Britská ministryně práce a důchodů Amber Ruddová si myslí, že je třeba podat žalobu na předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera za „nepříjemné a podivné“ chování na summitu EU.

Oznámila to novinám Daily Telegraph.

Ruddová nazvala Junckera „nepříjemným“, a vysvětlovala, že se odkazuje na fotografii, na které šéf Evropské komise položil ruku na rameno britské premiérky Theresy Mayové, výrazně rozehřátý tímto dialogem.

„Nelíbilo se mi to,“ řekla Ruddová.

 

 

 

Rovněž komentovala incident v hale budovy Evropské rady, kde Juncker mírně narušil účes Pernilly Sjolinové, vedoucí protokolu EK, která se s ním setkala.

„Je to zvláštní. Pokud by se to stalo v našem parlamentu, doufám, že bude následovat oficiální stížnost,“ řekla britská ministryně. Rovněž se odkázala na schůzky v ministerstvech EK, a poznamenala, že členové EK „milují silná objetí.“

Juncker, známý svým zvláštním smyslem pro humor a jistou lehkostí chování, byl často odsouzen za zvláštní chování. Například v únoru na plenárním zasedání Evropského parlamentu vystoupil za záda bývalého předsedy belgické vlády Guye Verhofstadta a přátelský mu rozčířil vlasy. To vyvolo úsměv šéfa frakce liberálních demokratů.

Ale podle anonymního zdroje v EU se však stejné kroky týkající se žen „nevztahují k těmto rozmarům, i když všichni dobře chápou, že je to projev humoru nekonformisty, který líbá lidi na čelo.“

 

 

 

Kromě toho na začátku října zahájil Juncker jedno z představení v Bruselu s mimikry tanečních pohybů britské premiérky Theresy Mayové a v červenci na summitu NATO stál velmi nestabilně na nohou a téměř upadl na prezidenta Ukrajiny Porošenka. Podle médií má Juncker problémy s nadměrným užíváním alkoholu, což jeho tisková služba popírá.

Junckerovy pravomoci coby šéfa Evropské komise vyprší na podzim roku 2019. Již oznámil, že nemá v úmyslu požádat o druhé funkční období.

zdroj: 9

Je to opravdu smutné. V čele nikým nevoleného orgánu stojí notorický ožrala. Jaký pán, takový krám. EU je krám, který by se měl co nejdříve zavřít.

 

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...