škodlivý plyn, ktorý vyrába priemyselnú elektrinu.

Súčasne bola spoločnosti ponúknutá krásna predstava zelenej budúcnosti. V nej všetci pracujú z domu pripojení na internet. Jazdia len elektrické autá a skútre. Teda spoločnosť založená výlučne na ešte väčšej spotrebe elektrickej energie. Na otázku, odkiaľ vziať toľko elektriny, keď počet elektrických vozidiel prekročí milión, nikto ale neodpovedal. Pretože, „na provokatívne otázky už nie je čas, súdruh“!

Zelené vytriezvenie

Prvé varovanie prišlo minulé leto. Veterné turbíny, ktoré mimochodom ničia prírodu viac než Fukušima, akosi zlyhali. A zrazu sa plyn ukázal už nie až tak škodlivý.

Už štúdia Klimatická cesta 2.0 Federácie nemeckého priemyslu z novembra 2021 plánovala udržať výrobu elektriny v plynových elektrárňach na takej úrovni, aby pomohla zachovať celkovú energetickú bezpečnosť.

Ale po novembri 2021 prišiel február 2022 a „festival“ protiruských sankcií. A hovoriť o opustení ruského plynu a ropy niekedy do roku 2030 sa ukázalo byť akosi „neaktuálne“. A vôbec nie zo „zelených“ dôvodov. A tak Nemecko získalo od Európskej komisie uznanie výroby elektriny z plynu ako „zelenej“ technológie.

Proti Rusku každá rana dobrá

„Ochrana podnebia“ ide zrazu bokom. Akoby sa nič nestalo. A nie je to len o elektrine. Veď ešte nedávno nemecké médiá tvrdili, že Ukrajina je „centrum korupcie a kráľovstvo oligarchov“. Za niekoľko týždňov sa z nej akoby zázrakom stala „bašta demokracie a slobodného sveta“.

Zelený nemecký minister energetiky Habeck má teraz hlavu v smútku. Má zvýšiť nákupy a výrobu elektriny zo zatracovaného uhlia a reštartovať uhoľné elektrárne, alebo vyhlásiť ešte prekliatejšiu jadrovú energiu za „zelenú“?

A do toho prichádza francúzsky eurokomisár, ktorý Nemecku radí, aby predĺžilo životnosť svojich jadrových elektrární. Čo priamo odporuje všetkému, čo presadzujú od čias Merkelovej. A čo je tabu vo volebnom programe Zelených.

Brusel urobil ústupok, pretože Francúzsko trvalo na tom, aby sa jadrová energia klasifikovala ako „zelená“ technológia. Federálna nemecká vláda ale stále trvá na pláne postupného vyraďovania jadrovej energie. V súčasnosti prevádzkované jadrové elektrárne poskytujú približne 12% celkového dopytu po elektrickej energii v Nemecku.

Aj keď necháme bokom ten fakt, že budú chýbať pri nahradzovaní ruského plynu, ich uzavretie bude tak či tak znamenať stratu dôležitého zdroja dodávok energie.

Pokrytectvo nemeckých Zelených

Preto francúzsky komisár EÚ pre vnútorný trh Thierry Breton vyzval nemeckú vládu, aby konečne „opustila ideológiu minulosti“. Aby predĺžila životnosť troch zostávajúcich jadrových elektrární. „Tri jadrové elektrárne by mali fungovať o jeden až dva roky dlhšie,“ povedal pre rozhlasovú stanicu France Inter.

Prečo Francúz hovorí za Nemcov? Pretože Francúzsko je hlavným zdrojom atómovej elektriny pre Nemecko. To znamená, že Nemecko sa chce pýšiť prívlastkom bezatómové, ale tajne kupuje atómovú energiu od susedov.

Čo už zrejme nikoho súdneho po tých rokoch ani tak neprekvapuje. Lenže je tu jeden technický problém. Francúzsko v horúcom lete nie je schopné dodávať svojim susedom dostatok elektriny. Chladiace veže totiž nestíhajú chladenie pohonných jednotiek.

Všimnite si, že už nikto nehovorí o žiadnom „prechode na zelenú energiu“. Zdá sa, že hrozba mrazivej zimy situáciu zmenila. Ukázalo sa, že plyn, uhlie a atóm nie sú až také prekliate a špinavé. A zdá sa, že už ani tej klíme až tak neškodia.

A opäť USA

Takže napokon sa Európska komisia, ktorá považuje ruský plyn za „pekelný zdroj emisií CO2“, zrazu rozhodne, že plyn je prakticky zdrojom zelenej energie. Prečo? Pretože poukazuje na „potrebu prechodných technológií“. Na skutočnosť, že na prevádzku plynových elektrární sa môže použiť aj skvapalnený plyn. Napríklad z USA. Alebo vodík. „Kľúčovým slovom“ sú tu USA.

V záujme boja proti Putinovi treba obetovať klímu

Treba súrne kúpiť americký skvapalnený plyn. Najprv boli pripravení obetovať svoj vlastný priemysel kvôli bláznivému „zelenému“ šialenstvu. Teraz sú ho pripravení obetovať kvôli boju proti Rusku.

Ukazuje sa, že boj proti Rusku je pre nich cennejší ako život na planéte. A čo sa stalo s tými nútenými „zelenými“ deviatimi eurami v účtoch nemeckých domácností za elektrinu? Teraz pôjdu na „rozvoj výroby elektriny z plynu“.

Zdroj: Vzgľad

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.