WASHINGTON (Sputnik) – Po každoročním přezkoumání plánů, které provádí velké americké banky, aby předešly dopadům finanční krize podobné té z roku 2008,  byla předvolána pobočka Deutsche Bank ve Spojených státech kvůli neadekvátním kontrolám a špatným předpokladům týkajícím se odhadování ztrát pod tlakem, oznámila rada Federálního rezervního systému v tiskové zprávě.

 

[wp_ad_camp_2]

 

„Rada vznesla námitky vůči kapitálovému plánu DB [Deutsche Bank] USA Corporation kvůli obavám z kvalitativních nedostatků,“ uvádí čtvrteční zpráva. „Tyto obavy zahrnují významné nedostatky v datových schopnostech společnost a kontrolách, o než se opírá proces kapitálového plánování, rovněž slabých stránek v jejích krocích a předpokladech používaných k předpovědi příjmů a ztrát pod tlakem.“

Zpráva zahrnuje 35 největších amerických bankovních společností. Všechny, až na americkou jednotku Deutsche Bank, byly posouzeny tak, že mají adekvátní plánování k udržení úrovně kapitálu potřebného k přežití krize.

Kapitál působí jako polštář, který absorbuje nečekané ztráty a pomáhá zajistit, že bankovní organizace neztratí schopnost poskytovat půjčky domácnostem i podnikům dokonce v čase krize.

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.