…..poslední dny i ve francouzské televizi se objevují důkazy od odborníků, kteří dělali zabezpečení jak protipožární tak obnovu instalací. Vše je vymyšlené a je to ze strany státu a úředníků PODVOD a neustálé lhaní. Trpí pravděpodobně paranoiou a schizofrenií….

10:54

Hlavní inspektor-architekt z Notre Dame: Požár nebyl způsoben zkratem elektrického vedení.

Benjamin Mouton poskytl rozhovor v živém vysílání televize v pondělí 15.dubna večer, kdy byl oheň na tomto 850 let starém symbolu francouzské kultury stále mimo kontrolu. Zde jsou jeho slova:

“Vůbec tomu nerozumím. Šíření ohně je hodně zvláštní. U tak starého dubového materiálu, který je mimořádně tvrdý, byste potřebovali velké množství menších kousků dřeva, abyste docíli dostatečně vysoké teploty, která by rozpálila dubové trámy.

V roce 2010 jsme vyměnili veškeré elektrické kabely, takže není možné, aby oheň vznikl zkratem. Nové vedení bylo nataženo v souladu s moderními standardy. A co víc, instalovali jsme v katedrále špičkový systém detekce a protipožární ochrany.

V kteroukoliv danou chvíli jsou v katedrále vždy dva lidé v pohotovosti, ve dne v noci, aby v případě spuštění hlásiče požáru mohli identifikovat místo a pokud by bylo nutné, tak zavolat hasiče.

Jsem opravdu šokován, že k požáru (tohoto rozsahu) došlo. Je to nepochopitelné.”

Odkaz: 1

 

[wp_ad_camp_2]

———————-

A to není všechno. Mouton pro francouzský konstruktérský magazín BatiActu uvedl následující:

“Za 40 let své praxe jsem nikdy neslyšel o podobném požáru. Vyžadovalo by to opravdu vysoce vznětlivou várku dřeva pro zažehnutí takového ohně, který by se rozhořel do katastrofy rozsahu, jaký jsme měli možnost vidět. Navíc, dubové dřevo je vůči ohni obzvlášť odolné.

Detekce ohně a protipožární systém, který byl v katedrále instalován, byl na nejvyšší úrovni. Bylo to velmi nákladné, ale umožňovalo nám to rychle určit, jestli někde vznikl požár. Dále jsme mnoho starých dřevěných dveří vyměnili za protipožární.

A také jsme značně snížili počet elektrických zařízení v celé budově a úplně jsme je zakázali v podkroví.”

Odkaz: https://www.batiactu.com/…/notre-dame-apres-incendie-rien-n…

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.