Presne ako v minulosti na tadescu tomáš marný písal, Bayer sa spojilo s Monsantom aby zničili nemeckú ekonomiku, tým že bude niesť následky. Na druhú stranu je fascinujúce, že tento jed horší ako DDT (a začínajú to s oneskorením niekoľkých rokov potvrdzovať oficiálne)  si na svojom začiatku písalo na fľaši že je biodegradabilný a “environmentally friendly”.

obrázok: PREDTÝM sa písalo na fľaši, že produkt je úplne rozložiteľný v pôde a že nezanecháva škodlivé reziduá. NESKÔR tieto tvrdenia zmizli

Federální soud ve Spojených státech v úterý rozhodl, že herbicid Roundup německého chemického a farmaceutického koncernu Bayer způsobuje rakovinu. Akcie společnosti zareagovaly na verdikt oslabením o 12,5 procenta, což je největší denní ztráta za 16 let. Hodnota firmy tím klesla zhruba o osm miliard eur (téměř 209 miliard korun), napsala agentura Reuters.

[wp_ad_camp_2]

Úterní verdikt soudu v San Francisku se netýká odpovědnosti koncernu za onemocnění rakovinou žalobce Edwina Hardemana. O této věci začne soud jednat ve středu.

Společnost Bayer popírá tvrzení, že glyfosát, který Roundup obsahuje, způsobuje rakovinu. Bayer koupil společnost Monsanto, dlouholetého výrobce Roundupu, za 63 miliard dolarů (1,42 bilionu korun) v loňském roce.

Glyfosát je nejrozšířenějším herbicidem na světě a Roundup byl prvním produktem, který je na této látce založený. Nyní už ale není chráněn patentem a na trhu je k dispozici mnoho dalších verzí. Bayer už dříve přiznal, že kvůli tomuto herbicidu čelí tisícovkám žalob.

Chemickou látku glyfosát označuje Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny za pravděpodobně karcinogenní. Naopak Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) a Evropská agentura pro chemické látky (ECHA), o jejichž posudky se opírá Evropská komise, považují glyfosát za neškodný.

Zdroj článku pod obrázkom: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.