Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

  • Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje
    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

    Zelenský uvedl podmínky, za kterých rezignuje

  • Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci
    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

    Byla to velká show, řekl Filip Turek o Trumpově projevu na CPAC konferenci

  • „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec
    „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec

    „Trump nám dal tři týdny na podepsání kapitulace Ukrajiny“ – prozradil finský europoslanec

  • Odchod posledního papeže je na scéně
    Odchod posledního papeže je na scéně

    Odchod posledního papeže je na scéně

Související zprávy

  • Pravda o Covidu leze stále více na povrch
    Pravda o Covidu leze stále více na povrch

    Pravda o Covidu leze stále více na povrch

  • Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí
    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

    Slovenského poslance Szalaye čeká výslech. Za očkování proti covidu mu teoreticky hrozí doživotí

  • Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná
    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

    Itálie chce následovat Trumpa a opustit WHO. Domino efekt začíná

  • Co vše dokáže páchat 5G záření
    Co vše dokáže páchat 5G záření

    Co vše dokáže páchat 5G záření

Je liek na štítnu žľazu príčinou rastúceho výskytu rakoviny prsníka?

Súvislosť medzi liekom na štítnu žľazu a výskytom rakoviny prsníka bola prvýkrát konštatovaná v 70. rokoch, kedy výskumníci z Ferdinand-Sauerbruchovej nemocnice v nemeckom Wuppertale zistili, že ženy, ktoré tieto lieky užívali viac než 15 rokov, mali o 20% vyššiu pravdepodobnosť vzniku ochorenia.

[wp_ad_camp_2]

Odvtedy niekoľko ďalších štúdií potvrdilo, že trvalé užívanie liekov na štítnu žľazu zvyšuje riziko rakoviny prsníka u žien.

Riziká liekov, ktoré doplňujú umelé hormóny štítnej žľazy

Napriek spomínaným zisteniam farmaceutické spoločnosti stále tvrdia, že ich výrobky sú bezpečné – uvádzajúc, že ich lieky sú „identické“ s prírodným hormónom štítnej žľazy, ktorého majú byť náhradou.

Položme si však otázku: Keby to tak bolo, ako mohli byť patentované? Veď predsa prírodné látky sa patentovať nedajú?!

Väčšina liekov na štítnu žľazu napodobňuje tyroxín (T4), hormón, ktorý je prirodzene vytváraný telom. Tieto lieky sa bežne predpisujú ľuďom s diagnostikovanou hypotyreózou na zmiernenie syndrómov, spájajúcich sa s týmto stavom, ako sú rednutie vlasov a únava.

[wp_ad_camp_2]

Štúdie skutočne naznačujú, že lieky na štítnu žľazu pomáhajú stabilizovať silnú nerovnováhu hormónu štítnej žľazy, no dlhšie užívanie týchto liekov sa spája s rôznymi zdravotnými rizikami.

Nanešťastie však môžu mať lieky na štítnu žľazu okamžité účinky, ktoré spôsobujú, že ich žena potrebuje aj vtedy, keď už hypertyreózu nemá. Synteticky vyrábaný T4 môže v tele blokovať prirodzené využívanie tyroxínu.

Syntetické verzie môžu vlastne súperiť s prirodzenými T4 hormónmi o miesta bunkových receptorov. Práve toto môže byť dôvod, prečo tí, ktorým boli predpísané lieky na štítnu žľazu, ich niekedy musia užívať celoživotne.

Navyše, lieky na štítnu žľazu nahrádzajú iba hormóny T4. Tyroxín je neaktívny a potrebuje sa zmeniť na svoju aktívnu formu, zvanú trijódtyronín (T3), aby ho mohli využívať rôzne orgány, ako sú pečeň a obličky.

Údaje ukazujú, že telo nie je schopné alebo má problémy meniť na T3 synteticky vyrobený hormón T4.

To však farmaceutickému priemyslu vyhovuje: problémy s premenou T4 na T3 znamenajú, že je nesmierne náročné nájsť správne dávkovanie lieku. Aby sa to vyriešilo, podáva sa lieku viac.

Zdravie štítnej žľazy aj prsného tkaniva súvisí s hladinami jódu

Medzi štítnou žľazou a prsným tkanivom existuje zrejmá súvislosť a obe sa spájajú s hladinami jódu nachádzajúcimi sa v tele. Článok Dr. Veronique Desaulniersovej na stránke NaturalHealth365 sa zaoberal dôležitosťou jódu pre zachovanie zdravia oboch žliaz.

