• Premiérka Veľkej Británie Theresa Mayová odmieta odsúdiť Borisa Johnsona po tom, čo bývalý zahraničný tajomník porovnal moslimské ženy, ktoré nosia burku k „poštovým schránkam“ a „bankovým lupičom“.
  • Johnson v novinovom stĺpci napísal: „Je absolútne absurdné, že sa ľudia rozhodnú po vonku chodiť ako poštové schránky.
  • Hovorca premiérky Mayovej odmietol odsúdiť Johnsonove výroky a len dodal: „Nepodporujeme zákaz ich nosenia„.
  • Poslanec Labouristickej strany David Lammy označil Johnsona za „librovú [lacnú]

 

 

Theresa Mayová odmietla odsúdiť Borisa Johnsona, keď poukázal na vzhľad moslimských žien, ktoré nosia burku. Podľa vyjadrenia v novinovom stĺpčeku pripomínajú „poštové schránky“ a „vyzerajú ako bankoví lupiči„.

Bývalý minister zahraničných vecí v pondelok povedal, že látka ktorá zakrýva tvár je „stiesňujúca“ a dodal: „Je absolútne absurdné, že sa ľudia rozhodnú po vonku chodiť ako poštové schránky.

V stĺpčeku Telegraphu dodal, že akákoľvek študentka, ktorá sa objaví v škole alebo na prednáške „vyzerajúc ako bankový lupič„, by mala byť vyzvaná, aby si ju dala dole. Nepovedal však, či by to malo viesť k úplnému zákazu.
Hovorca premiérky May odmietol odsúdiť Johnsonove činy a len dodal: „Nepodporujeme zákaz ich nosenia„.

Poslanec Labouristickej strany David Lammy označil Johnsona za „librovú [lacnú] alternatívu [Donalda] Trumpa.“

Kriminálnici na našich uliciach  strhávajú moslimským ženy ich burky a reakcia Borisa Johnsona je výsmech, keď tvrdí, že ‘vyzerajú ako poštové schránky‘ „, povedal v pondelok poslanec Labouristickej strany.

Naša librová alternatíva Donalda Trumpa rozfúkava plamene islamofóbie, na podporu svojich hanebných volebných ambícií.

Johnson už má za sebou celú históriu takýchto poburujúcich a urážlivých poznámok.

Napríklad opisoval čiernych ľudí z krajín Commonwealthu ako „šovinistických černoškov“ s „úsmevmi veľkými ako melóny„ a homosexuálov ako „chlapcov v obtiahnutých tielkach, nastavujúcich zadok„. Bol nútený sa ospravedlniť po tom, čo hovoril o alkohole v Sikhskom chráme.

Komentár bývalého ministra zahraničných vecí sa dá interpretovať ako oslovenie tvrdého jadra konzervatívnych členov. Je to hlavne kvôli potenciálnemu zápase o vedenie Konzervatívnej strany, keďže popularita súčasnej premiérky Theresy Mayovej naďalej klesá.

Johnson odstúpil v júli na protest proti návrhom Brexitu od premiérky Mayovej, keď obhajoval tvrdšiu formu Brexitu.

Podľa informácií Sunday Times taktiež zvažuje uskutočnenie „významného zásahu“ do debaty o Brexite v septembri pred konferenciou Konzervatívnej strany.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...