MOSKVA | Zvýšená bezpečnostní opatření v syrské oblasti jsou oprávněná a odůvodněná, protože se situace může zhoršit, řekl tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Sergejevič Peskov. Kdy o jeho slovech o zadržování amerických agresorů informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

 

 

„Situace v Sýrii se může značně zkomplikovat. Kolem města Idlib situace přestává být nadějná. Toto teroristické semeniště, které se zde vytvořilo, nevěstí nic dobrého, pokud bude pokračovat taková nečinnost,“ řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič. Takto představitel Kremlu odpověděl na otázku o souvislosti mezi ohlášenými cvičeními ve Středomoří a situací v Sýrii.

Dříve ruské ministerstvo obrany uvedlo, že od 1. do 8. září se ve Středomoří budou konat cvičení, které zahrnují lodě Severního, Baltského, Černomořského loďstva a Kaspické flotily a také letadla dálkového, transportního a námořního letectva.

Manévrů se zúčastní více než 25 lodí vedené raketovým křižníkem Maršal Ustinov. Cvičení bude zahrnovat také 30 letadel, včetně strategických bombardérů Tu-160, protiponorkových letadel Tu-142MK a Il-38 a stíhacích letounů Su-33.

 

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.