Nová léčebná procedura, kterou poskytuje NHS, zastavuje proces dospívání a je propagována hlavními farmaceutickými společnostmi mladistvím, kteří věří, že jsou uvězněni „ve špatném těle“.

[wp_ad_camp_1]

Velice silný hormon, který je injekčně podáván každý měsíc, zastavuje veškerý vývoj pohlavních orgánů, jako je poprsí nebo tělesné ochlupení, což připravuje lékařům do budoucna lepší cestu k chirurgickému zákroku „změny pohlaví“.

Vyšlo najevo, že více než 600 dětí  v současnosti prochází kontroverzní léčbou na klinice Gender Identity Development Service v University College Hospital v Londýně.

Obrovské množství dětí, které žádají hormonové injekce se neustále zvětšuje, což vyvolává otázku:
Mělo by být dětem opravdu dovoleno učinit toto velké rozhodnutí, které jim změní celý život, v takto nízkém věku?

 

DaylyMail uvádí: Doktoři nyní mohou podávat injekce dětem, které se nachází v rané fázi puberty – což v některých případech znamená, že je dostávají děti již v 10 letech.

Odhalení MoS přichází týden poté, co vláda oznámila svůj plán povolit dospělým lidem legálně změnit pohlaví, aniž by museli podstoupit lékařskou diagnózu.

V budoucnosti se bude od jednotlivců, kteří chtějí změnit pohlaví, jednoduše vyžadovat pouze čestné prohlášení, že s pohlavím, jaké si zvolili hodlají žít celý život.

[wp_ad_camp_1]

Včera večer Mary Douglas, mluvčí kampaně Grassroots Conservatives, uvedla:

„Dospívání je věk plný turbulencí, protože se snažíte zjistit, kým jste, a pohlaví v tom hraje velkou roli.“

Další lékaři si však dělají starosti s bezpečností léčby. Varují, že o dlouhodobém účinku na mentální, duševní a fyzické zdraví se toho zatím moc neví.

Minulý měsíc

Minulý měsíc tři špičkoví lékaři Spojených států, profesoři Paul Hruz, Paul McHugh a Lawrence Mayer, zveřejnili velice kritickou zprávu o užívání blokátorů puberty k léčbě pohlavní dysforie.

Pro americký akademický časopis The New Atlantis uvedli, že varovali, že bezpečnost této „experimentální“ léčby nebyla „podložena přísnými vědeckými důkazy“.

Čtěte ZDE: Každý se může vyléčit sám, i smrtelné nemoci a přerušenou míchu, za vším jsou emoce, tvrdí lékař

Dále argumentovali tím, že užívání takových léků může způsobit, že děti „setrvají ve stádiu, kdy se budou identifikovat jako transsexuálové“.

Výzkumy ukazují, že drtivá většina lidí mladších 16 let, kteří mají starosti se svým pohlavím, k drastickému kroku operace nepřistoupí.

Tři profesoři poukazují na studii z kliniky v Dánsku – kde všichni adolescenti, jimž byly podávány blokátory dospívání, s operací na změnu pohlaví neváhali.

Byla také vyjádřena obava ohledně dlouhodobého dopadu blokátorů na zdraví kostí.

Profesor Butler však řekl, že léky nenechávají „trvalé následky“ na reprodukčním systému nebo na těle jako celku.

„Když zastavíte příjem blokátoru, proces puberty se znovu spustí během několika měsíců. Pokud jste už s pubertou začali, začnete tam, kde jste se zastavili, „řekl.

„Nevracíte se zpět na úplný začátel. Pokud jste ještě pubertou úplně neprošli, pouze tento proces dokončíte.“

„Projdete tím za stejný čas, jakým byste prošli, kdyby jste blokátory nebrali. Pouze načasování bude zpožděno.“

[wp_ad_camp_1]

Také trval na tom, že léky jsou bezpečné, protože byly po desetiletí používány k léčbě dalších problémů, jako jsou neplodnost u žen nebo rakovina prostaty.

Při řešení obav z vlivu léků na vývoj kostí prof. Butler tvrdí, že není třeba se „nadměrně znepokojovat“.

„Naše předběžná analýza naznačuje, že blokátor pouze zastavuje kalcifikaci kostí – přímo kosti neoslabuje .“ dodal.

