Palestinsko-belgický expert na džihád Montasser AlDe’emeh vydal vážné varování Evropě. V nizozemském listu „De Telegraaf“ napsal, že Evropa si v podstatě přijímáním uprchlíků importuje občanskou válku.

AlDe’emeh věří, že evropští politici jsou naivní, pokud jde o masovou migraci, islám a neúspěšnou integraci. Expert radí, aby se zastavil příliv uprchlíků a uvedl, že západní Evropa „dováží občanskou válku“ a dodal, že „nejprve musíme vědět, co musíme udělat s lidmi, kteří jsou již tady.“

 

 

AlDe’emeh není žádným nováčkem, měl rozsáhlé kontakty s belgickými a nizozemskými džihádisty a dokonce za účelem výzkumu nelegálně cestoval po boku těchto skupin do Sýrie.

[wp_ad_camp_2]

Jako arabista a odborník na islám a džihádismus také pracoval pro belgickou tajnou službu a diskutuje o kombinaci toho a jeho úlohou jako kontakt pro džihádisty ve své nové knize Dubbel leven. V otázce na rostoucí problém Evropy, AIDe’emeh také poskytuje možná řešení.

„Naše západní společnosti jsou v nebezpečí kvůli rostoucímu počtu odtržených lidí“. Jak někdo, kdo často pracuje se žáky v Bruselu, poznamenal, že „tyto děti zde žijí fyzicky, ale také psychicky převážně ve středověku“.

AlDe’emeh radí rodičům, aby „připravovali své děti na život v naší sekulární společnosti“. Podle něj nyní žijí mezi dvěma světy a v jejich hledání identity, děti nevyhnutelně přicházejí do styku s radikálními islámskými ideologiemi.

S takovými ideologiemi, které jsou v naprostém rozporu s mnoha způsoby života v západní Evropě a jsou udržovány rostoucím počtem muslimů na celém kontinentu, možná AIDe’emehova předpověď občanské války není tak nepravděpodobná, jak bychom si mohli myslet. AlDe’emehova kniha je momentálně dostupná pouze v holandštině.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.