Mliečne žľazy majú na jód veľmi podobný „odchytávací systém“ ako štítna žľaza. Žľazy nachádzajúce sa v prsiach súperia o potrebný jód so štítnou žľazou.

[wp_ad_camp_2]

Telo potrebuje jód na distribúciu hormónu, no aj napriek tomu má okolo 90 % svetovej populácie nedostatok jódu.

Jódový nedostatok u tehotných žien môže trvalo poškodiť plod tým, že spôsobuje zmenšený rast, intelektuálnu nespôsobilosť a oneskorený pohlavný vývoj.

Objavujúce sa dôkazy naznačujú, že hypotyreóza môže byť dôsledkom jódového nedostatku. Namiesto krkolomného riešenia pridávania telu syntetických hormónov naturopati odporúčajú liečiť hlavnú príčinu ochorenia, a to dodávaním jódu.

To nás znovu vracia k dôvodu, prečo synteticky získané hormóny štítnej žľazy môžu prispievať k zvýšenému riziku rakoviny prsníka. Tieto lieky sa totiž nezameriavajú na hlavnú príčinu problému.

Keď štítna žľaza a mliečne žľazy súperia o jód, štítna žľaza nie je schopná správne vytvárať hormóny, čo môže spôsobiť, že sa prsné bunky vyvíjajú nenormálne a spôsobujú rakovinu.

Štúdia, publikovaná v časopise European Journal of Clinical Investigation, sa rozhodla zistiť, či by pri liečbe zväčšenej strumy fungovalo pridávanie jódu rovnako dobre ako liek na štítnu žľazu.

Hoci obe liečby veľkosť strumy výrazne zmenšili, pacienti liečení jódom mali štítne žľazy stále normálnej veľkosti aj štyri mesiace po skončení podávania jódového doplnku.

Tí, ktorým bol predpísaný liek na štítnu žľazu, boli takmer okamžite po tom, čo prestali užívať liek, svedkami návratu ich strumy do úrovne pred liečbou. To je dôkaz toho, že jód môže byť bezpečnou (a účinnou) alternatívnou liečbou hypertyreózy.

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
Pravidla diskuze

Diskuze je pouze pro registrované čtenáře a je moderovaná. Budou uveřejněny jen takové komentáře, které nejsou urážlivé, vulgární, neobsahují reklamu, neobsahují projevy náboženského fanatismu, návody k násilí, pseudo-ezoterické bludy a jsou k tématu.

Není dovoleno vkládat celé články z jiných webů a strojové překlady z cizích jazyků, stejně tak psát celé věty kapitálkami.

Komentáře není dovoleno využívat jako chat a místo pro osobní spory.

Veškeré odkazy v komentářích musí být uvedeny s krátkým popisem čeho se týkají. Odkazy bez popisu jsou považovány za spam.

Komentáře jsou automaticky posuzovány antispamovým systémem, a pokud jsou zadrženy, musí je posoudit administrátor, což může trvat až 25 hodin. Opětovné odeslání komentáře nebo psaní stížnosti prostřednictvím e-mailu nic neurychlí.

Předem děkujeme za respektování těchto pravidel.

4 Komentáře
Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dita
Dita
14.5.2019 10:57

Děkuji, můžu vás poprosit o odkaz?
Dita

MUDrland Wenca
MUDrland Wenca
14.5.2019 06:23

Je otázkou, zda farmaceutikum které pouze nahrazuje přirozené hormony, je vůbec lékem když nic neléčí.

Většinou stačí štítnou žlázu prokrvit, aby začala fungovat. Když auto nemá benzín tak nejede. Žláza do které přivádí krev zúžená céva trpí nedostatkem „pohonných hmot“ a proto nemůže fungovat. Téměř každý si může štítnou žlázu vyléčit sám, pokud ví jak na to.

Lekno
Lekno
Odpověď na  MUDrland Wenca
14.5.2019 08:56

to je nepresne. nefunkcne endo ma pricinu vo vyzive nevhodnej pre ludi a z toho vyplyvajuce oslabovanie/zlyhavanie organov.
minule som tu uvadzal dostatok faktov, tak si to laskavo nalistujte

Iveta Krejčí
Iveta Krejčí
Odpověď na  MUDrland Wenca
14.5.2019 18:02

A jak na to?