Hledejte na tadesco.org
Archiv
Nejnovější zprávy
Související zprávy
Izrael: Cena vody 13 Kč, přitom většinu spotřeby pokrývá odsolováním
„Je vidět, že nemají partičku, co po revoluci rozkradla vodárenství,“ tímto začínal e-mail, ve kterém jsem byl upozorněn na tuto reportáž. Přijde mi velmi výstižný.
Pět stanic na odsolování mořské vody pokrývá sedmdesát procent spotřeby pitné vody v Izraeli
A další zařízení se staví. Na Blízkém východě výrazně ubylo srážek a přírodní vodní zdroje už nestačí. Izraelci ale teď dokonce vracejí vodu do zplundrovaných přírodních zdrojů, například do Galilejského jezera. Na Blízkém východě se o vodu snad už bojovat nebude. Izrael nebo arabské země Perského zálivu si většinu pitné vody vyrábějí.
[wp_ad_camp_2]
„Nasaďte si helmu. Půjdete pěkně se mnou, nebudete nikam skákat a ničeho se dotýkat,“ varuje Šaron Jovuová, která provádí stanicí na odsolování mořské vody v Aškelonu na jihu Izraele. Ještě před pár lety byla tato stanice největší na světě. Arabské země Perského zálivu ji ale už předstihly.
„Odtud vedou támhle do moře tři roury, které jsou dlouhé něco přes kilometr. Na konci do nich padá mořská voda. Míváme ale problém se sousední Gazou. Veškeré splašky tam jdou do moře, a když je sem proud zanese, musíme produkci zastavit,“ vysvětluje Šaron Jovuová.
V srdci odsolovací stanice jsou desítky tisíc tlakových trubek, ve kterých z mořské vody vzniká technologií reverzní osmózy pitná voda.
„Ten hluk tady dělají vysokotlaké pumpy. A tady je srdce celého provozu – tlakové nádoby se 46 tisíci membránami. Je to nádherná příšera, že ano?“ ukazuje Jovuová.
Trubky jsou tu nastavěné nad sebe v několik dlouhých řadách, pumpy zase připomínají popisy z verneovek.
[wp_ad_camp_2]
„Mluví se o nedostatku vody, my ho ale necítíme, protože pokaždé, když otočíme kohoutkem, tak voda prostě teče. Jedním z hlavních důvodů je to, že máme všechny tyto odsolovací stanice,“ tvrdí Jovuová, která má v tomhle životadárném zařízení na starosti návštěvy.
A argument, že odsolování mořské vody je drahé, už neobstojí
Odsolovací stanice dodávají izraelskému státu pitnou vodu v přepočtu za 13 korun za kubík, bez jakýchkoliv dotací. Jen pro zajímavost: český spotřebitel platí několikanásobně víc za vodu získanou z běžných zdrojů.
Cena za vodné se v Česku loni pohybovala mezi 33,10 korunami za krychlový metr v Olomouckém kraji až po 44,20 korun v Libereckém kraji.
[wp_ad_camp_2]
Kdo a za kolik prodává lidem vodu v ČR?
„Část vody, kterou produkujeme, směřuje k obnovení našich přírodních zdrojů. Pumpuje se do země, aby se doplnily vyčerpané zásoby podzemní vody,“ chlubí se Jovuová.
A má čím. Izrael pomalu začíná odsolenou mořskou vodu čerpat do Galilejského jezera, které dříve naopak sloužilo jako zdroj a jehož hladina povážlivě poklesla.
„Jestli chcete ochutnat vodu, která byla ještě před půl hodinou vodou mořskou, tak pojďte se mnou,“ zve Jovuová. Chutná výborně.
Proto prosazujeme:
Odpověnost politiků za vytunelování vodáren. Vrácení priorit lidí do správy vody.
