Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Centrální banky ukončily spolupráci na trhu se zlatem
Dohoda o zlatě předních evropských centrálních bank již nebude prodloužena. Signatáři již nevidí žádný smysl ve formální dohodě, neboť trh se rozvinul a uzrál, uvedla Evropská centrální banka (ECB) v pátek (26.7.) ve Frankfurtu. Čtvrtá dohoda o zlatě vyprší 26. září. Byla podepsána ECB, národními centrálními bankami v eurozóně, Švédskou říšskou bankou a Švýcarskou národní bankou (SNB).
[wp_ad_camp_2]
Dohoda měla zabránit tomu, aby jednotlivé centrální banky prodávaly větší objem zlata a tím by na trhu se zlatem docházelo k narušování. První tato dohoda byla uzavřena v roce 1999. Od té doby cena zlata vzrostla na pětinásobek, píše ECB. Navíc podepsané centrální banky neprodaly žádné zlato již celou dekádu. Mnohem častěji se staly centrální banky a jiné oficiální instituce kupci zlata. V současné době žádná z podepsaných centrálních bank neplánuje prodej drahých kovů.
Souvislosti: Cena zlata na burze vykazovala v minulých měsících neustálý růst a v současné době se obchoduje za cenu kolem 1.490 USD za unci. Je to nejvyšší úroveň od roku 2013.
Pozorovatelé připisují růst na finančních trzích nejistotě kvůli obchodním sporům mezi USA a Čínou a také nejasnostem kolem Brexitu. Zlato je investory obecně považováno za „bezpečný přístav“ v neklidných dobách.
[wp_ad_camp_2]
Především je ale hnacím motorem pro drahé kovy, které se musí prosadit proti úročeným dluhopisům a cenným papírům, výhled na snižující se úrokové sazby. Centrální banky, jako Fed v USA nebo ECB přecházejí nově k uvolněnější finanční politice, aby podpořily celosvětově oslabující konjunkturu.
Mimo to v minulých letech přispěly také centrální banky jako kupci drahých kovů k růstu cen zlata. Zvláště centrální banky v rozvíjejících se zemích jako je Čína nebo Rusko navyšují své zásoby, mimo jiné s cílem posílit své devizové rezervy a snížit tak závislost na americkém dolaru.
Pro tadesco přeložila Marki | Zdroj: manager-magazin.de
Pravidla diskuze
Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.
Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.
Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.
Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.
Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.
Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.
Do 17. září 2019 může Donald Trump „restartovat“ americký dolar. Cena zlata by mohla stoupnout až o 1000%. Tvrdí Jim Rickards americký právník, komentátor médií, autor v oblasti financí a expert na drahé kovy.
https://pro.dailyfinancialnews.us/p/AWN_dollarreboot_0717/LAWNU267/Full?h=true&fbclid=IwAR0-YZvpPBoIQlh4JeVqAX7H_djud8imxHWz7MKXgjYxka6KsORd78wP1dI
Jsem klidný, Singer prodal vše, a ještě chytře investoval 2 biliony, takže vejvar bude, to Vám říkám. Eurozóna ostrouhá. A ta šéfka MMF se želví hlavou taky.