Ako môže firma, kúpiť inú firmu s tisíckami závažných žalôb? Ničenie Nemecka na scéne pokračuje, presne podľa plánu odhaleného Kardinálom Judasom….

Glyfosát je najrozšírenejším herbicídom na svete a Roundup bol prvým produktom, ktorý je na tejto látke založený.

Keď nemecký koncern Bayer kúpil Monsanto, amerického výrobcu herbicídu Roundup, získal s ním aj tisícky súdnych žalôb.

Kalifornská porota v pondelok priznala viac ako dve miliardy dolárov dvojici, ktorá žalovala spoločnosť Bayer za spôsobenie rakoviny prípravkom Roundup, ktorý obsahuje údajne rakovinotvorný herbicíd glyfosát. Podľa agentúry Reuters ide o tretí a doteraz najtvrdší verdikt proti firme Bayer pre kontroverzný prípravok.

[wp_ad_camp_2]

Porota súdu v kalifornskom Oaklande dospela k záveru, že spoločnosť Bayer je zodpovedná za spôsobenie non-Hodgkinovských lymfómov, čo je ochorenie spôsobujúce rakovinu krvi, Alvovi a Alberte Pilliodovým.

Spoločnosť Bayer popiera tvrdenie, že glyfosát, ktorý Roundup obsahuje, spôsobuje rakovinu. Bayer kúpil spoločnosť Monsanto, dlhoročného výrobcu Roundupu, za 63 miliárd dolárov v minulom roku.

Glyfosát je najrozšírenejším herbicídom na svete a Roundup bol prvým produktom, ktorý je na tejto látke založený. Dnes už ale nie je chránený patentom a na trhu je k dispozícii mnoho ďalších verzií. Bayer už skôr priznal, že pre tento herbicíd čelí tisíckam žalôb.

[wp_ad_camp_2]

Chemickú látku glyfosát označuje Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny za pravdepodobne karcinogénnu. Naopak, Európsky úrad pre bezpečnosť potravín (EFSA) a Európska chemická agentúra (ECHA), o ktorých posudky sa opiera Európska komisia, považujú glyfosát za neškodný. Federálny súd v Kalifornii už v marci rozhodol, že herbicíd Roundup rakovinu spôsobuje.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.