Video ze scény likvidace vůdce teroristické skupiny Islámského státu (IS) americkou armádou Abu Bakra al-Baghdídiho neprokazuje jeho likvidaci, je třeba vážnějších důkazů.

Uvedl to Sergej Gončarov, čestný prezident mezinárodní asociace veteránů protiteroristické jednotky Alfa pro RIA Novosti.
Předtím Pentagon ukázal reportérům během briefingu první video a foto operace k odstranění Bagdádího. Krátké video ukazuje budovu, ve které byl podle Spojených států terorista. Snímky ukazují, jak je budova obklopena lidmi ze dvou stran.

[wp_ad_camp_2]

„Ve videu vidíme, že speciální síly něco obklopují a rozlehne se výbuch, a operace končí. Ale toto video nepřidává nic, co se týče důkazu smrti Bagdádího. Jediná věc, která je viditelná, je to, že něco něco někde bylo,“ konstatoval Gončarov.

Podle něj musí odborníci potvrdit, že ostatky skutečně patří Bagdádímu.

Americký prezident Donald Trump 27. října oznámil odstranění Bagdádího. Podle Trumpa, během operace americké armády se terorista vyhodil do vzduchu za pomoci sebevražedného pásu, přesto prý bylo možné Bagdádího „rychle a přesně identifikovat“.

Rusko se však k této informaci staví skepticky. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov uvedl, že Rusko nemělo spolehlivé informace o tom, že americká armáda provedla operaci „ke zničení“ teroristy

[wp_ad_camp_2]

Al-Bagdádí, jehož skutečné jméno je Ibrahim Awad Ibrahim al-Badri, je znám jako vůdce teroristů od roku 2014, kdy vyhlásil vytvoření „islámského kalifátu“ na Blízkém východě z mešity v Moslu obsazeného IS. Od té doby média opakovaně zveřejňovala informace o jeho likvidaci, ale ty nebyly potvrzeny.

Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.