Právník Vladimir Makejev, který zastupuje zájmy ruského občana Jevgenije Nikulina, ve svém dopise americkému prezidentovi a novinářům sděluje, že ze strany amerických speciálních služeb je vyvíjen tlak.

Jevgenij Nikulin byl na žádost amerických zvláštních služeb zadržen v České republice na základě obvinění z hackerských útoků.

[wp_ad_camp_1]

Podle jeho právníka zvláštní agent FBI Jeffrey Miller navrhnul, aby Nikulin souhlasil s jeho vydáním Spojeným státům a aby v tamnějších médiích kompromitoval Trumpovu kampaň a potvrdil, že se naboural do serverů Demokratické strany. Za tuto křivou přísahu mu bylo přislíbeno zastavení trestního stíhání, peněžní odškodnění a americké občanství.

Jinými slovy – FBI se snaží psychicky zlomit ruského občana.

Podmínky, ve kterých je Jevgenij Nikulin držen, jsou neadekvátně přísné. Na rozdíl od ostatních vězňů jsou mu odepřeny procházky na denním světle a v souladu s pravidly stanovenými ve vazebním zařízení je mu znemožněno telefonovat příbuzným. Nikulin navíc trpí onemocněním ledvin a žaludku – díky podmínkám ve vězení navíc trpí značnými bolestmi a samozřejmě se mu nedostává potřebné léčby.

Schéma je jednoduché: USA mohou nařídit kterémukoli členskému státu, aby zadržel občana Ruska, Číny, Íránu, nebo jakékoli země, která má něco společného s programováním a informační bezpečností. Po dlouhém „zpracovávání“ je osoba donucena veřejně se udat, aby tak potvrdila verzi, kterou potřebují americké zpravodajské služby. V tomto případě se jedná o údajný zásah ruských hackerů do amerických voleb. To samé platí pro žurnalisty, politiky, zástupce odborné komunity.

[wp_ad_camp_1]

Avšak cynismus metod a záměrů amerických zvláštních služeb by neměly být překvapením. Nikdo si o tomto iluze nečiní. V tomto příběhu je mnohem důležitější, že namísto tlaku se člověk dobrovolně rozhodne pro cestu pravdy.

 

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.