Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) nedávno přiznalo, že před veřejností zatajilo údaje o koronaviru kvůli obavám, že by mohly neúmyslně podpořit váhavost Američanů ohledně očkování.

Podle serveru Gateway Pundit CDC shromažďovalo „mnohem podrobnější údaje“ o infekcích koronavirem, které jsou rozděleny podle věku, rasy a stavu očkování. Agentura pro veřejné zdraví údajně tyto informace před veřejností utajila z obav, aby nebyly „nesprávně interpretovány“ a nevyvolaly „váhavost ohledně očkování“.

Toto přiznání učinila mluvčí CDC Kristen Nordlundová, která tvrdila, že „v podstatě nakonec údaje ještě nejsou připraveny“. Pokračovala, že „prioritou CDC při shromažďování jakýchkoli údajů je zajistit, aby byly přesné a použitelné“.

Další federální úředník obeznámený s tímto úsilím potvrdil prohlášení Nordlundové. Uvedli, že CDC „rutinně shromažďuje informace od loňského roku, kdy byly vakcíny COVID-19 poprvé zavedeny“. Úředník však poznamenal, že agentura se zdráhá tyto údaje zveřejnit, protože by to mohlo vyvolat dojem, že vakcíny proti covidu jsou neúčinné.

Výkonný ředitel Nadace pro výzkum bezpečnosti vakcín Steve Kirsch se k přiznání CDC vyjádřil 21. února v článku na serveru Substack. „Řekněme si to jasně. Jediný způsob, jak by údaje o vakcínách mohly být námi ‚šiřiteli dezinformací‘ interpretovány jako neúčinné, je ten, že údaje ukazují, že vakcíny nefungují,“ napsal.

Výnosy CDC k problematice přirozené imunity

CDC záměrně potlačilo údaje, které nesvědčily ve prospěch vakcín proti COVIDu. Později však od svého postoje ustoupilo a přiznalo převahu přirozené imunity nad očkováním proti COVID-19.

Toto přiznání učinila agentura pro veřejné zdraví ve vydání své týdenní zprávy o nemocnosti a úmrtnosti z 28. ledna. Ukázalo se v ní, že přirozená imunita je při ochraně před infekcemi a hospitalizacemi způsobenými variantou B16172 delta nejméně třikrát účinnější než vakcíny proti COVID-19.

Před vydáním zprávy z 28. ledna CDC obhajovalo očkování jako mnohem účinnější ochranu proti COVID-19 než zotavení z prodělané infekce. „Vakcíny proti COVID-19 poskytují lepší ochranu než samotná přirozená imunita a že očkování i po předchozí infekci pomáhá předcházet opětovným infekcím,“ napsala agentura v tiskové zprávě ze srpna 2021.

Ředitelka CDC Dr. Rochelle Walenskyová v době vydání tiskové zprávy uvedla: „Pokud jste se již dříve nakazili virem COVID-19, přesto se nechte očkovat. Očkování je nejlepší způsob, jak ochránit sebe i ostatní ve vašem okolí, zejména vzhledem k tomu, že se po zemi šíří nakažlivější varianta delta.“

Dr. Madhava Setty, vedoucí vědecký redaktor bulletinu Children’s Health Defense’s Defender, k výsledkům z 28. ledna uvedl: „Očkování proti koronaviru je velmi závažné: „CDC nyní po pěti měsících konečně reviduje své stanovisko. Jedná se o zásadní problém CDC a jejích údajů. Od začátku bylo neprůhledné a přišlo pozdě.“

Zdroj: Newstarget

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.