Emmanuel Macron generály, kteří podepsali otevřený dopis s varováním, že země kvůli radikálnímu islámu směřuje k „občanské válce,“ pohrozil potrestáním.

Dvacet generálů ve výslužbě a několik vojáků ve službě podepsalo dopis, který varoval, že nečinnost proti „předměstským hordám“ – odkaz na převážně přistěhovaleckou populaci sídlišť obklopujících francouzská města – povede k úmrtím v řadách “tisíců.“

Vláda dopis, který vyšel u příležitosti 60. výročí neúspěšného státního převratu, kdy se generálové stavěli proti postoji Francie poskytnout Alžírsku nezávislost, důrazně odsoudila.

„Jedná se o nepřijatelné akce,“ uvedla ministryně obrany Florence Parlyová v pondělí s tím, že porušili zákon, který od vojenkých členů ve službě požaduje politickou neutralitu.

„Samozřejmě to bude mít následky,“ řekla Parly a dodala, že nařídila veliteli armády, aby viníky potrestal.

Francouzský prezident Emmanuel Macron (vpravo) a francouzský náčelník generálního štábu Francois Lecointre (vlevo) stojící ve velitelském voze, když před loňským zahájením vojenské přehlídky kontrolovali vojáky.

Lídr krajní pravice Marine Le Penová vyjádřila svou podporu za bývalé vojáky, kteří dopis napsali.

Otevřený dopis zveřejněný v pravicovém časopise Valeurs Actuelles tvrdí, že k zastavení „občanské války“ ve Francii může být nezbytný vojenský převrat. Navzdory odsouzení ze strany vlády a levicových stran Marine Le Penová dopis, který podepsalo 80 důstojníků a 20 generálů ocenila.

[wp_ad_camp_2]

 

„Zvu vás, abyste se k nám připojili v nadcházející bitvě, kterou je bitva o Francii,“ napsala v odpovědi na dopis. Le Penová byla svými oponenty na levé i pravé straně za své vystoupení k řadám vojáků kritizována a jež levicový deník Liberation popsal jako „výzvu k pobuřování.“

Hlavním signatářem byl Christian Piquemal (80), který velel Cizinecké legii. Při účasti na demonstraci proti islámu v roce 2016 byl zatčen a tím ztratil svá privilegia důstojníka ve výslužbě.

Dopis byl napsán bývalým důstojníkem Jean-Pierre Fabre-Bernadacem a podepsalo jej dalších 1000 nižší šarže.

Pobuřující dopis zní: „Francie je v nebezpečí. Ohrožuje jí několik smrtelných hrozeb. I ve výslužbě zůstáváme francouzskými vojáky a nemůžeme být za současných okolností k osudu naší krásné země lhostejní.“ Důstojníci ve výslužbě tvrdí, že se Francie „rozpadá pod hordami islamistů na banlieue [předměstí], kteří velkou část národa vyčleňují a přeměňují na území podléhající dogmatům v rozporu s naší ústavou.“ Také Macron se od vysloužilých důstojníků dostal pod palbu za to, že v zemi Policii umožnil brutální zákroky proti demonstrantům Žlutých vest.

V mrazivém zvolání dopis tvrdil, že pokud „se nic neudělá“ země „exploduje“ do občanské války, což by vedlo k úmrtím tisíců lidí. Také zmiňují širokou podporu v armádě jsouc „připraveni podporovat“ politiky, kteří se zaměřují na „bezpečnost národa“. Strana Národní sdružení Le Penové podpořila dopis a řekla, že reflektuje názory „vlastenců“ jakými jsou generál Pierre de Villiers, bývalý šéf obranného štábu, kterého Macron v roce 2017 vyhodil.

Generálové požadují státní převrat: kandidáti Le Pen, aktivisté Žlutých vest a jeden 80letý, který byl na demonstraci proti islámu v Calais zatčen

Christian Piquemal, armádními náčelníky zbaven privilegií

Piquemal, 80 let, bývalý generál cizinecké legie, vedoucí signatář dopisu adresovanému Emmanuelovi Macronovi. Poté, co byl v roce 2016 na antiimigrační demonstraci v Calais zatčen mu byla odebrána privilegia důstojníka ve výslužbě. Je v kontaktu s antiislámským hnutím Pegida.

Christian Piquemal hovoří na shromáždění v Calais v roce 2016. Na shromáždění se zúčastnila Pegida, antiislámské hnutí, které vzniklo v Německu.

Piquemal popřel poznatek, že tam bude také Pegida a popřel, že by byl jeho protest rasistický.

Generál byl údajně vůdcem shromáždění, ale později byl soudcem osvobozen, zatímco ostatním byly uloženy pokuty. Piquemal, který odešel do důchodu v roce 2000, byl zbaven práva nosit uniformu a ztratil občanský průkaz vojenského důstojníka. Jeho hodnost však nebyla stažena.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Emmanuel de Richoufftz, „generál těch z předměstí“

Absolvent Richmondovy prestižní vojenské školy Saint-Cyr, kterou založil Napoleon, působil v letech 1981 až 1984 jako pobočník francouzského premiéra Pierra Mauroye. Sloužil v Iráku, Africe a Bosně. Je znám jako „generál těch z předměstí“ poté, co v roce 1992 napsal knihu s názvem Another Late War.

Děti slaví návštěvu francouzského generála Emmanuela De Richoufftze během návštěvy oblasti Sakassou na Pobřeží slonoviny v srpnu 2003.

