Ďalší střípek do skladačky

 

[wp_ad_camp_1]

IS (pozn. v RF zakázaná teroristická organizace) útočí pod velením a s podporou USA a Saúdské Arábie, oznámil představitel íránské armády brigádní generál Massoud Dzhazaeri.

„Teroristé skupiny IS jsou spojeni s USA a Saúdskou Arábií a páchají teroristické útoky pod vedením a s podporou těchto dvou zemí,“ cituje agentura IRNA prohlášení Dzhazaeriho.

„Destruktivní efekt terorismu, který je podporován Saúdskou Arábií a USA a také některými reakcionářskými státy regionu, je dnes možné vidět v Iráku, Sýrii, Afghánistánu, Jemenu a v některých evropských státech,“ dodal.

Podle Dzhazaeriho plánování a řízení teroristických útoků v zemích regionu probíhá ze Saúdské Arábie a USA.

Íránský ministr zahraničních věcí Mohammad Džavád Zaríf dříve obvinil Saúdskou Arábii z podpory teroristů, kteří jsou usazeni ve východní části Íránu.

Vztahy Rijádu a Teheránu zůstávají napjaté od přerušení diplomatických vztahů v lednu 2016. K přerušení vztahů došlo po útocích demonstrantů na saúdskou diplomatickou misi v Íránu, kteří byli rozzuření popravou v království známého šíitského kazatele al-Nimra.

USA pokračují v sankcích proti Íránu ve sféře raketových technologií, lidských práv a také pro podezření, že Teherán financuje teroristy. USA, stejně jako jejich spojenci, především Saúdská Arábie, obviňují Teherán za zasahování do záležitostí Sýrie, Iráku, Jemenu a dalších zemí.

 

Zdroj: (1)

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.