…..no, jak je vidět, dlouho si už nepočtete na různých webech. Proto by bylo dobré si důležité články které máte zájem si uchovat, uložit na svůj disk….
12:54

Google chystá brutální cenzuru. Bude mazat a blokovat obsah, který uzná za „lživý“

[wp_ad_camp_1]

Bývalý výkonný ředitel společnosti Google a dnes poradce jejího vedení Eric Schmidt v rozhovoru s Marií Bartimor z Fox Business hovořil o plánech týkajících se známého vyhledávače. Informuje server Českého portálu freeglobe.cz. A máte se nač těšit. Bez svobodného prohlížeče a vyhledávače se k pravdě již nedostanete.

Google – Cenzor

Schmidt uvedl: „Můj pohled na většinu extrémistických věcí tohoto druhu, stejně jako na falešné zprávy obecně, je ten, že to je v podstatě problém popularity. Jsme velmi dobří v tom (určovat), co je nejvíce relevantní a co méně. Počítače by měly dokázat zjistit vadnou, zavádějící a nesprávnou informaci, a v podstatě byste ji neměla vidět. Neusilujeme o cenzuru, usilujeme jenom o to, odstranit to ze stránky, dát to někam jinam.“

Takže cenzura jako hrom ze strany nadnárodní společnosti. Již dnes Google rafinovaně blokuje stránky své konkurence, které poskytují stejné služby jako právě tato společnost. Lživě označuje stránky za nebezpečné a blokuje jejich zobrazení. Záleží jak máte nadstavenou citlivost zabezpečení v prohlížeči Chrome.

V rámci vyhledávání zneužívají SEO, kdy určitá slova prostě jsou zakázána a pokud jsou součásti internetové adresy, která vede ke zdroji této informace, tak jí prostě vyhledávač nenajde. Proto dnes některé weby jako náš nevyužívají tyto nástroje jako je SEO a v adrese článku jsou jen pořadové číslice. Ovšem může přijít doba, kdy Google bude ignorovat celé domény a to je elektronická cenzura.

A přípravy běží nucením provozovatelů webů, aby využívali výhradně protokolu https a nikoliv prosté http a to i pro weby, které bezpečnější protokol vůbec nepotřebují. Ono se totiž v https lépe šmíruje v rámci cookies. Ale i tvoří databáze nepohodlných webů, které pak nudou cenzurovat.

Již fakt, že tento článek, který spíše patří na náš web VlasteneckeNoviny.cz je publikován zde, je důvodem cenzury společnosti Google, která již probíhá. Je pravdou, že negativně informovat o společnosti na webu, kde je jejich prokliková reklama by bylo na hraně zdravého rozumu. Ovšem Google zneužívá svá pravidla pro partnery tím, že označuje pravdivý obsah třeba se nedovolený, aby se u toho zobrazovala i reklama, kterou poskytuje v rámci prokliku od třetí strany. Na tomto webu takový reklama není, jelikož tento web Google už zakázal v rámci ekonomického vydírání.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.