Profesor Butler uvedl, že jeho klinika zabývající se pohlavní identitou nyní „běžně“ předepisuje blokátory dětem v pubertě s diagnózou „celoživotní“ pohlavní dysforie – což je přesvědčení, že dotyčný obývá nesprávné pohlaví.

„Když se tým domnívá, že mladý člověk je skutečně transsexuální, vítají hormonovou léčbu již v první fázi puberty“ sdělil.

Na své klinice již blokátory léčil více než 600 dětí mladších 18 let a Leeds Gender Identity Service je předepsala dalším 200.

Z nich 230 bylo mladších 14 let a těm nejmladším deset.

Matt, 12, and Ashley, 8, are two of Tavistock Clinic's youngest patients. They appeared on This Morning to talk about their transgender experience

Matt (12), narozen jako Matilda a Ashley (8), narozena jako Aston, jsou dva nejmladší pacienti Tavistock Clinic. Objevili se v ranním pořadu This Morning, aby hovořili o své transgenderové zkušenosti.

Ashley was joined by her mother Terri and Matt was sat beside his mum Rachel, who both explained how their children knew at a young age they were born the wrong sex

Ashley se svojí matkou Terri a Matt s jeho matkou Rachel. Vysvětlují, jak jejich děti již v mladém věku poznali, že jsou ve špatném těle.

Jeho sdělení přichází 3 roky poté, co The Mail v neděli odhalila, jak doktoři NHS měli podávat hormonovou léčbu již devítiletým dětem – což způsobilo vlnu nevole od kritiků, kteří je nařkli z hraní si na Bohy dětských životů.

[wp_ad_camp_1]

Profesor Butler to vysvětlil tak, že jeho pacienti byli „pečlivě“ psychologicky posuzováni odborníky na nedaleké klinice NHS blízko Tavistocku.

„Poté provedeme lékařské vyšetření, abychom zjistili, zda mladý člověk již vstoupil do puberty a jak daleko se nyní nachází.“ řekl Butler.

Je-li to vhodné, jak fyzicky, tak duševně, doporučují praktickým lékařům předepsat blokátory.

Dodal: „Ve Velké Británii máme to štěstí, že lidé nemusejí čekat – dostanou tuto léčbu.“

Zastánci blokátorů puberty tvrdí, že představují obezřetný a „plně reverzibilní“ způsob, jak dát mladým lidem s genderovou dysforií a jejich rodinám čas, aby vyřešili těžké problémy týkající se genderové identity.

Potlačování puberty bylo jako řešení pro pohlavní dysforii přijato tak velkým množstvím lékařské komunity, patrně bez vědecké kontroly, že existuje důvod k obavám o blaho dětí, které ji dostávají.

Ještě je málo důkazů, že potlačování puberty je reverzibilní, bezpečné nebo účinné při léčbě pohlavní dysforie.

Co způsobuje pohlavní dysforii u dětí a dospívajících psychologové nechápou.

Psychologové nechápou, co způsobuje pohlavní dysforii u dětí a dospívajících.

Nemohou také spolehlivě rozlišit děti, které budou jen vyjadřovat pocity, že jsou opačným pohlavím dočasně od dětí, jejichž pohlavní dysforie bude trvalejší.

Často od neurovědců slýcháváme, že dospívající mozek je příliš nezralý, aby mohl spolehlivě rozhodovat.

Měli bychom ale očekávat od emocionálně nevyrovnaných adolescentů, aby rozhodovali o své genderové identitě a o vážných lékařských zákrocích ve věku 12 let nebo méně?

U pacientů a lékařů, kteří se domnívají, že pohlavní dysforie mladistvého představuje trvalý a skutečný problém, který lze nejlépe řešit přechodem pacienta na život opačného pohlaví, může potlačování puberty vypadat jako žádoucí postup.

Avšak většina dětí, které se identifikují jako opačné pohlaví, se nakonec začne identifikovat jako své biologické pohlaví.

[wp_ad_camp_1]

Dokud se nezjistí o pohlavní dysforii více a dokud nebudou provedeny kontrolované klinické testy na potlačování puberty, měl by být tento zásah považován za experimentální.

Bez ohledu na dobré úmysly lékařů a rodičů, vystavovat mladé lidi takovým léčbám znamená vystavovat je nebezpečí.

 

přeložila: raja

zdroj: 12

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.