…..většina čechů v pohraničí nenakupují v České republice, ale jezdí dokonce až třeba z Plzně do Německa nebo Rakouska na nákup potravin. Kvalita se nedá srovnat. A ceny se srovnat nedají vůbec….

10:54

[wp_ad_camp_1]

Osobně nakupuji taky v zahraničí kam jednou za měsí vyjedu pro potraviny. Cenu vztahuji k obchodním domům TESCO  a KAUFLAND. I když zahrnu do nákupu cenu za benzín, přesto nakupuji daleko levněji. Mám tu možnost nakupovat i v METRU, což je české MAKRO.  Sýry jsou mnohonásobně kvalitnější a mnohonásobně levnější. Například poloměký kozí nebo ovčí sýr, (jím ho velmi rád, je lahodný vysoce kvalitní dokonce bez éček), který kupuji v kilových ruličkách stojí zhruba 11-12 Euro což je při 27 Kč za Euro  324 Kč/1Kg  (Když mám štěstí a mají slevu stojí 9 Euro) A nyní pozor. V česku ten stejný stojí 80g od 100 do 120 Kč. Přepočteno na 1 kilokram vyjde cena v Česku na 1250 Kč oproti Německu či Rakousku. JE TO SKORO 4 NÁSOBEK CENY!!!!! Přesně 3,85 násobek. Dobrý den milí spotřebitelé.

Káva je v Německu také daleko levnější oproti českým obchodům. Kupuji také po kilech, protože jak v kanceláři tak doma vypijeme denně mnoho kávy. Jen pro srovnání kilo Dallmayer prodomo, je to jedna z nejlepších káv, které jsou bez plísní! stojí 500 gramů 5-6 Euro.  Jacobs ta nejlepší stojí 4-5 Euro. S českým dovozem se chuť nedá srovnat. Je jiná a dokonce i vůně je jiná. TESCO  a KAUFLAND nebo GLOBUS, pokud ji mají v nabidce stojí 0,5 kg 254 Kč.  V Německu jsem ji tento týden koupil za 5 EURO 500 gramů. Minule stála 4 Euro. No a nyní si jdu uvařit kávu…..

Tak, už jsem i s voňavou kávičkou u počítače, vypuzuji toxoplasmu, jestli jsem při cestách nějakou z chemtrailů chytil a píši dále….

Nevím jak je to u jiných prodejců na českém trhu.

Je to smutné, ale podobně je to i s jinými potravinami. Nejmarkantnější je to u sýrů a sušeného masa, pršutu, basmati rýže a podobně.

Za zmínku stojí ještě marmelády od SCHWARTAU. Nejraději mám malinovou, jahodovou, šípkovou a černý rybíz. Černý rybíz jsem v Čr ještě neviděl . V obchodech u nás zaplatíte okolo 100 Kč. V Německu ji kupuji od 2-2,5 Euro což je 54-67,5 Kč

Samozřejmě že povidlí, marmelády a mnoho jiného si doma v létě připravuji sám buď z domácího pěstitelství či odkoupím od známých.

Dále kokosový olej pannenský z pobřeží slonoviny s 1000% kvalitou bez jakýchkoliv přísad a jedů nakupuji kolem 14.000 Kč za 25 kilo. Dělali jsme na něho atesty ve Švýcarsku a je skutečně „boží“. Kilogram tedy stojí něco kolem 550 kč a v Česku se nejlepší olej dá koupit za asi 900 kč. Toš tak….

Zde si můžete poslechnout rozhovor s Kateřinou konečnou ohledně kvality potravin v Čr. Mnohé sýry které se připravují pro Čr v itálii by nikdo z Italů nejedl…..

 

tm

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.