;
…..byla by to katastrofa nejen pro slovenský, ale také pro český národ….
00:54

Štefan Harabin tento týden představil svou kandidaturu na post prezidenta Slovenské republiky. Při té příležitosti odpovídal na otázky novinářů, včetně dotazu o nepopulární euroatlantické politice ministerstva zahraničí. Informoval o tom zpravodajský portál hlavnespravy.sk.

 

V rozhovoru Harabin vyjádřil vlastní názor na současnou politiku ministerstva zahraničí, a to následovně: „Především je třeba říci, že ti, kteří nedávno podepsali německo-francouzský pakt, že se nejedná o obnovu Rakousko-Uherska, ale o obnovu Franské říše s dominantními prvky fašismu. Jde totiž o lidi, kteří otevřeně podporují rodící se fašismus na Ukrajině.“

Mimo jiné politik hovořil i o suverenitě Slovenska ve vztahu k nově vzniklému spolku Francie-Německo: „Pro ty, kteří to nevědí, krátké vysvětlení: Evropská unie podle Smlouvy o EU předpokládá, že předáme část suverenity mezinárodní organizaci, kterou je EU. Pokud však předáme suverenitu německo-francouzskému spolku, pak likvidujeme stát. Proto říkám, že to je i trestně postihnutelné, v procesním stádiu pokusu. Umíte si představit, že by Německo a Francie předaly suverenitu Slovensku? Já ne.“

Navíc Harabin dodal, že podle jeho názoru došlo k protiústavnímu kroku ze strany EU, když byla v květnu roku 2017 vydána směrnice o kontrole zbraní a střeliva. Politik podotknul, že co se týče její právní úpravy, je výhradně v kompetenci členských států. „Čili porušují smlouvy. Proto ujišťuji všechny držitele zbraní: Je to nicotný akt. Není možné, aby si brali kompetenci členských států — veřejný pořádek a vnitřní bezpečnost jsou v kompetenci členských států, stejně jako migrační a azylová politika.“Řeč přišla i na maďarského premiéra Viktora Orbána. Pokud Orbán, podle jeho názoru, „brání křesťanskou rodinu, brání se proti kvótám a migraci, a dodržuje tak maďarské ústavní právo a právo EU“. Jeho odpůrce označil za „porušovatele práva“. Podle politika je mimo jiné nezbytné, aby byl v EU „nastolen pořádek“. Chce vytlačit zkorumpované úředníky a dodržovat práva. Celou věc uzavřel tak, že připomněl původní poselství Evropské unie.

„Evropská unie se musí vrátit k původnímu cíli, kterým je hospodářská spolupráce, nikoli k obnovení Franské říše. A to vše závisí na prezidentovi, jelikož prezident má v Evropské radě právo veta,“ řekl závěrem Štefan Harabin.

První kolo prezidentských voleb má na Slovensku proběhnout dne 16. března 2019. Prezidentem může být dle zákona každý občan SR s trvalým pobytem na Slovensku, který má v den volby alespoň 40 let. Kandidáty navrhuje nejméně 15 poslanců Národní rady SR nebo občané, a to na základě petice podepsané nejméně 15 000 občany.

Zdroj (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.