Měření zakřivení Země
Po druhé světové válce testovala armáda USA (oddělení optického výzkumu) nový teleobjektiv, kterým může být odhalena výzbroj protivníka až do vzdálenosti 10-20 km. V časopise Photo-magazin č. 11/1954 Dr. Fritz Neugass popisuje: ,,Objektiv s ohniskovou vzdáleností 254 cm je jeden metr dlouhý a má průměr 24,13 cm. Nevýhodou tohoto objektivu je úplné odstranění výhledu.“
Tento článek je přejatý z webu
Aluska.org. Pokud máte zájem o hodnotné vědomosti, doporučuji vám jej navštívit.
Dále popisuje záznam snímání budovy Empire State Building a panorama Manhattanu na vzdálenost 41,8 km od objektivu.
Na úpatí Empire State Building je velký hotel v Coney Islandu, který je vzdálen od fotoaparátu 20,9 km. Při zakřivení směrem dolů, by nebylo možné nic vidět na vzdálenost 21 km. Maják v Sandey Hook, v popředí snímku je vzdálen 6,4 km od fotoaparátu. Nejkratší vzdálenost na které je snímek ostrý je 500 m. Výška fotoaparátu, je jeden metr nad zemí, ústí teleobjektivu je nakloněné vzhůru.
[wp_ad_camp_1]
[wp_ad_camp_1]
To co vidíte, by podle toho co se vyučuje na školách, být vidět rozhodně nemělo. Na čtrnácti kilometrovém ústí řeky Hudson River by měl být vidět horizont a na něm maximálně špičky mrakodrapů, nikoliv jejich úpatí při konvexním zakřivení země a poklesu o více než sto metrů. Tento úkaz už nevyřešíte opticky, protože tady přestává platit Koperníkův pohled na svět.
Měření ohybu světla
Následující pokus si můžete vyzkoušet sami. Vypůjčte si nivelační přístroj, najděte místo, kde je rovina na kilometrové vzdálenosti a postupujte podle následujících obrázků:
Zkalibrujete si dva body, které budou od sebe vzdáleny jeden km. Zatím se ještě nejedná o pokus se zakřivením, postupujte tedy dál, jako byste tyto dva body chtěli dát do vodní váhy.
Výsledky měření na jedné straně, během 24 hodin:
(překlad německé poznámky ,,Odchylka 0-16 centimetrů v závislosti na denní době“)
Výsledky na straně druhé, taktéž 0 – 16 cm odchylka:
Vzorce a hodnoty:
b1 = 500 m
b2 = 1000 m
r = 6371 km
Platí následující:
cos (b1 / r) = r/ (r+x1) (1)
cos (B2 / r) = r/ (r+x2) (2)
x1 = (R / cos (b1 / r)) – R = 0.019620 m
x2 = (R / cos (B2 / r)) – R = 0.078481 m
ie = x2-x1 = 0.058860 m = asi 5.8 cm = 6 cm
Přesně tak země je placka,nehýbe se… http://www.placata-zeme.cz
The EARTH is FLAT !