Generál vyzývá veřejnost k ostražitosti ohledně „skutečných ghett na okraji měst“ a varoval, že k integraci znevýhodněných mladých lidí je nutný zásah. Zastupoval stranu Marine Le Pen National Rally v zastupitelských volbách v Le Grau-du-Roi v roce 2019. V loňském roce stranu Le Pen opustil a připojil se k Debout la France („France Arise“) pravicové euroskeptické straně.

Jean-Pierre Fabre-Bernadac, bývalý policejní náčelník a aktivista Žlutých vest

Fabre-Bernadac je manažerem webu Place Armes, který je „otevřený všem vojenským zaměstnancům (ve výslužbě, aktivním, v záloze), kteří milují Francii a uvědomují si, že Francie je na pokraji.“ V roce 2018 se účastnil protestů Žlutých vest proti Macronově vládě. V nedávném rozhlasovém vystoupení Fabre-Bernadac bědoval nad „omertou“, která visí kolem problému imigrace a tvrdil, že k vraždám a útokům spáchaným migranty nebyla médii poskytnuta zpravodajství. Nazval to „hrozným dvojím metrem.“

(Omerta je část kodexu mafie, podle kterého je člen organizace povinen vůči policii a úřadům zachovávat mlčení o všech aktivitách organizace a jejích členech, i kdyby se mělo jednat o jeho nepřátele. zdroj Wiki)

V dalším nedávném mediálním vystoupení řekl: „Francouzi nedůvěřují politikům, ale věří armádě.“

Antoine Martinez, bývalý generál letectva

Martinez byl také zapleten do rozruchu kolem Calais pořádanou společností Piquemal v roce 2016. Provozuje web Dobrovolníci pro Francii. Ve videu natočeném v listopadu loňského roku pro Youtube kanál svého webu Martinez popsal, jak koronavirová krize zamaskovala to, co považuje za nejnaléhavější a to jsou záležitosti islámské radikalizace.

V průvodním článku napsal: „Ve skutečnosti nemá smysl promítat naše vojáky do externích divadel, aby nás chránili, pokud se naši vůdci navzdory důkazům vzdávají pojmenovat nepřítele a bojovat s ním na naší půdě.“

Antoine Martinez, bývalý generál letectva

Francois Gaubert, spojenec Le Penové

Gaubert, 77 let, další absolvent elitní důstojnické výcvikové školy Saint-Cyr, strávil operacemi Navy v zahraničí čtyři desetiletí, mimo jiné v Africe, Indickém a Tichém oceánu, po pádu zdi v Berlíně, v Sarajevu a na konci války v Bosně.

Odešel do penze v roce 2002. Vstoupil do Front National v prosinci 2012 a byl kandidátem do zastupitelstva v Montpellier. V roce 2015 byl zvolen za člena rady. Dnes je členem rady strany National Rally v Occitanie.

Francois Gaubert

20 generálů: Christian Piquemal, Gilles Barrie, François Gaubert, Emmanuel de Richoufftz, Michel Joslin de Noray, André Coustou, Philippe Desrousseaux de Medrano, Antoine Martinez, Daniel Grosmaire, Robert Jeannerod, Pierre Dominique Aigueperse, Roland Dubois, Dominique Delawarde, Jean Claude Grolier, Norbert de Cacqueray, Roger Prigent, Alfred Lebreton, Guy Durand and Gérard Balastre.

———–

Ministryně obrany Parly reagovala zuřivě a uvedla, že je koalice mezi zpolitizovaným bývalým vojenským personálem a krajně pravicovým prezidentským kandidátem Le Penovou pobouřenihodná. Parly: „Nezodpovědný sloupek publikovaný ve Valeurs Actuelles je podepsán vojáky ve výslužbě, kteří již v našich armádách nemají žádnou funkci a zastupují pouze sebe.“ Dále vyjádřila svůj hněv na Twitteru a uvedla, že „neutralita a loajalita“ jsou dva principy, které jsou pro vojenské chování zásadní.

Pokud by Le Penová po volbách v příštím roce Emmanuela Macrona ve funkci francouzského prezidenta nahradila, stala by se šéfkou ozbrojených sil v zemi. „Slova paní Le Penové odráží vážné neporozumění vojenské instituce,“ uvedla paní Parlyová. Je to „pro každého, kdo se chce stát hlavou ozbrojených sil, znepokojující.“

 

[wp_ad_camp_2]

 

Hlavním signatářem byl Christian Piquemal (80), který velel Cizinecké legii předtím, než byl zatčen při účasti na demonstraci proti islámu v roce 2016 a ztratil svá privilegia důstojníka ve výslužbě. Autorem dopisu je Jean-Pierre Fabre-Bernadac, bývalý důstojník a podepsáno 1 000 dalšími, kteří byli členy s nižší šarží.

Paní Parlyová pokračovala: „Politizace ozbrojených sil navrhovaná paní Le Penovou by oslabila naše vojenské schopnosti, a tedy i Francii. Armáda tu není od toho, aby vedla kampaň, ale aby bránila Francii a chránila Francouze.“

Současnou pátou francouzskou republiku v minulosti ohrožovaly vojenské převraty, zejména krajně pravicoví aktivisté, kteří byli, když se snažili udržet bývalou severoafrickou kolonii Alžírsko, nakonec poraženi. Ve Francii žije asi pět milionů muslimů – největší komunita svého druhu v západní Evropě – a mnoho z nich pochází z bývalých kolonií, jako je například právě Alžírsko.

Rassemblementu National se dříve říkalo Front National (Národní fronta) a založil ji otec paní Le Penové, usvědčený antisemita, rasista a islamofob, Jean-Marie Le Pen.

Přeložila adri | Zdroj: Mail Online

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.