Keď už máme blížiace sa voľby na Slovensku a rovnako aj voľby parlamentných predstaviteľov do EÚ, nie je na škodu, pripomenúť si Sorosové miliónové výdavky na manipulovanie s verejnou mienkou (pardón, na podporu a pomoc verejnosti a slabším a utlačovaným) práve v spojitosti s voľbami do EÚ z roku 2014. Trošku si dovolím s nadsázkou rypnúť – dokonca to bolo aj v televízií, takže to musí byť pravda! Prima občas zo záhadných dôvodov (asi pod záštitou slobodnej voľby človeka, že veď nám to ukázali o čo sa jedná) vydá spravodajstvo veľmi zaujímavé z pohľadu skutočnej reality.

A aby sme mali konkrétnejšiu predstavu ako také manipulovanie vyzerá prikladám názornú  a veľavravnú ukážku zo seriálu Jistě pane premiére. Takto vyzerá jedna z mnohých taktík na ovplyvňovanie verejnej mienky a myslenia ľudí. Aj keď dnes už majú vďaka pokrytiu wi-fi a mobilných sietí o mnoho účinnejšie nástroje.

 

Dokonca aj v knihe Public relations jako ovlivňování mínění, ktorej ukážku môžete nájsť TU sa píše o manipulácií s verejnosťou a ako príklad dávajú právu spomínanú scénu z seriálu Jistě pane premiére.

Tak ako? Ste za alebo proti zavedeniu brannej povinnosti?

anna

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.