Epidemie koronaviru vznikla v čínském Wu-chanu a nyní, doprovázena strachem, se šíří do dalších kontinentů a zemí. A nejhorší na věci je ta skutečnost, že dosud neexistuje vakcína či specifický lék, který by byl onemocnělým lidem k dispozici. Čímž se samozřejmě strach lidí z předmětné nemoci dále zvyšuje. Rychlá, pohotově použitelná, dostupná a též bezpečná léčba je v těchto dnech nezbytná nejen pro záchranu už onemocnělých pacientů a k zastavení dalšího šíření epidemie, ale též pro vzpruhu a povzbuzení, které by nalezení léku lidem v Číně a na celém světě psychologicky přineslo.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Akutní plicní selhání (acute respiratory distress syndrome = ARDS), je klíčovým mechanizmem, způsobujícím osudovou nemoc, o níž je řeč. Charakteristickým znakem ARDS vedoucím k poruše buněk, selhání životních orgánů a smrti, je zvýšený oxidační stres dostavující se překotným uvolňováním volných radikálů a cytokinů (malé proteiny, které mohou ohrožovat imunitní systém).

Časné užití velkých dávek antioxidantů, zvláště pak vitaminu C, hraje proto v léčbě nemoci z koronaviru klíčovou roli. Vyzýváme proto všechny organizace zodpovědné za zdraví lidí a jejich pracovníky, aby svým onemocnělým v zájmu zastavení šířící se epidemie odvážně a urychleně aplikovali do žil velké dávky vitamínu C.

COVID-19 je rychle se šířící epidemie s vysokou nemocností, a nitrožilně podávaný vitamín C efektivně oxidačnímu stresu čelí.

Z čínské zprávy zveřejněné na webu Orthomolecular.org přeložil Lubomír Man

 

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.