Keď už máme blížiace sa voľby na Slovensku a rovnako aj voľby parlamentných predstaviteľov do EÚ, nie je na škodu, pripomenúť si Sorosové miliónové výdavky na manipulovanie s verejnou mienkou (pardón, na podporu a pomoc verejnosti a slabším a utlačovaným) práve v spojitosti s voľbami do EÚ z roku 2014. Trošku si dovolím s nadsázkou rypnúť – dokonca to bolo aj v televízií, takže to musí byť pravda! Prima občas zo záhadných dôvodov (asi pod záštitou slobodnej voľby človeka, že veď nám to ukázali o čo sa jedná) vydá spravodajstvo veľmi zaujímavé z pohľadu skutočnej reality.

A aby sme mali konkrétnejšiu predstavu ako také manipulovanie vyzerá prikladám názornú  a veľavravnú ukážku zo seriálu Jistě pane premiére. Takto vyzerá jedna z mnohých taktík na ovplyvňovanie verejnej mienky a myslenia ľudí. Aj keď dnes už majú vďaka pokrytiu wi-fi a mobilných sietí o mnoho účinnejšie nástroje.

 

Dokonca aj v knihe Public relations jako ovlivňování mínění, ktorej ukážku môžete nájsť TU sa píše o manipulácií s verejnosťou a ako príklad dávajú právu spomínanú scénu z seriálu Jistě pane premiére.

Tak ako? Ste za alebo proti zavedeniu brannej povinnosti?

anna

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.