Facebook, Google could help US ‘retaliate’ against Russia, other nations – Senator McConnell (VIDEO)

Dny poté, co byli giganti jako Facebook, Twitter a Google vyslýcháni kvůli údajnému ruskému vměšování do prezidentských voleb v USA, navrhl předseda senátorské většiny Mitch McConnell, aby byly tyto společnosti využívány k útokům na jiné národy.

[wp_ad_camp_1]

V úterý stanuli před americkým kongresem vůdčí představitelé těchto tří velkých technologických firem, aby projednali údajnou dezinformační kampaň, která měla ovlivnit výsledky voleb.

Republikánský senátor Mitch McConnell navrhuje, aby sociální sítě a další internetové služby poskytly USA příležitost provádět „odvetná opatření“ proti jejich protivníkům, jako je například Rusko.

Americký expert na bezpečnost Jeffrey Carr, zakladatel open-source projektu pro vyšetřování kybernetických útoků, uvedl, že soukromé subjekty zapojené do vládou organizovaných útoků by se staly hlavními cíli hackerů.

„Je těžké říci, co tím má senátor McConnell na mysli, ale jakákoli soukromá nebo veřejná společnost, která by podnikala agresivní kroky proti jakémukoli jinému subjektu, by páchala zločin a současně si na svá záda malovala obrovský terč, který by hackeři využili k tomu, aby jim způsobili vážné škody,“ sdělil RT.com Carr.

„Okamžitě by se staly terčem pro ostrou reakci těch, proti kterým by útok vedly. Nemluvě o nesčetném množství příznivců, kteří by se přetrhli, aby se k připojili k jejich protiútokům,“ dodal.

[wp_ad_camp_1]

V rozhovoru s MSNBC McConnell vyjádřil své zklamání, že se klíčové postavy jako generální ředitel společnosti Twitter, Jack Dorsey, a zakladatel společnosti Facebook, Mark Zuckerberg, k úternímu slyšení nevyjádřili.

Navrhl poté, že by nebylo od věci učinit z jejich služeb zbraň. Velké technologické společnosti by podle něj mohly být využívány, k „odvetným tahům“ proti Rusku, jehož vláda opakovaně popřela obvinění z pokusů ovlivňovat americké voliče.

 

[wp_ad_camp_1]

„Co bychom měli udělat, pokud jde o odplatu Rusům. Skutečně se jim za to pomstít a tyto společnosti by, co se týče způsobu, jakým to provést, mohly být užitečné,řekl McConnell hostu MSNBCu Hughu Hewittovi.

McConnell dodal, že si nebyl jistý, jestli je to dobrý nápad, aby zvláštní výbor posoudil vztah mezi americkými bezpečnostními agenturami a technologickými společnostmi. Řekl, že výzva, které americké úřady čelí, tkví ve vyrovnávání bezpečnosti s ohledem na práva v prvním dodatku, která se podle jeho názoru nesmí rozšířit na „cizince“.

„Rozhodně by pomohlo, kdyby generální ředitelé byli ochotni svědčit u Kongresu. Myslím si však, že velmi důležitým předmětem s mnoha důsledky pro národní bezpečnost je snaha zjistit, jak vyvážit národní bezpečnost versus první dodatek Ústavy. „
[wp_ad_camp_1]

Překlad: raja, Zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.