Macrona podporuje mnoho politiků

Odstupující prezident všemi silami podporuje centristu Macrona, který je podle průzkumů favoritem voleb. „Hollande požádal ministry, aby se plně zapojili do volební kampaně a zajistili nejnižší možný výsledek pro Marine Le Penovou,“ uvedl prezidentův mluvčí Stephane Le Foll.

Každý ministr musí „zcela zmobilizovat své síly,“ řekl Le Foll a dodal, že něco podobného proběhlo už v roce 2002, kdy se do druhého kola prezidenstkých voleb dostal otec Marine Le Penové Jean-Marie Le Pen a byl poražen.

Hollande a jeho vláda nejsou jedinými politiky, kteří podporují Macrona. Mezi jeho příznivce patří i poražený kandidát Francois Fillon či socialista Benoit Hamon. Macron vyhrál první kolo voleb s 24,01 % hlasů následován Le Penovou s 21,3 %.

Le Penová dává přednost „podpoře francouzského lidu“

Le Penová už se k této podpoře také vyjádřila: „Macron jde do druhého kola po koberci posypaném okvětními lístky s téměř plnou podporou hlavních francouzských médií, elit, odborových organizací i podnikatelů.“

„Ale to je v pořádku, já dávám přednost podpoře francouzského lidu,“ dodala pravicová politička. Očekává se, že během druhého kola voleb, které proběhne 7. května, dojde k protestním akcím, podobně jako k nim došlo během prvního kola na Place de la Bastille v centru Paříže.

Odpůrci Le Penové zde uspořádali demonstraci, policie musela použít slzný plyn. Někteří z demonstrantů médiím dokonce sdělili, že protestují proti všem 11 kandidátům. Jednalo se o přívržence krajní levice.

Zdroj: 1

[wp_ad_camp_1]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.