Zrcadlo jako předmět častého použití provází lidi už po velmi dlouhou dobu. Vývojem prošel materiál, z něhož se zrcadla vyráběla a vyrábějí a samozřejmě se měnil také jeho vzhled. Od leštěných měděných nebo stříbrných plátů starých Egypťanů téměř tři tisíce let před naším letopočtem až po dnešní skleněné plochy, na něž je nanášena tenká vrstva kovu, to byla dlouhá cesta. Ať to však byly luxusní předměty v domech těch nejbohatších nebo obyčejná zrcátka prodávaná na poutích, k zrcadlu se vždycky pojily jisté pověry, zákazy a pravidla, podle kterých bylo třeba s nimi zacházet a v jejich blízkosti se chovat.

Rozšířené bylo přesvědčení, že právě zrcadlo umožňuje do našeho světa vstup nejrůznějším bytostem ze světů jiných. Mágové a odborníci na esoteriku si byli odjakživa jisti, že hladká plocha zrcadla je schopna shromažďovat a posléze odrážet zpět informace. Bylo tedy zřejmé, že před zrcadlem není radno říkat něco zlého, nedobrého. Proto se to přísně zakazovalo. A platí to dodnes.

Naopak pokud před zrcadlem pronášíme jenom dobrá slova a laskavé věty, uvede se všechno v soulad a vše bude v pořádku. Kladné výroky přinášejí zrcadlu kladnou energii.

Co tedy nikdy nesmíme říkat před zrcadlem?

Zrcadlo hromadí informace. Vše, co se před ním řekne se v něm shromažďuje. Pokud se na lesklé ploše nahromadí mnoho negativity, může se začít uvolňovat. Všechno vyslovené se mění v realitu. Proto není opatrnosti nazbyt. Můžeme ovlivnit svůj vlastní osud.

Obecně platí, že negativní slova před zrcadlem pronesená oslabují naši energii a mohou způsobit i nemoc.

Existuje přitom mnoho dívek a žen, které právě před zrcadlem zlořečí svému zevnějšku. Jsou ošklivé, mají křivé nohy, nemožný nos atd. To je ovšem zásadní chyba, protože to vše se může změnit v realitu; je to svého druhu jakási zpětná autosugesce.

Před zrcadlem nemáme plakat protože se k nám tento stav bude vracet.

 

Co by nikdy nikdo neměl před zrcadlem vypustit z úst:

o Nestojí to za nic.

o Nejsem hezká.

o Jsem hrozná.

o Život je hrozný.

o Jsem chudá.

o Umírám únavou.

o Nikdo mě nepotřebuje.

o Všechno mi leze krkem… a tak dále.

Naopak se doporučuje přicházet k zrcadlu vždycky v dobré náladě a říkat jen to nejlepší. Chvalte sami sebe a představujte si, že v životě je všechno krásné a veselé. Zrcadlo všechny vaše pocity vstřebá a později je vrátí zpět. Zrcadlo nabité pozitivitou se může stát ochranným předmětem celé rodiny.

Usmějte se na zrcadlo a ono se usměje na vás!

Zdroj: 9

To, že mnozí autoři zaměňují pojmy pozitivní / negativní a konstruktivní / destruktivní, rozebírat nechci. Co chci zdůraznit je to, že zrcadla opravdu fungují jako portály do a z jiných světů. Bylo nám to ukázáno v pohádkách, ve kterých se mnohdy lidem odhalí pravda. Také platí, že zrcadlo by nemělo být v ložnici.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.