Tým Fancy Bears získal korespondenci úředníků Mezinárodního olympijského výboru. Tyto e-maily a dokumenty poukazují na skutečnost, že Evropané a Anglosasové bojují o moc a hotovost ve sportovním světě. WADA se sídlem v kanadském Montrealu, podporovaná americkým olympijským výborem, vyhlásila křížovou výpravu proti MOV pod záminkou ochrany čistého sportu.
[wp_ad_camp_2]

Bývalý ředitel pro právní záležitosti Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Howard Stapp se domnívá, že cílem zprávy vedoucího nezávislého výboru Světové antidopingové agentury (WADA) Richarda McLarena bylo odstranění ruského národního týmu z olympijských her v Rio de Janeiru a Pchjongčangu, zdiskreditovat MOV a celou Olympijské hnutí v boji o moc a peníze ve světovém sportu, uvedla hackerská skupina Fancy Bears.

„Zdá se, že první část zprávy McLarena měla vést k odvolání ruského týmu z olympijských her v Rio de Janeiru, a druhá část …? K odstranění ruského týmu z her v Pchjongčangu? Ale nijak k rezebrání dění s atlety na individuální bázi. Možná Richard McLaren a WADA měli přemýšlet o tom podrobněji, než to podat veřejnosti,“ píše se v dopise adresovaném Stappem generálnímu řediteli MOV Christopherovi de Kepperu, řediteli komunikace Marku Adamsovi a řediteli zdravotnického oddělení MOV Richardu Badgettovi „na na vědomí Markovi“ před tím, než bude reagovat za MOV na dopis od McLarena.

„Zejména musíme podrobně prodiskutovat tento problém v MOV před tím, než WADA vstoupila na cestu využitím (první části) McLarenovy zprávy na odstranění ruského týmu z olympijských her v Riu, namísto toho, aby Richard McLaren a WADA šli tou samou cestou jako MOV. A to jednotlivě s každým sportovcem rozebírat každý případ zvlášť. Klade tak MOV a mezinárodní federace a olympijského hnutí jako celek do velmi obtížné situaci,“ uvedl v dopise.

[wp_ad_camp_2]
Po analýze korespondence, Fancy Bears tvrdí, že „Američané a Kanaďané se snaží odstranit vedoucí Evropany z vedení olympijského hnutí a dosáhnout politické nadvlády anglicky mluvících národů“, a zbavit evropské činitele přístupu k multimiliónovým fondům a úplatkům. V e-mailech výkonný ředitel olympijského výboru USA (USOC) Scott Blackmun vyzývá k vyvedení WADA z jurisdikce MOV, aby agentura sama mohla kontrolovat a trestat sportovce.
 
Je také třeba poznamenat, že řada členů McLarenova týmu je nějakým způsobem propojena  s tajnými službami Spojených států a Velké Británie. Člen výzkumné skupiny Richard Young je partnerem mezinárodní advokátní kanceláře Bryan Cave. Young je zodpovědný za spolupráci mezi McLarenem a vědeckým ředitelem Mezinárodního olympijského výboru Richardem Badgettem. Společnost Bryan Cave je známá pro úzkou spolupráci s FBI, uvedla Fancy Bears.

Hackeři také oznámili, že jeden z nejlepších zaměstnanců společnosti Bryan Cave Hal Goldsmith získal cenu ředitele FBI.

Fancy Bears odhalila zprávy Richarda McLarena, kde ukazuje na to, že hlavní vyšetřovatel Martin Dubbey je také spojený s FBI. Dubbay je členem asociace FBI pro vynucování práva a také šéfa zpravodajského oddělení rozvdky 5 Stones ve Velké Británii a Evropě.

„Všechny tyto skutečnosti naznačují, že sportovní úředníci tvrdě bojují o moc a peníze. Boj o“ čistý“ sport vypadá jako speciální operace, v níž Richard McLaren hraje roli kouřové clony pro zvláštní agenty. Je to velmi daleko od skutečného ducha fair play, který, jak tvrdí Anglosasové, že údajně chrání,“ konstatovali hackeři Fancy Bears.

[wp_ad_camp_2]
Zdroj: 1
Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.