Odsun koncernů od české vody a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR
Zdroj: Pravdaovode
Alois Kobzáň včera v 21:39 Radomír Dolanský Radomír Dolanský – Rýpavý humorista, pesimistický optimista, autor knih Z valašských putýk a Metúdovy vojenské lapályje – Z valašských putýk 2. Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu. Po roce 89 ́ jsme byli nadšení, jak úžasně nás Západ vítá, objímá s ochotou všemožně pomoci. Dnes, po letech, je jasné, že šlo převážně o kšeft a strategické politicko-vojenské pozice. Navezli do východního bloku miliardy tun západní nadvýroby – převraty v soc. dem. bloku pomohly Západu oddálit agónii nekryté měny a zadluženosti. Následující kolaps se už bude týkat i nás. V roce 1989 jsme udělali stejně hloupou chybu jako komunisté v roce 1948, když jsme prohlásili, že vše, co vymyslel předchozí režim, je špatné a musíme to zničit. Náš nový americký přítel s otevřenou náručí přijímal komunisty z vysokých postů i estébáky podobně jako po 2. světové válce nacisty, zločinec, nezločinec, protože právě tito lidé měli informace a styky, nejvzácnější platidlo kapitalismu. A v České republice se už 30 let straší pořád dokola komunisty, aby si dav nevšiml, že zde vyrostla mnohem horší mafie. V kroužku dobrých známých občané polohlasně nadávali před rokem 1989, jak komunisté kradou, zedníci… Číst vice »
A nepodnikala Veolia taky v Israeli?
Pustili by si tam nežidovskou firmu??
Není to další příklad rozkradení Česka po roce 1989 židama?
Teď už ty ku.vy dokonce tvrdí že sme způsobili holokaust!
https://ivocerman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744268
https://aeronet.cz/news/prepisovani-dejin-nebere-konce-nejprve-usneseni-eu-o-podilu-sssr-na-vzniku-ii-sv-valky-a-ted-nove-pry-cesi-byli-spolupachateli-nacistu-a-iniciatory-planu-zidovskeho-holokaustu/
Veolia je nadnárodní koncern zapojený do skupiny Rothshield a to co gojímům ukradnou, tak je to v pořádku, pokud souhlasíme s tím, že se jedná o vyvolený národ. Oldarthur
Tak to je hnus-velebnosti. :-((
Cena vody je ve zlínském kraji mezi 12 – 13 korunami. Tuto cenu účtuje VaK Veolii, která ji prodává za cenu kolem 40 korun.
Vyhledat majitele firmy a zlikvidovat na vždy. Jsou to neužiteční jestřábi.
Tady je to vysvetleno
https://www.nase-voda.cz/pripominame-jak-je-cenou-vody-izraeli-cr/
Tam pisi,ze voda stoji po odecteni velkych dotaci cca 65kc/m3 -koncova cena pro domacnost. Otazka je je-li to vodne i stočne,nebo jen vodne. Pokud jen vodne a stocne maji jak u nas jednou tolik,maji tim padem Izraelci o cca 50% vodu DRAŽŠÍ,nez našinec…(zlinsko celkem 85kc/m3 vodne se stocnym,Izrael celkem 130kc/m3)
A taky tam pisi,ze Izraelci spotrebuji dvojnasobek toho,co čech…
A veolia dostava dotace na vybudovani odsolovacich zarizeni-v Izraeli….
Takže vďaka odsoľovaniu /kam dávajú tú soľ/ by malo byť v Jordáne dostatok vody…
„Izrael vraj kradne Palestínčanom vodu
Jeruzalem 1. júla (TASR) – Západný breh Jordánu trpí vážnym nedostatkom vody, za ktorý je sčasti zodpovedný Izrael, tvrdia organizácie na ochranu ľudských …
1. júl 2008 o 7:48 TASR
Písmo:A-|A+1140
Jeruzalem 1. júla (TASR) – Západný breh Jordánu trpí vážnym nedostatkom vody, za ktorý je sčasti zodpovedný Izrael, tvrdia organizácie na ochranu ľudských práv.
B’Tselem, izraelská ľudskoprávna skupina, ktorá monitoruje palestínske územia, vyhlásila, že izraelskí osadníci dostávajú trojnásobne viac vody, než Palestínčania. Organizácia vo svojej správe tvrdí, že nedostatok vody je chronický a obviňuje Izrael z toho, že odmieta umožniť Palestínčanom vyvŕtať si nové studne.
Správa uvádza, že nedostatok „bude mať vážne negatívne dôsledky pre hospodárstvo a zdravotný stav desiatok tisíc Palestínčanov“. Obviňuje židovský štát z toho, že kradne Palestínčanom vodu.
Izraelská vojenská vláda na Západnom brehu sa k obvineniu zatiaľ nevyjadrila.“
https://svet.sme.sk/c/3954870/izrael-vraj-kradne-palestincanom-vodu.html
„Dve tretiny Izraela tvorí púšť, iba jedna tretina pôdy je úrodná. Je neuveriteľné, že táto jedna tretina pôdy dokáže uživiť 8 500 000 obyvateľov. Dokonca Izrael potraviny aj vyváža. “ – no iste. Do Palestíny?
https://awertour.sk/2019/03/09/svata-zem-izrael/