Statistiky ukazují, že v Anglii a Walesu došlo v loňském roce ke spáchání rekordních 5,5 milionů trestných činů. Zároveň počet vyšetřovaných případů klesla na nejnižší úroveň od roku 1970.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Během roku došlo k nárůstu trestné činnosti v Anglii a Walesu až o 11 procent. Zároveň, jak uvádí deník The Telegraph, klesl o 7 procent počet vyšetřovaných případů a soudních procesů. Tento paradox někteří vysvětlují zhroucením systému spravedlnosti.

„Systém je tak zatížen, že případy, které by byly dříve vyšetřovány, jsou dnes odkládány,“ říká John Woodcock, člen Výboru vnitřních záležitostí Dolní sněmovny.

Helen Newloveová z Výboru pro oběti dodává: „Lidé, jimž zločiny zničily životy, se cítí být opuštěni systémem spravedlnosti. Navíc je tím samotným zločincům vysílán signál, že mají stále větší naději, že uniknou.“

Předseda policejní federace John Apter říká, že existují oblasti, kde neprobíhají vyšetřování v případech, které by byly ještě před několika lety vyšetřovány. „Zklamali jsme občany a budeme je zklamávat stále více,“ dodává Apter.

Ministr spravedlnosti David Gauke však vysvětluje, že větší počet trestné činnosti ve statistikách svědčí o zlepšení vedení dotyčných statistik.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.