…..děkuji Maikovi za podnětný článek s důkazy naprostého propadu evropské ekonomiky. Dnes musí každý laik vidět, natoš odborník, že katastrofa stojící přede dveřmi je neodvratitelná. EU brzy končí. Milí čtenáři tadesca, i Vám je dlouhou dobu jasné, co přijde. Připravte se….

09:27

A tímto děkuji také Maikovi za výstižný a přehledný článek…..

Německá, francouzská a italská průmyslová výroba se v listopadu zhroutila. HDP Itálie je za třetí čtvrtletí negativní.

Itálie – HDP

HDP Itálie byl ve třetím čtvrtletí záporný. Hrubý domácí produkt (HDP) v třetím největším hospodářství eurozóny klesl v červenci až září o 0,1 procenta kvůli slabší domácí poptávce, uvedla agentura ISTAT, což je první pokles od druhého čtvrtletí roku 2014.

Na základě průmyslové výroby budou brzy následovat Německo a Francie.

Německo – průmyslová výroba

Smiley faceAnalytici skutečně očekávali růst německé průmyslové výroby. Mýlili se.

Německá průmyslová produkce v listopadu 2018 neočekávaně klesla o 1,9 procenta, přitom tržní očekávání byly růst o 0,3 procenta po revidovaném poklesu o 0,8 procenta v říjnu.

Francie – průmyslová výroba

Smiley facePrůmyslová výroba Francie klesla o 1,3 procenta v listopadu oproti předchozímu měsíci, čímž obrátila vzestupně revidovaný růst o 1,3 procenta v říjnu, tržní očekávání byly růst o 0,2 procenta.

Itálie – průmyslová výroba

Smiley faceItalská průmyslová výroba klesla v listopadu o 1,6 procenta oproti předchozímu měsíci, což je mnohem horší než tržní očekávání – pokles o 0,3 procenta, po slabém 0,1 procentním nárůstu v říjnu.

Zpomalení nebo už recese?

Jedná se o naprosto hrozivá čísla, která analytici nečekali.

Kdo za to může?

  • Francie bude obviňovat „hnutí žlutých vest“
  • Německo bude obviňovat automobily a vysokou hladinu vody na Rýně
  • Itálie bude vinit Francii a Německo

Kromě toho jsou tady obavy z Brexitu, stejně jako obchodní válka a zpomalení v Číně. Navíc ECB pomalu ukončuje svůj program nákupu dluhopisů zadlužených zemí eurozóny. Úroky na dluhopisech začnou tedy stoupat v situaci, kdy se už teď hospodářství eurozóny propadá do recese. Kolaps se blíží…

Mike

Zdroj: https://www.epshark.cz/clanek/1536/eurozona-je-jiz-pravdepodobne-v-recesi-prumyslova-produkce-se-hrouti

Zdroj: Mish Shedlock

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.